Styl > Móda >

Dokonalá příprava na ples - šaty, boty, líčení a vlasy

Plesová sezona je období, které začíná víkendem po Třech králích a trvá zpravidla až do "ošklivé" Popeleční středy. Během této doby se konají různé karnevaly, masopustní veselí a plesy.

ples, styl, móda, obuv, kabelka, šaty

Jak být dokonale připraveni?

Pro dámy je čas příprav mnohem náročnější a zdlouhavější než pro pány. Kráčet s trendy, to znamená věnovat se přípravě již několik týdnů předem. Začněte hned, pokud chcete být královnou večera. Co si vzít s sebou a na sebe? Jaké doplňky zvolit? Čemu se vyhnout? A na co rozhodně nemáte zapomenout? Nevíte si rady, kde máte začít s přípravami na ples? Přečtěte si několik pravidel, se kterými je dobré počítat.

1. Pravidlo - šaty

Společenské šaty jsou nejdůležitějším úkolem, kterému je potřeba věnovat velkou pozornost při přípravách na ples. Od nich se odvíjí všechno ostatní. Trendy v oblékání se neustále mění. Rok co rok se na molech předvádějí modely od slavných návrhářů. Nicméně, nemáte je nadosah? To není překážka. Pokud se nemůžete rozhodnout, výborně nvám mohou pomoci známé osobnosti na internetu. Šaty si vyberte takové, abyste se v nich dobře cítila. Aby vám zakryly nedokonalosti a vyzdvihly přednosti. Upoutejte jimi. Jediným pravidlem, které musíte respektovat, při výběru šatů na ples, je takové, že musí být po zem.

Jakou barvu zvolit?

Barvu a střih vybírejte podle vaší typologie (typu postavy, barevného tónu pleti a vlasů). Slaďte maximálně dvě barvy, které se prolínají nebo zvolte tón v tónu. Určitě také nic nezkazíte pokud zvolíte jednobarevné šaty a ty vhodně doplníte jednoduchými šperky. Někdy k tomu stačí i malý doplněk, který udělá z jinak jednoduchých šatů dokonalý plesový outfit. I zde platí pravidlo, že méně je někdy více. Ať vše k sobě ladí a lichotí vám. Protože blesky fotoaparátů a světlo ve foyer je nelítostné a odhalí i ty nejmenší nedokonalosti. Pokud si vyberete model, který bude respektovat vaše proporce a styl, budete vypadat a cítit se skvěle. Není nutné mít na sobě tu nejnovější a nejmodernější vychytávku. Stačí když sáhnete po elegantních a nadčasových kouscích, ve kterých se budete cítit jako ve své kůži.

Výběr šatů

  • Půjčovna - je to dobrá volba vzhledem k tomu, že ušetříte peníze a nebudou vám šaty zabírat místo ve skříni. Nenechávejte si to na poslední chvíli. Čím dříve, tím lépe. Předejdete shonu a budete mít více času si vybírat z několika nabídek. Nevýhodou půjčených šatů je však to, že šaty, které máte na sobě, už mohl mít někdo před vámi.
  • Koupě přes internet - nespočet krásných šatů nabízejí internetové prodejny, nejen na našem trhu, ale především v zahraničí za výhodné ceny. Dobrý nápad je, inspirovat se na internetu a nechat si šaty ušít na míru. Nevýhodou je, že si šaty nemůžete vyzkoušet předem, a pokud už si některé vyberete, koupíte, a přijdou vám, nemusí vám sednout. To zkomplikuje další výběr šatů a přijdete o značný časový předstih.
  • Ušité na míru - výborný nápad je, nechat se inspirovat na internetu a na základě vybraného modelu si nechat šaty ušít na míru. Velkou výhodou je, že vám sednou jako ulité a vy budete mít vytouženou róbu. Také můžete oslovit některého z módních návrhářů, aby vám vytvořil model ušitý na míru. Cenově to však nebude nejlevnější záležitost. Nebo si zakupte nějaké šaty a dejte si je přetvořit podle vlastních představ. Nevýhoda je jen jediná a to vysoká cena, ale budete spokojená, že máte něco vlastní a jedinečné na sobě.
  • Koupě v kamenné prodejně - pokud máte dost času, můžete projít více obchodů ve vašem okolí nebo v blízkosti, kde si můžete šaty vyzkoušet. Dobrou radou je, když se v šatech, které byste si chtěli koupit, vyfotíte a podíváte na sebe doma a pak vyberete ten nejlepší a  další den je teprve koupíte. Výhoda je, že vaše koupě bude z uvážení a tak předejdete zbrklým rozhodnutím. A koupíte si opravdu to co vám sluší. Nevýhoda je v tom, pokud si šaty hned nekoupíte, další den už je mohl koupit někdo jiný. Další nevýhodou je, pokud si koupíte velkou róbu, zůstane vám zabírat místo ve skříni. A na další sezonu určitě budete potřebovat něco nového. Ale v konečném důsledku je to nejrelevantnější a cenově nejdostupnější volba při koupi šatů. Jsou ihned dostupné ke koupi.

