Estetická úprava bradavky - vpáčené bradavky

Zhruba 3% žen má vpáčenou alespoň jednu bradavku, ale stále je tento problém poměrně málo přepírán jednak mezi přítelkyněmi, jednak medializován. Když se vypráví o vylepšení, resp. estetické chirurgii prsů, většinou to je o zvětšení, zmenšení nebo modelaci prsou.

 

Prsa hrají velmi důležitou roli v sebehodnocení a sebevnímání ženy a každý aspekt jejich formy a funkce je důležitý, včetně bradavek. Bradavky jsou integrální součástí prsů, co se týče vzhledu, sexuality a mateřství. U žen s inversí (vpáčenými) bradavkami, tento stav může negativně ovlivnit jejich sebevědomí a sebevnímání.

Ve většině případů jsou vpáčené bradavky vrozené. Někteří lidé se prostě tak narodí. Některé bradavky se vpáčí po kojení, jako důsledek zjizvení a stažení mlékovodů.

Na vpáčení bradavek se podílejí tři faktory:

1) nedostatek kůže kolem báze bradavky

2) kontrahované (stažené) mlékovody

3) zjizvení mlékovodů po kojení

Typy invertních bradavek

Rozeznáváme tři stupně inverze, což v podstatě znamená jak silně jsou bradavky vpáčené. Některé jsou vpáčené stále, některé pouze částečně, resp. reagují na chlad, nebo dotek. Některé ženy mohou normálně kojit, některé nemohou kojit vůbec.

Stupeň 1. Bradavky jsou vpáčené, ale mohou se evertovat manuální stimulací, nebo chladem. Mohou zůstat evertované určitý čas, pak se opět vpáčí. Obvykle nepřekážejí při kojení. Nazývají se také "plaché bradavky".

Stupeň 2. Bradavky jsou invertované a hůře se evertují. Everze nepřetrvává, ale ihned se invertují zpět. Kojení je možné.

Stupeň 3. Bradavky jsou invertované výrazně a nedají se evertovat. Mlékovody se spojí a kojení není možné. Ženy s 3. stupněm inverze bradavek mají často problémy s infekcemi a hygienou bradavek.

Předoperační vyšetření

Předoperační vyšetření spočívá v anamnéze (rozhovor s pacientem), pokud neudává žádné onemocnění, vyžaduje se pouze krevní obraz a srážlivost krve. Pokud pacient chce zákrok absolvovat v celkové anestezii, potřebuje absolvovat předoperační interní vyšetření, včetně biochemického screeningu, krevní obraz a srážlivost krve. Vyšetření může absolvovat u svého lékaře. Pokud po vyšetřeních nedošlo k žádné změně zdravotního stavu, platí měsíc.

Zákrok vylučují jakékoliv akutní nebo akutní exacerbovaná onemocnění a nedoléčená onkologická onemocnění v dané oblasti. V případě pooperační nebo poúrazové těžké deformace v dané oblasti také není možné vždy zákrok převést.

Operační zákrok trvá cca 45 minut. Rizika jsou jako u každé operace - infekce, krvácení, ale tyto komplikace jsou většinou snadno zvládnutelné. Bradavky se také mohou zpět vpáčit, což si vyžádá další operaci.

Chirurgický zákrok

Chirurgická korekce invertních bradavek se obvykle provádí jako ambulantní chirurgický zákrok. Pacient dostane léky na utlumení (sedativa) a léky proti bolesti (analgetika) což ho uchrání před nepříjemnými pocity, bolestí a stresem. Zákrok je proveden v lokální anestezii. Operace je velmi dobře snášena, většinou si pacientka celý průběh nepamatuje, protože usne.

Operace se skládá z malé incíze (řezu) na bázi bradavky. Přes tento otvor se postupně otevíráním a zavíráním jemných nůžek, nebo peánem jizvovitá vlákna, které vtahují bradavku dovnitř, uvolňují. Obzvlášť třeba dát pozor aby lékaři uvolňovali vlákna ve směru mlékovodů a nepoškodili je.

