Nehody při líčení snadno napraví triky profesionálních vizážistů

Kalamity nejsou jen přírodní jevy. Kalamita vás může potkat i při tak banální činnosti, jako je líčení obličeje. Navíc, spěcháte a říkáte si, ještě pár tahů a už se vidíte na důležité schůzce. Ale šotek z řad nepřejících nikdy nespí a váš precizně nalíčený obličej začíná připomínat vše, jen ne krásně nalíčenou ženu. Nezoufejte! Poradíme vám pár napravovacích triků, které se můžou vždy hodit.

ženy, líčení, napravení špatného nalíčení, styl, krása

Nerovné oční linky

Oči nádherně nalíčené, k tomu stačí pár posledních tahů a můžete jít. V tom přichází na řadu oční linka a adrenalin ihned začne stoupat. Namísto krásné linie jste si kolem oka vykouzlili akorát tak podivný tvar, který už nejde nijak napravit. Namísto snahy přemalovat to a dotvořit toto veledílo tužkou, máte podle vizážistů vzít raději do ruky vatovou tyčinku na čištění uší, kterou namočíte do přípravku na odstraňování make-upu. Takto přesně setřete pouze zkaženou část líčení a nemusíte napravovat všechnu vaši práci.

Skvrny od řasenky na tváři

Hlavně pokud používáte nějakou voděodolnou nebo ji máte otevřenou už déle, dostává se z pokožky jen velmi těžko. I když podstatnou část z ní smyjete, stále vám zbývá tmavší zbarvený flek, který ostatní ihned udeří do očí. Namísto pracného drhnutí vodou a rozmazání celého make-upu si odstraňte pomocí vatového tampónu jen potřebnou tmavou část. Světlý flek následně překryjte transparentním pudrem. Ten výborně sjednotí závěrečný make-up a dokonale zamaskuje malou nešikovnost.

Stopy řasenky na očních víčkách

Pokud si vyberete jen jednoduchý styl líčení a nepoužijete žádné oční stíny, pomůžete si korektorem. Ten totiž překryje malé černé tečky lépe než samotný make-up, který by je jen částečně rozmazal a ještě více je zdůraznil. Pokud jste použili oční stíny, musíte experimentovat. Někdy tyto stopy kvůli tmavým barvám nejsou vidět. Ale pokud jsou světlejší, musíte si trošku pohrát se stínováním.

Odolná rtěnka na rty

Za jiných okolností byste byli z takového kosmetického přípravku nadšené. Ale pokud jste přišla na to, že se vám tento odstín moc nehodí a musíte ho nutně vyměnit za jiný, jistě jste s nervy v koncích. Namísto mytí a tření papírovými ubrousky vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Naneste si balzám na rty a setřete jemně první vrstvu, abyste si ústa velmi nedráždila.Takto to zopakujte třikrát, všechny zbytky by již měly být definitivně pryč. Pokud ne, ještě jednou to zopakujte. Následně si dejte ještě jednu vrstvu balzámu a tak si naneste novou rtěnku.

Přehnali jste to s bronzerem

V tomto případě máte dvě možnosti. Tou první je nanést si extra vrstvu světlejšího pudru a všechno to následně zjemnit. Ta druhá je vzít si houbičku na make-up, kterou jemně navlhčíte vodou a vyždímáte. Nyní s ní jemně přejíždějte po pokožce. Houbička takto odebere vrchní část sestávající z bronzeru a zesvětlí vaše líčení.

Třpytky na celém obličeji

Nanášíte si třpytivý oční stín, ale lesklé kousíčky vám přistanou na celém obličeji. Když je chcete dostat dolů, nepomáhají žádné přípravky. Tehdy použijte opět trik s namočeným houbičkou na make-up. Ještě předtím si však na inkriminovaná místa naneste tenkou vrstvu krému na oči a následně ho sundejte za pomoci houbičky i se všemi třpytkami.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Návod na "nahé" líčení - video

Pokud i vy jste ráno vděčná, že jste stihla nanést na unavené oči alespoň řasenku, jistě oceníte nahé...
více…

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Svěží hned po ránu Aneb triky na dokonalou pleť bez make-upu

Obdivujete lidi, kteří vstanou z postele a už vypadají úžasně? Jde to, ale důležité je, připravit se na svěží...
více…

Jak se bezbolestně dostat zpět do plavek loňské velikosti?

Možná si řeknete, že je brzy začínat s redukcí již v lednu, s cílem sundat tři až pět kilo na letní sezonu do...
více…

Jak se stát atraktivním mužem?

Mají to nebo nemají ženy jednodušší? Nanesou si make-up, upraví vlasy, nalakují nehty, něco pěkného si obléknou,...
více…

Ženy jsou krásné, když si váží vlastního těla

Ideál ženského těla je často hodně vzdálen realitě. Módní časopisy chrlí fotografie modelek, které jsou vyzáblé...
více…

Pravidla dokonalého líčení

Krásně se nalíčit neumí každá žena, přestože většina po tom touží. Moderní ženy si bez líčení neumí...
více…

Pigmentové skvrny a nejnovější metody jejich odstraňování

Pigmentové skvrny, tedy nechtěné pozůstatky léta, nejsou nic s čím by se nedalo nic dělat. Ale ideální je, poprat se...
více…

Mladší bez plastické operace a botoxu?

Plastické operace, liftingy a botoxové injekce dokáží ženy pěkně omladit. Ale ne všechny ženy na to mají čas,...
více…

Aby parfém déle voněl, vyvarujte se chyb s jeho zacházením

Používání parfémů a toaletních vod, to je pro většinu žen úžasná záležitost. Jen občas může zkazit výsledný...
více…