Jak správně vybrat oční stíny?

Mít vkus je umění a dokázat ho proměnit do praxe ještě větší. Pokud si někdo myslí, že líčení je záležitostí několika minut, během nichž se vaše tvář promění na masku, velmi se mýlí. Umět se správně nalíčit a správně zkombinovat barvy tak, aby byl celkový efekt na výbornou, je nanejvýš obtížné.

Podívejte se sobě do očí

Základem je podívat se na to střízlivě. Jaký jste typ? Jakou máte barvu očí? Jaký mají tvar? Nechtějte drasticky měnit výraz svého obličeje, protože můžete více ztratit než získat. Výsledek nemusí potěšit ani vás, ani vaše okolí. Při neuváženém líčení můžete nakonec vypadat jako nevydařená olejomalba.

Odhadnout tvar a kvalitu pleti je východiskem pro pěkný výsledek líčení. Make-up totiž není zázračný a neudělá vám kočičí oči, pokud jsou ty vaše velké a kulaté, ani naopak. Samozřejmě, kouzlit se s nimi dá krásně, ale všechno s reálným základem.

Základní pravidla líčení si určitě při malém tréninku rychle dokážete osvojit i sama. Pokud však máte problém s určením, co vám sluší a co ne, nechte si poradit v kvalitním kosmetickém salónu. Za tu nevelkou námahu to jistě stojí.

Správná barva pro dobrý dojem  

Lidé mají barvu očí v různých odstínech. Všechny ale vycházejí z několika základních barev, kterými jsou hnědá, modrá, zelená. Nejfrekventovanější jsou hnědoočka, pak lidé se zelenýma a modrýma očima. Samozřejmě budeme mluvit o líčení žen, jelikož make-up je právě naší výsadou, přestože ani malé procento (nebo jen promile) mužů s tím problém nemá.

Je velmi důležité vědět, která barva vám sluší. Pěkné líčení očí je většinou založeno na jemných, ale i výraznějších kontrastech. Modré oči se nádherně vyjímají ve spojení s hnědými stíny. Kontrastně působí i s černými, u nichž je ale velké riziko, že budete vypadat jako adolescentní punkerka. S černou proto opatrně. Modrooké ženy by se určitě měli při líčení vyhnout barvě modré, stejně jako jejich odstíny.

Hnědým očím padnou zemité barvy, avšak pozor na samotnou hnědou barvu, s níž při špatném stínovaní bude oko vypadat jako nezdravé a oteklé. Pokud jsme mluvili o kontrastu modré oko-hnědé stíny, opačně s touto kombinací uváženě. Silná modrá, stejně jako jiné pestrobarevné a intenzivní barvy, na oku vyznívají levně, a pokud to přeženete, tak až vulgárně. Decentním a vkusným dojmem působí zlaté a tmavě-pískové odstíny, mladší dámy si je mohou dovolit i se slabými třpytkami, které celé oko rozzáří.

Nezáleží jen na barvě očí, ačkoliv ta je většinou směrodatná. Dobré nalíčení závisí také na jiných faktorech. Tedy po pořádku. Důležitá je barva pleti. Pokud ji máte mramorově světlou, určitě si vybírejte barvy, které jsou podobné vzdušné povahy, a nanášejte je v minimálním množství, abyste si na tváři nevytvořili nepřirozenou masku.

V letních měsících zase chytáme bronz, takže je dobré i make-up tomu přizpůsobit. Pleť zvýrazněte bronzovou barvou na líčka a také stíny volte ve zlatých barvách. Abyste to ale nepřeháněli se sluncem na tváři, někdy si jen jednoduše horní víčko vystínujte tělovou barvou a do vnějších koutků naneste trochu tmavšího stínu, abyste oko opticky zvětšila.

Správné sladit s ostatní kosmetikou  

Nezanedbatelný není ani výběr správné řasenky a oční tužky, protože to celkově dotváří výsledný dojem. Pokud si nanášíte hnědé stíny, dejte si i hnědou spirálu, případně alespoň hnědo-černou. Hnědookým blondýnám sedí hnědá tužka na oči a modrooký dámám zase krásně zvýrazní oko černou tužkou. 

Kvalita výrobku  

Pokud si nechcete zničit pleť, speciální oční partie, určitě byste neměli šetřit u kosmetiky na ceně. Určitě vám nechceme namluvit to, abyste zvyšovali kosmetickým společnostem tržby. Nemusíte si vybírat ty nejdražší stíny, které v obchodě mají. Ale ani bez rozmyslu vzít nejlevnější. Často je střední cesta to nejlepší. Vlastně jakož i při mnoha jiných věcech.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


BIO kosmetika nejen pro ekologičky

V poslední době se s bio-produkty jakoby roztrhl pytel. Pokud nejsi "bio", jako kdyby si ani neexistoval.   Co však...
více…

Čistící pleťové masky z vaší ledničky

Naše pleť si toho vytrpí opravdu hodně. Každý den je vystavována nejen povětrnostním podmínkám, slunci a chladu,...
více…

Jak chráňit svou pleť před zimou!

Ne každý z nás má rád zimu. V zimě si na sebe musíme nahromadit několik vrstev oblečení, abychom nezmrzli. Navzdory...
více…

Zkrášlete se pomocí ovoce a zeleniny!

V naší domácí zahrádce se začíná objevovat mnoho druhů ovoce a zeleniny, které jsou vynikajícím zdrojem...
více…

Jak se rychle a správně nalíčit?

I vy patříte do skupiny pracujících žen, které nemají každé ráno čas trávit půl hodiny před zrcadlem? V tom...
více…

Kosmetické problémy? Vitamíny na ně!

O vitamínech a jejich potřebnosti pro naše tělo se píše často. Málokterá z nás si však uvědomuje, že vitaminy a...
více…

Ovoce z košíku pro vaši krásnou pleť

Během letních měsíců si více než kdykoli můžeme dopřát čerstvé ovoce přímo ze zahrady. Jejich konzumací však...
více…

Pět hříchů proti pleti

Krásná a dokonalá pleť, pokud nám nespadla přímo z nebe, vyžaduje hodně námahy a péče. Denně jí však, někdy...
více…

Plody podzimu pro domácí pleťové masky

Podzim je ideálním obdobím plným čerstvé zeleniny a ovoce, ze kterých si snadno vyrobíte pleťovou masku právě pro...
více…

Jak rozmazlovat svou pleť?

Říká se, že oči jsou zrcadlem do duše, naše pleť je zase odrazem našeho života. Obzvlášť my ženy si na ni velmi...
více…