Jak se bezbolestně dostat zpět do plavek loňské velikosti?

Možná si řeknete, že je brzy začínat s redukcí již v lednu, s cílem sundat tři až pět kilo na letní sezonu do plavek. Brzy to vůbec není, protože pokud chceme najet na redukci zdravou a trvalejší, musíme na to prostě pomalu. A vůbec není potřeba se trápit přísnými dietami.

Jak se bezbolestně dostat zpět do plavek loňské velikosti?

S přísnou dietou a velkým omezením jídla nic nepořídíme

Dieta nám opravdu v ničem nepomůže. Možná krátkodobě sundáme pár kilo, ale tělu vyšleme signál, že je v nebezpečí. Že totiž hrozí hladomor a že je nutné ukládat co nejvíce zásob na horší časy, které jistě zase přijdou.

Ano, každou dietou zpomalujeme metabolismus a každou dietou si přímo říkáme o to, aby si naše tělo ukládalo další a další tuky, kdykoliv to bude jen trošičku možné. Takže sice krátkodobě zhubneme do vytouženého oblečení, které jsme vyhlédli a na které nás třeba Takko leták tolik nalákal.

Jenže oblečení si sice koupíme, zhubneme do něj a budeme se v něm cítit jako královny. Ale za měsíc nám bude zase malé. A tohle asi nechceme, že?

Neměňme jídlo, které máme rádi, raději si přeorganizujme den

Pokud už teď jíte alespoň trochu zdravě, co se složení jídla týká, bude stačit už jen mírně přeorganizovat režim dne z pohledu stravování. Je potřeba si upravit režim jídla tak, abychom jedli spíše dopoledne a odpoledne. Večer pak již jen nejnutnější porce bílkovin a zeleniny, abychom zahnali největší hlad.

Z pohledu dietologů platí, že důležité je, kolik toho sníme v rámci jedné porce. Pak doba, kdy jíme a nakonec tedy i to, co vlastně jíme. Jestliže máte rádi tučnější nebo sladší jídlo, dejte si ho jen trochu a nejlépe dopoledne. Rozhodně se zcela nezříkejte zákusků a čokolády, případně bůčku. Jen omezte jejich množství a jezte je spíše dopoledne nebo brzy odpoledne.

Redukčnímu režimu napomohou snídaně a svačiny

Výhrou při jakékoliv snaze trvale zmenšit svůj objem jsou snídaně a svačiny. Ráno je tělo po celonočním půstu a potřebuje načerpat energii na nadcházející denní povinnosti. Ráno a dopoledne dopřejte tělu zejména ty sacharidy, které se dlouho rozkládají, dlouho tělu dodávají energii.

Takové sacharidy najdete ve škrobech a ve vláknině. Proto by součástí snídaně mělo být nějaké pečivo, případně ovesná kaše, také ovoce, ale i například jogurt. Chléb se šunkou také není špatným řešením.

Svačinu denně s sebou

Důležitým krokem k zachování vyrovnaného energetického přísunu, po kterém tělo nebude mít potřebu si tvořit tukové zásoby na horší časy, je konzumace svačin. Nejlépe těch, které si připravíte doma. A abyste nemuseli pořád kupovat igelitové pytlíky, pořiďte si boxíky na svačinu, třeba v Pepcu. Pepco leták se na ně zaměřuje celkem pravidelně.

Oběd nevynechávejte

Oběd je důležitým denním jídlem, které zase ujistí naše tělo o tom, že strádání se nekoná a že není potřeba syslovat tukové zásoby na horší časy. Jen si dávejte o něco menší porce než doposud. Pokud to lze, rozložte oběd třeba na dvě jídla, mezi kterými dáte cirka dvě až tři hodinky pauzu.

Odpolední svačina nebo večeře?

Odpolední svačina a večeře mnohdy mohou splynout dohromady. Zejména potom, co jste si oběd rozdělili na dvě jídla. Odpoledne, respektive navečer preferujte zeleninu a bílkoviny, sacharidy už tolik potřeba nebudou. V noci tělo zpracovává zejména právě bílkoviny. Soustřeďte se i na to, aby porce byla spíš menší.

Pokud dlouhodobě najedete na pravidelný režim s několika denními jídly o menších porcích, podaří se vám i dlouhodobě zredukovat váhu. A mějte na mysli, že svaly spotřebují více energie. Proto když si vycvičíte nějaký ten sval navíc, bude tělo pálit kalorie rychleji.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co si představit pod pojmem duševní wellness?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně...
více…

Jak pečovat o své ruce?

Lidé mají tendenci starat se spíše o svou tvář, krk, ženy o dekolt. Ruce a zbytek těla už nejsou tak moc na...
více…

Návod na "nahé" líčení - video

Pokud i vy jste ráno vděčná, že jste stihla nanést na unavené oči alespoň řasenku, jistě oceníte nahé...
více…

Vše o celulitidě?

Celulitida postihuje 85% žen a projevuje se v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně...
více…

Jak se postarat o vrásky a stárnout neviditelně?

Na první vrásky stačí krémy s vitamíny. Zralejší pleť potřebuje drahé kovy, kaviár a diamantový...
více…

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř...
více…

Náušnice, náš každodenní doplněk

Náušnice nosí ženy již celá tisíciletí. Pokud jste ještě dosud nepodlehly jejich kouzlu, nastal ten správný...
více…

Jak používat make-up?

Make-up je věrným pomocníkem ženy už po staletí. Kdysi to byly různé barevné hlíny smíchané s vodou, nebo se...
více…

Jak správně vybrat oční stíny?

Mít vkus je umění a dokázat ho proměnit do praxe ještě větší. Pokud si někdo myslí, že líčení je záležitostí...
více…

Pleťové masky podle typu pleti

Někdy se s námi pleť nepěkně zahrává, což se projeví vyrážkou u mastné a smíšené pleti nebo suchými skvrnami u...
více…