Když jsou vlákna uvolněná a bradavka je volně v evertovaném stavu, dovnitř bradavky se vloží dva stehy. Pokud si představíme hodiny, jeden steh je mezi čísly 6 a 12. Druhý mezi čísly 3 a 9. Třetí steh se vloží kolem celé báze bradavky. Tyto stehy zpevňují bázi bradavky a udržují ji v evertované pozici. Dva vnitřní nebo všechny tři stehy jsou vstřebatelné, takže je není třeba odstraňovat, ale vypadnou samy. Nakonec se naloží na bradavky "pohárky" z umělé hmoty. Toto opatření táhne bradavky směrem nahoru a drží je ve zcela vzpřímené poloze do odstranění pohárků - tj. do 14 dnů.

Pacienti mohou být nejen ženy, ale i muži v případě estetických nebo zdravotních problémů.

V případě 3. stupně inverze a souhlasu rodičů může být tento zákrok proveden i ve věku 14 -18 let. V případě 1. a 2. stupně, tj. občasná everze, radíme počkat alespoň do 18 let.

Po operaci

Jedná se o ambulantní zákrok, pacientka si po operaci poleží 2-4 hodiny ve zdravotnickém zařízení a může jít domů. Potřebuje doprovod vzhledem k tomu, že užila sedativa. Také zákrok, i pooperační průběh je velmi dobře snášen, pacientky dostanou na první dny tabletky od bolesti.

Pacientka se může sprchovat po 3-4 dnech, sportovat doporučujeme po sejmutí "pohárků", tedy nejdříve po 14 dnech, sexuální život je limitován pouze bolestí.

U kojících žen zákrok neprovádíme - mlékovody jsou aktivní, musela by přerušit kojení, hrozí infekce, není důvod ani potřeba.

Pacientky se kontrolují po 1 dni, 14 dnech, 6 týdnech, půl roce.

Cena

Tento zákrok stojí cca. 300, - €.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Liposukci vládne ultrazvuk!

Snažíte se dlouhodobně zhubnout či jen vytvarovat problémové partie, jakými jsou boky, zadeček, nebo horní část...
více…

Facelifting - vyhlazení vrásek

Omládnout o pár let ... Kdo by po tom netoužil? Zázračný elixír mládí ještě nevynalezli, zůstávají nám dvě...
více…

Vůně se senzorem pohybu - ideální společník k provonění osobního prostoru

Osvěžení vzduchu v interiéru a zároveň pohlcení nepříjemných pachů, to je práce nejrůznějších vonných...
více…

Osvěžovač vzduchu Easy Fresh – Přístroj

Koupí osvěžovače vzduchu, jedničky na trhu s interiérovými vůněmi, americké firmy Fresh Products nikdy neuděláte...
více…

Vonná elipsa Remind Air Curve Citrus

Decentní vůně čerstvých citrusových plodů se hodí do každého interiéru. Na trhu je ale spousta osvěžovačů...
více…

Nástěnný držák Remind Air Curve není součásti balení

Osvěžovače vzduchu jedničky na trhu s interiérovými vůněmi, americké firmy Fresh Products se dají umístit volně do...
více…

Vonná závěska Hang Tag Cotton Blossom

Jemná bavlna, to je ideální materiál, který všichni rádi nosíme. A dokážeme si snadno představit jeho měkkost a...
více…

Vonná závěska Hang Tag Cucumber Melon

Svěží vůně hned při vstupu do interiéru? Tak to nemusí být velký problém, zvláště když sáhnete po...
více…

Vonná závěska Hang Tag Mango

Vůně exotického ovoce a hřejivá oranžová barva doprovází netradiční tvar osvěžovače vzduchu od jedničky na trhu...
více…

Vonná závěska Hang Tag Honeysuckle

Voňavé prádlo nemusí být jen záležitost používání aromatické aviváže, která často nevydrží ani do druhého...
více…