Jak používat make-up?

Make-up je věrným pomocníkem ženy už po staletí. Kdysi to byly různé barevné hlíny smíchané s vodou, nebo se vzácnými oleji, které si ženy nanášely na obličej, šíji… Speciální barvy se používaly k barvení očních víček, svého předchůdce má samozřejmě i rtěnka. Postačí zmínit pár jmen - královna Nefertiti, Kleopatra - obě tyto a mnohé jiné více či méně známé dámy věděly, jak udělat svou tvář přitažlivou.

Kdy žena potřebuje líčení?

Make-up není jen o překrývajících drobných nedostatků pleti. Toto slovo zahrnuje i zvýraznění očí a rtů. Je to tedy jakési celkové "vylepšení" vzhledu obličeje. Je jen samozřejmé, že jakkoli perfektně nalíčené oči nebo rty, se nevyjímají na obličeji, na němž jsou viditelné drobné skvrnky, vyrážky, kruhy pod očima…, a proto je základem dobrého make-upu sjednocení barvy a struktury pleti.

Na trhu dnes existuje přímo nepřeberné množství různých make-upů, korektorů a různých emulzí, které nám pomáhají zakrýt problematická místa pleti. Zároveň pomáhají make-up fixovat tak, aby byl odolný vůči otěru či vůči vodě.

Nebudu vás unavovat přednáškou o radikálních změnách v životním prostředí, o příliš silném slunečním záření či různých nebezpečných chemických sloučeninách, kterým naše pleť každý den čelí. V každém případě, je jen pozitivní, pokud se tyto nečistoty neusazují přímo na pokožku, ale na bariéru, kterou je buď kvalitní ochranný denní krém, nebo již zmíněný make-up.

Jak si vybrat ten správný?  

Samozřejmě podle typu pleti. Ano, můžete si říct - moje pleť snese všechno a koupíte první zajímavou tubu, která se vám zlíbí. V tom případě ale počítejte s tím, že pokud máte například suchou pleť a vyberete si třeba bezolejový make-up určený na mastnou a smíšenou pleť - pár dní možná budete spokojeny - dokud si nevšimnete drobných šupinek, které se budou vytvářet na obzvláště suchých partiích obličeje (zejména čele a líčkách). Proto je třeba vědět, jaký typ pleti máte, a podle toho si vybrat vhodný make-up, případně pudr.

Přirozenost nadevše…  

Tak jako všude, i zde lze vidět mnoho extrémů. Jsou ženy, které bez make-upu opravdu nevyjdou na ulici, ale taky takové, které razantně odmítají jakékoliv kosmetické úpravy, a tvrdí, že jim stačí jeden krém na celý život… Každá z nás se o sebe stará svým vlastním způsobem.

Obecně ale lze říci, že každá z nás občas potřebuje být "ještě krásnější" než jindy. A v tom případě je make-up tím správným pomocníkem.

Aby make-up nevypadal na vaší pleti jako skořápka, je třeba zvolit nejen správný typ, ale také odstín. V nabídce jsou v současnosti různé typy make-upu v širokých barevných paletách, takže vybrat si by neměl být problém. Ačkoliv se traduje, že make-up stačí vyzkoušet na ruce, my tento způsob nedoporučujeme. Zvláště nyní v letním období může být odstín vaší pleti na rukou a na obličeji zcela jiný.

Velmi příjemnou změnou může být, pokud si vyberete některý z rozjasňujících make-upů. Ty obsahují jemné třpytivé částečky, které dodají vaší pleti život a potlačí i známky únavy.

Tajemství je ve správném zacházení  

Ať si vyberete jakýkoli make-up, neměly byste jej nanášet v silné vrstvě. Nechcete přece vypadat jako porcelánová panenka. Postačí, když nanesete trochu make-upu na lícní kosti, bradu, čelo a nos a ten pak důkladně rozetřete "do ztracena". Velkou chybou totiž často bývá právě špatné nanesení, při kterém si můžete všimnout linie make-upu na okraji obličeje.

Pokud máte na pleti nějaká problematická místa, jako je pár vyrážek, či kruhy pod očima, zamaskujte jej korektorem. Ideální je vybrat si krémový korektor, jehož malou kapku nanesete ne přímo na postižené místo, ale na prst a pak jemnými doteky nanesete na pleť. Korektor neroztírejte tahem, ale spíše jemně vklepávejte. Nevytvoří se tak nehezký flek, který místo spíše zvýrazní, než zakryje.

Celý make-up můžete zafixovat lehce pudrem. Pak už stačí zvýraznit oči řasenkou a rty ovocným leskem a jste připravená na další den.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


BIO kosmetika nejen pro ekologičky

V poslední době se s bio-produkty jakoby roztrhl pytel. Pokud nejsi "bio", jako kdyby si ani neexistoval.   Co však...
více…

Čistící pleťové masky z vaší ledničky

Naše pleť si toho vytrpí opravdu hodně. Každý den je vystavována nejen povětrnostním podmínkám, slunci a chladu,...
více…

Jak chráňit svou pleť před zimou!

Ne každý z nás má rád zimu. V zimě si na sebe musíme nahromadit několik vrstev oblečení, abychom nezmrzli. Navzdory...
více…

Zkrášlete se pomocí ovoce a zeleniny!

V naší domácí zahrádce se začíná objevovat mnoho druhů ovoce a zeleniny, které jsou vynikajícím zdrojem...
více…

Jak se rychle a správně nalíčit?

I vy patříte do skupiny pracujících žen, které nemají každé ráno čas trávit půl hodiny před zrcadlem? V tom...
více…

Kosmetické problémy? Vitamíny na ně!

O vitamínech a jejich potřebnosti pro naše tělo se píše často. Málokterá z nás si však uvědomuje, že vitaminy a...
více…

Ovoce z košíku pro vaši krásnou pleť

Během letních měsíců si více než kdykoli můžeme dopřát čerstvé ovoce přímo ze zahrady. Jejich konzumací však...
více…

Pět hříchů proti pleti

Krásná a dokonalá pleť, pokud nám nespadla přímo z nebe, vyžaduje hodně námahy a péče. Denně jí však, někdy...
více…

Plody podzimu pro domácí pleťové masky

Podzim je ideálním obdobím plným čerstvé zeleniny a ovoce, ze kterých si snadno vyrobíte pleťovou masku právě pro...
více…

Jak rozmazlovat svou pleť?

Říká se, že oči jsou zrcadlem do duše, naše pleť je zase odrazem našeho života. Obzvlášť my ženy si na ni velmi...
více…