Žiletkám odzvonilo

Brazilská depilace je fenoménem žen na západě. Tuto běžně rozšířenou službu zejména v USA už pomaličku najdete i v českých salonech krásy.

Dalo by se říci, že brazilskou depilaci jsem měla teoreticky nastudovanou na jedničku. Po shlédnutí tzv. motivačního videa na internetu jsem si celou proceduru dokázala opravdu velmi dobře představit. A tak jsem si před pár dny při sprchování a pohledu na žiletku řekla: Milá moje, končím s tebou.

Před finálním rozhodnutím, že jdu do toho, jsem se ještě setkala s kosmetičkou Henrietou, která mi brazilskou depilaci měla dělat. Na mou otázku, zda ženy po ní bez problémů odejdou domů po vlastních, se jen usmála a ujistila mě, že to zvládnu. A tak jsem o pár hodin s vidinou tří-až čtyřtýdenního bezchĺoupkového období cupitala do salónu. Vzala jsem si s sebou kamarádku. Zaprvé jako morální podporu, zadruhé jako potenciální zákaznici, která to bude mít o to jednodušší, že kromě zmíněného videa to uvidí fakt živě.

 

Jak to probíhá

Kamarádka se usadila na židli, pro mě měla kosmetička připravené typické lehátko. Odložila jsem si džíny, ponožky a kalhotky, přestože podle jejích slov jsem si je mohla nechat. Lehla jsem si na záda, Henrieta si blíže ke mně přisunula stolek s teplým voskem. V tomto salónu užívají tuto metodu. Existuje ještě i druhá s cukrovou pastou. Rozdíl je však pouze v tom, že zatímco navoskované chloupky se odstraňují tkaninou, která je podobná něčemu mezi gázou a papírem, cukrová pasta zaschne a pak se celá strhne. Ale zpět k proceduře. Teplý vosk byl příjemný, samozřejmě v podvědomí jsem už očekávala stržení chloupků.

První bylo v pohodě, asi proto, že Henrieta začínala někde v oblasti třísel. Další se také daly vydržet, v podstatě jako celý proces. Co mě však překvapilo, bylo zjištění, že nejnepříjemnější bylo vytrhávání ochlupení v oblasti spodní části podbřišku. Čekala jsem, že nevydržení to bude "tam dole". Naštěstí, břicho netrvalo dlouho, možná 5 strhnutí. Pomohla mi přítomnost kamarádky, se kterou jsem se snažila vyprávět o všem jiném, než o probíhající brazilské depilaci a rádio, kterému jsem vesele soutěžila. Závěrečná fáze depilace proběhla v lehu na břiše, kdy Henrieta odstranila všechno nepotřebné i ze zadní části. Následoval olej, závěrečná kontrola, poslední úprava pinzetou a. .. bylo to!

 

Dobrá rada

Z vlastní zkušenosti doporučuji, aby jste o brazilské depilaci byly přesvědčeny. Jinak budete mít stres a ten plodí i fyzickou bolest. Uvolněte se a myslete na jiné, než na nanášení teplého vosku a pocity jako při strhávání plastické náplasti. Pokud vaše tělo přece jen začne reagovat, vůbec se nelekejte. Moje dlaně a chodidla se potily jako šílené. Na konci cca 15-minutové procedury jsem si mohla měnit tričko.

A přestože jsem odešla po vlastních, s žertem jsem poznamenala, že sex je to poslední, na co myslím. Prvotní zarudnutí a podráždění pokožky byly do rána pryč. A ten pohled a dotek stál za to! Podle informací kosmetičky Henriety tento "střih" vydrží 3-4 týdny. Vše závisí na kvalitě vašich chloupků. V každém případě depilace je oslabí a zmenší jejich počet.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak se rychle zbavit pupínků, chloupků a bledé pleti?

Chystáte se na schůzku s partnerem a řešíte na poslední chvíli vzhledové nedostatky? Tak na to rychle zapomeňte! Co...
více…

Účesy, které zbytečně ženám přidávají roky

To, že vrásky přidávají roky, je věc známá. Proto ženy investují nemalé prostředky na to, aby jejich pleť vypadala...
více…

Jemné vlasy mají své výhody

Máte jemné vlasy? Ale to není žádná tragédie! I jemné vlasy mají své výhody. Vůbec se kvůli tomu nemusíte...
více…

Co si představit pod pojmem duševní wellness?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně...
více…

Jak pečovat o své ruce?

Lidé mají tendenci starat se spíše o svou tvář, krk, ženy o dekolt. Ruce a zbytek těla už nejsou tak moc na...
více…

Návod na "nahé" líčení - video

Pokud i vy jste ráno vděčná, že jste stihla nanést na unavené oči alespoň řasenku, jistě oceníte nahé...
více…

Vše o celulitidě?

Celulitida postihuje 85% žen a projevuje se v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně...
více…

Jak vybrat plavky a nakonec nelitovat?

Problém jak vybrat plavky nemusí být nijak složitý. Chce to ale znát pár zásad. Právě pohodlné plavky, které...
více…

Jak se postarat o vrásky a stárnout neviditelně?

Na první vrásky stačí krémy s vitamíny. Zralejší pleť potřebuje drahé kovy, kaviár a diamantový...
více…

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř...
více…