2. Pravidlo - obuv, kabelka a doplňky

Co se týče obuvi, neberte výběr bot na lehkou váhu. Vždyť v nich chcete protančit celou noc. A vyberte si hlavně takové, abyste v nich uměla chodit. Proto dbejte na pohodlnou výšku podpatku. Barvy laďte v tónu se šaty nebo v mírně kontrastním odstínu. Podle plesového bontonu je třeba mít na významný ples uzavřené boty, lodičky, na vyšším podpatku do kterých si nezapomeňte navléci "silonkové" punčochy bez lesku. Pokud si na ples zvolíte přece jen otevřené večerní sandálky, už si nedávejte na nohy punčochy, je to nevkusné. Je samozřejmé, že pokud máte otevřenou obuv, dbejte na dokonale upravené nohy a pedikúru. Sandálky se hodí k šatům s rozparkem.

Proč nezapomínat na kabelku?

Kabelku si vybírejte, aby vám ladila s celkovým outfitem. Myslete i na to, že do kabelky chcete sbalit potřebné drobnosti, abyste je mohli mít po ruce, vždy když se chcete upravit, nebo například fotografováním zvěčnit své vzpomínky. Jednoduchou malou kabelkou nic nezkazíte.

Jaké doplňky zvolit?

S doplňky se můžete vyhrát. Pokud máte jednodušší šaty můžete zvolit robustnější šperky. Objemnější třpytící náušnice si dejte tehdy, pokud si dáte vlasy vypnuto. Mohutné náhrdelníky jsou in poslední roky, nevynechejte je ani na tuto příležitost. Stejně nezapomeňte na ozdobu rukou, na nichž mějte samozřejmě upravené nehty manikúrou. Pokud jste si vybrali jednoduché šperky v oblasti obličeje můžete sáhnout po ozdobě do vlasů. Dávejte si pozor, abyste to nepřehnali a nevyznělo tak kýčovitě. V přípravách myslete na tato slova "méně je více". Známí módní návrháři dávají radu nad zlato: "použijte ve svém outfitu maximálně 5 doplňků". Držte se toho.

3. Pravidlo - make-up a vlasy

  • Make-up - než začnete s líčením, dbejte na předchozí péči o pleť. Neexperimentujte! Aplikujte na svou pokožku a vlasy pouze ověřenou kosmetiku, jinak by se vám to mohlo vymstít v tu najneočakávanejší chvíli, v podobě alergické reakce zarudnutím kůže, vyrážkou, pigmentační skvrnami nebo jinými nežádoucími projevy, které byste těžko zamaskovali. Nebo se svěřte do rukou odborníkům, který vám kromě ošetření pokožky vykouzlí dokonalý make-up, ušitý přesně na vaši osobu. Pokud jste se přece jen rozhodla do zkrášlování pustit sama, následující rady si vezměte za své.
  • Pleť- když máte pleť čistou, nakrémovanou, můžete nanést vás oblíbený make-up. Velmi dobrou volbou, pro dlouhotrvající efekt nalíčení, je sáhnout po základní bázi pod make up tzv. primer. Jeho aplikací se vám pleť sjednotí, uhladí se rozšířené póry a dopřeje pleti trvanlivost líčidel po celou noc. Nebo si zvolte produkty s voděodolnými a stěruodolnými vlastnostmi. Chcete přece, abyste byla krásná během celého večera. Nanesený make-pu důkladně zafixujte pudrem. Zmatnit tvář pudrem se vyplatí i před focením, abyste nepůsobila mastným dojmem. Určitě chcete zanechat ty nejkrásnější a nejzdařilejší fotky.
  • Oči - nezapomínejte na líčení očí, do kterých se vám zadívá každý. I třpytky jsou v tomto případě namístě. Při líčení očí nevynechejte úpravu obočí, samozřejmě již předem zformovaného. Kdybyste si pinzetou vytrhala obočí těsně před líčením nebo dokonce zapomenete na to, tak během líčení, v místech, kde se chloupek odstraní, by zůstalo zarudlé místo a možná i krev, což jen těžko překryjete. Před nanesením očních stínů můžete aplikovat bázi pod stíny. Avšak jen v tenoučké vrstvě, jinak by se vám to vymstilo žmolkovaním nanesených stínů. Oči si zvýrazní aplikace oční linky, která zintenzivní celkový dojem nalíčených očí. Nepřežeňte to však s její tloušťkou. Tečku za líčením očí dodá zvýrazňující maskara, kterou jistě oceníte s voděodolnými vlastnostmi. Pokud si troufáte, můžete si zvýraznit oči nalepením umělých trsů do vašich řas. Nebo vyhledat odborníka, který vám umožní zvýraznit váš pohled semipermanentními řasami, které vám vydrží i několik týdnů.
  • Vlasy - sezónu společenských účesů zalila francouzská elegance. Zvlnění dosáhnete velkými krepováním kleštěmi a zahnutým vypnutím delších vlasů zespodu ke krku do požadované délky. Jako doplněk můžete zvolit módní zářivou sponu do vlasů zapnutou z jedné strany nad uchem. Účes musí vyznít přirozeně, a sladěně s šaty. Rovněž v módě stále zůstávají vlasy různé vyčesané do drdolu. Můžete si dopřát také dokonalou foukanou a jen tak vlasy přehodit na stranu a ozdobit okrasnou čelenkou. Pokud jste zručné zvládnete některý z kousků i doma. Nejlepší volba je ale ta, pokud se svěříte do šikovných rukou profesionála, u kterého si můžete užít pohodovou atmosféru příprav na ples, a který vám vytvoří určitě trendově dokonalý účes.

