Pomůže nám zvýraznit obočí, oční linky, nebo kontury rtů a navíc je odolný vůči vodě, potu a slunci. Přestože nám permanentní make-up líčení nenahradí, je pro něj dokonalým podkladem.
Technika permanentního make-upu se používá převážně na úpravu obličeje (korekce obočí, kontury rtů a oční linky) a vychází ze starého tetovacího umění. Do vrchní vrstvy pokožky (do hloubky 0,3 až 0,5 mm) se speciálním přístrojem implantují přírodní mikropigmenty, které se po čase přirozeným způsobem odbourávají. V průběhu 3-5 let pigment postupně bledne a ztrácí se.
Celý zákrok trvá přibližně 30 minut a je mírně bolestivý, zejména pro citlivou pokožku. Krátce po zákroku může být pokožka mírně zarudlá a oteklá. Proto je třeba tetované místo ošetřovat asi 3 dny po zákroku speciálními přípravky.
Permanentní make-up má spoustu výhod, ale není vhodný pro každého. Pro ženy, které trpí alergiemi, nebo kožními onemocněními, není permanentní make-up tou správnou volbou. Pleť na obličeji je mnohem citlivější a pokožka může na pigmentovou barvu zareagovat různě.
Permanentní make-up se nesmí aplikovat ani na nemocné, či patologicky změněné místo kůže a stejně se musí obejít i mateřská znaménka. Při permanentním make-upu rtů se velkému riziku vystavují lidé, kteří mívají herpes.
Ceny za aplikaci permanentního make-upu se obvykle pohybují přibližně od dvou do pěti tisíc korun. Kosmetické salony a studia si je určují individuálně podle vybavení, úrovně ošetření, intenzity barvy a kvality použitých pigmentů.
Před tím, než se rozhodnete navštívit specializované kosmetické pracoviště, abyste zvýraznila vaše rty, či oči, uvědomte si, že konečný výsledek bude zdobit vaši tvář několik let. Proto dobře zvažte, zda vám pohodlí, které díky permanentnímu make-upu získáte, skutečně stojí za to.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu