Jak vybrat správnou náplň do tiskárny

Situace, kterou známe všichni. Přichystáme si na počítači dokument, který potřebujeme, a chceme ho vytisknout. Z tiskárny ale vyjede skoro prázdný papír s velmi nevýrazným písmem. V tomto momentu mámě jasno. Došla náplň a bude nezbytné sehnat novou. Vcelku rutinní záležitost. Tedy alespoň v případě, že víte, jak a kde máte náplně nakupovat. Pokud netušíte, podle čeho postupovat, jste na správné adrese. My vám to právě v tomto článku prozradíme.

Kompatibilita na prvním místě

 

V první řadě dbejte na kompatibilitu konkrétního toneru. Zapomeňte na nějaké univerzální náplně, jež by seděly do každé tiskárny. Nic takového neexistuje. Vybírat je zapotřebí právě podle přístroje, který máte doma! Optimálně se podívejte na starý toner a podle něj nakupujte ten nový. Když zadáte označení toneru ve specializovaném eshopu, jistě se vám zobrazí kvalitní kompatibilní náplně do tiskáren. Určitě si také rozmyslete, zdali chcete originální náplň, nebo neoriginální. Prvně jmenovaná je dražší, nicméně vytisknete mnohem více stran.

Co když se už tiskárna neprodává?

 

Ani v tomto případě by neměl být problém. Originální náplně se prodávají i několik let zpětně poté, co už daná tiskárna nebude na trhu. Stejně tak není potíž vybrat si cartridge do tiskáren, které jsou kompatibilní hned s několika přístroji. Nejde sice o originální příslušenství k té či oné tiskárně, nicméně můžete si být jistí tím, že ještě vytisknete vcelku solidní množství potřebných listů.   

Jednoduchý nákup online

 

Myslíte si, že je mnohem jistější navštívit kamennou prodejnu? Nemusí tomu tak být! Vždyť kvalitní náplně v různých podobách jednoduše zakoupíte i online. Moderní eshopy jsou skvěle zásobeny, většinu sortimentu mají skladem a odborníci vám dokážou poradit klidně i online prostřednictvím formuláře nebo emailu.

 

 

comments powered by Disqus