Co si vzít s sebou?

Chcete-li být stále za dokonalou bez chybiček, nezapomeňte sbalit do kabelky tyto drobnosti. Na plese jistě oceníte hlavně rtěnku, který jste si nanesla při líčení. Neboť pijete a jíte. Lak na vlasy. Neboť tančíte a vlasy se vám mohou kdykoliv zpřevracet. Pudr. Vždy budete dokonale nalíčená. Parfém, který jste použila před odjezdem na ples. Abyste se cítila stále svěží i po protančené noci. Sponky tenké, nebo gumičku. Na rychlou záchranu rozpadlého účesu. Kapesní zrcátko. Protože ne na každé toaletě najdete zrcadlo, se svým nezůstanete ve štychu. Papírové ubrousky. Pro každý případ. Podle možností fotoaparát. Pro uchování momentek na památku.

Rady pro pány

I mužské oblečení podléhá trendům. Pánové to sice mají jednodušší ve výběru, ať si na sebe obléknou frak, smoking nebo oblek, stále budou upraveni. Nicméně, každoročně se obměňují barevné kombinace a jejich doplňky. Většinou se na plesové zábavy doladí barvou motýlka, šerpy nebo kravaty k dámě, s níž jdou, nebo sáhnou po klasice. Málo je takových, kteří by byli ochotni zaměnit motýlka například za vkusný šátek, brož nebo podobný doplněk. Například vhodným odlišujícím doplňkem, mohou být manžetové knoflíčky. Není třeba je podceňovat, právě s nimi si mohou vyhrát a sladit je například v barvě partnerčiných šatů, nebo pokud si nejsou jisti, zvolí klasické zlaté nebo stříbrné odlesky. Oblečení je sice důležité, ale na místě je i úprava vlasů, vousů, knírku, nehtů a celková péče o pleť. Muž bude působit dokonale a sebejistě, pokud budete mít celý outfit tip top.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Vlastní styl, to není o dokonalosti, chce to znát dobře své tělo

Často slýcháme, že to chce styl. Ta která celebrita sice má spoustu peněz, drahé oblečení, ale nemá svůj styl. Ale...
více…

Vůně jako dárek

Jakou voňavku vybrat jako vhodný dárek? Poradíme Vám. Voňavky byly součástí lidstva již od pradávna. V...
více…

Jak vybrat plavky a nakonec nelitovat?

Problém jak vybrat plavky nemusí být nijak složitý. Chce to ale znát pár zásad. Právě pohodlné plavky, které...
více…

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř...
více…

Náušnice, náš každodenní doplněk

Náušnice nosí ženy již celá tisíciletí. Pokud jste ještě dosud nepodlehly jejich kouzlu, nastal ten správný...
více…

Jak prodloužit život plavkám?

Máloco bolí "fashionistku" tak, jak pohled na její krásné a skoro nové plavky, které po týdenní dovolené vypadají,...
více…

Tip na jarní kabelku

Nevíte, jak si přivolat jarní náladu? Pořiďte si novou kabelku v pastelových barvách. Vyberte si z nabídky nových...
více…

Kabelky, které letí

Léto bez dobré kabelky? Nežertujte. Ať už máte na sobě oblíbené letní šaty, nebo top se svůdným výstřihem,...
více…

Jaké plavky dokonale padnou

Milujete léto, nenávidíte plavky? Nejste sama! S příchodem plážové kolekce totiž mnoho žen trpí vlnou...
více…

I krása může být nebezpečná

Snažíme se tvářit, že se nás to netýká, zatínáme zuby a omlouváme se pohledem do zrcadla a větičkou "ale vždyť...
více…