Nezanedbávejte péči o nohy!

Nejednou projdou denně několik kilometrů. Odstojíme si na nich pěkných pár hodin. Jsou pro nás minimálně stejně důležité jako jiné části těla. A přesto jim nevěnujeme takovou pozornost. Pokud si ruce denně rozmazlujeme kvalitními krémy, na nohy zapomínáme. To, že nejsou tak viditelné a často jsou zahaleny v pěkných botách ještě neznamená, že nepotřebují stejnou péči. Zpozorníme, až když je kvůli bolesti téměř necítíme.

Domácí pedikúra

Lavor, teplá voda, sůl do koupele, ručník, pemza a pilník, kleště a dřívko na zatlačování kůžičky, mastný krém a bavlněné ponožky. Tato jednoduchá výbava vám postačí na vytvoření domácího studia krásy. Nebudete potřebovat ani moc šikovnosti, abyste si celou pedikúru zvládly udělat i doma. Už se nemusíte vymlouvat, že nemáte kdy zajít ke kosmetičce. Zvládnete to i během filmového večera v křesle v obývacím pokoji. Krok číslo jedna je příprava minikoupele. Do většího lavoru si nalijte teplou, ne horkou vodu, kterou smícháte s nějakou solí.

Nejlepší jsou bylinkové varianty, které zároveň pomohou uvolnit napětí v nohách. Chodidla pak namáčejte maximálně 20 minut. Jinak byste je mohly mít rozmočené a při dalším ošetření si je můžete poranit. A pak můžete začít brousit. Zapomeňte na všechny kovové verze, kupte si obyčejnou pemzu nebo pilník s drsným brusným papírem. Dělejte vždy pohyby v jednom směru, jinak si můžete kůži ještě víc potrhat. Když už budete mít ztlustlý povrch jemný, můžete si případně udělat i peeling. Nyní si už můžete nohy natřít silnou vrstvou krému a navléci ponožky. Dobře tak hydratujete pokožku. Po patnácti minutách můžete začít vmasírovávat zbytky krému do chodidel. Začínejte na palcích a končete na lýtkách. Pokud máte velké křečové žíly, masírujte si jen spodní chodidla.

 

Žádná divočina

Když už máte takto pěkně upravené nožičky, můžete přistoupit ke konečné úpravě. Dopřejte jim stejnou manikúru jako rukám. I když není léto a vy se nemůžete předvést v sandálcích, udělejte tak alespoň pro svého miláčka, kterého tento pohled určitě potěší. Nebo tak udělejte jen pro vlastní potěšení. Nehty byste si měly upravovat pilníkem a dorovnat. Obloukovitý tvar totiž napomáhá bolestivému zarůstání.

Pokud byste měly příliš dlouhé nehty, ostříhejte si je hned po koupání, dokud jsou ještě měkké. A teď můžete vzít do rukou lak. Největším současným trendem je francouzská manikúra. Vyžádá si trošku dovednosti, ale určitě se dostanete do cviku. Pokud nejste výstřední typ, nedoporučuje se experimentovat výstředními barvami nebo kombinacemi. V letním období myslete i na vaši obuv. Dbejte na to, abyste byla sladěná. Pokud máte rády úplnou jednoduchost, udělejte si japonskou manikúru a přeleštěte si povrch nehtů.

 

Stop popraskané kůži

Nejedna žena se setkala určitě alespoň s jednou z těchto nepříjemností - popraskané nohy a jejich únavové bolestivé stavy. První problém vyřešíte hlavně dobrou hydratací pomocí mastných krémů. V obchodech si už můžete koupit i různé speciální přípravky. Z domácích rád vám určitě pomůže olivový olej, zábal z tvarohu nebo koupel ve vodě s oloupaným česnekem. Druhou nepříjemnost zažehnáte zejména s různými zábaly, lázněmi a masážemi.

Hledejte přípravky s mátou nebo eukalyptem, které budou na vás působit svěže. Stejnou službu udělá i heřmánek nebo jasmín. V lékárnách si můžete koupit i domácí bahenní zábaly. Mají jednoduchou aplikaci a odstraní vám únavu z končetin. Mořská sůl podpoří prokrvení nohou a pomůže i v odstranění zhrublé pokožky.

 

Kvalitní boty nad zlato

Všechny tyto úkony vám budou na nic, pokud nechodíte v dobré obuvi. Kupte si raději méně párů bot, ale ať jsou kvalitní. Špatná klenba, nevhodná podrážka a nesprávné tvarování vede nejen k permanentní bolesti, ale také k deformaci chodidel. Netrpí jimi jen spodní části nohou, ale i klouby a páteř. Když se už nedokážete zbavit záliby v kupování levných bot, zainvestujte alespoň do dražších vložek. Již za pár desítek korun dostanete sportovní verzi, která tlumí nárazy a stimuluje kritické partie.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jemné vlasy mají své výhody

Máte jemné vlasy? Ale to není žádná tragédie! I jemné vlasy mají své výhody. Vůbec se kvůli tomu nemusíte...
více…

Co si představit pod pojmem duševní wellness?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně...
více…

Jak pečovat o své ruce?

Lidé mají tendenci starat se spíše o svou tvář, krk, ženy o dekolt. Ruce a zbytek těla už nejsou tak moc na...
více…

Návod na "nahé" líčení - video

Pokud i vy jste ráno vděčná, že jste stihla nanést na unavené oči alespoň řasenku, jistě oceníte nahé...
více…

Vše o celulitidě?

Celulitida postihuje 85% žen a projevuje se v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně...
více…

Jak vybrat plavky a nakonec nelitovat?

Problém jak vybrat plavky nemusí být nijak složitý. Chce to ale znát pár zásad. Právě pohodlné plavky, které...
více…

Jak se postarat o vrásky a stárnout neviditelně?

Na první vrásky stačí krémy s vitamíny. Zralejší pleť potřebuje drahé kovy, kaviár a diamantový...
více…

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř...
více…

Náušnice, náš každodenní doplněk

Náušnice nosí ženy již celá tisíciletí. Pokud jste ještě dosud nepodlehly jejich kouzlu, nastal ten správný...
více…

Jak používat make-up?

Make-up je věrným pomocníkem ženy už po staletí. Kdysi to byly různé barevné hlíny smíchané s vodou, nebo se...
více…