Odstranění chloupků a celulitidy pomocí kavitace a laseru

S příchodem teplých dnů muži vyrážejí na kolech do přírody a ženy do kosmetických salonů. Důvod je prostý. Nasává sezóna krátkých sukní, šatů a kraťasů. A v zimě mnohé ženy neřešily ani celulitidu, ani chloupky. Ale co teď a rychle?

péče o tělo, celulitida, depilace laserem, IPL, kavitace

Fakta o celulitidě

Přibližně 80 procent žen má určitý stupeň celulitidy, která je výsledkem nepravidelného nahromadění tukových buněk, které vytvářejí vlnivý efekt na kůži, a proto se často přirovnává k pomerančové kůře. Typicky je nejpatrnější u žen v okolí stehen, boků a hýždí. Vznik celulitidy nesouvisí s věkem ani hmotností, mají ji i mladé hubené modelky, tak i starší ženy s pár kily navíc. Celulitida se vytvoří v těle tehdy, když se tuk ukládá hned pod kožní vrstvu a je uložen v jakýchsi komorách. Jak tukové buňky zvětšují svůj objem, okolní tkáň je stisknuto a ztvrdlé, což ztěžuje cirkulaci krve a zachycují se tekutiny. To způsobuje sníženou elasticitu tukové tkáně, čímž se vytváří nechtěné napětí mezi vrstvami a tlačení spojovacího vlákna v kotvících bodech vytváří vzhled celulitidy.

Stop celulitidě - kavitační radiofrekvence

1. Proč a jak vzniká celulitida?

Celulitida se vytvoří v těle tehdy, když se tuk ukládá hned pod kožní vrstvu a je uložen v jakýchsi komorách. Jak tukové buňky zvětšují svou velikost, okolní tkáň je stisknutá a ztvrdlá, což ztěžuje cirkulaci krve a zachycují se tekutiny. To způsobuje sníženou elasticitu tukové tkáně, čímž se vytváří nechtěné napětí mezi vrstvami a tlačení spojovacího vlákna v kotvících bodech vytváří vzhled celulitidy.

2. Co je to kavitační vysoká frekvence a jak nám dokáže pomoci?

Tato procedura se používá k rozpuštění tuků a léčení celulitidy. Zmírňuje projev celulitidy, napomáhá redukci objemu v problémových oblastech, nohy jsou krásnější a pokožka je viditelně hladší. Pomocí monopolární radiofrekvence a kavitálnych nízkofrekvenčních ultrazvukových vln se vzhled celulitidy zmenšuje a problémové oblasti dostávají nový tvar.

3. Jak funguje v praxi?

Přístroj využívá kombinaci kavitačního ultrazvuku a radiofrekvence. Kavitační nízkofrekvenční ultrazvukové vlny se šíří v kůži, uvolňují rozpuštěný plyn ve formě malých bublinek, čímž způsobují buněčné narušení a narušení fibrózy. Radiofrekvence zahřívá tukové buňky, rozkládá je a posílá do lymfatických uzlin, kde se jejich tělo zbaví přirozenou cestou. Redukováním počtu tukových buněk a ovlivněním vnitřní tukové struktury se léčená oblast stává hladší a elastičtější a hlavně méně objemnější.

4. Jak rychle se dá dosáhnout viditelného zlepšení?

Již po několika sezeních se podkožní tuková tkáň "vyrovnává" a "taje" a pokožka se na dolních končetinách stává hladší a pevnější. V důsledku simultánního vysílání ultrazvuku a radiofrekvence CRF procedura odbourává fibrózu a zahřívá tukové buňky, efektem je rozptýlení a odstranění buněk - a ne jen jednoduché rozdělení některých ztvrdlých tkání.

5. Kolik sezení je třeba absolvovat?

Počet procedur je různý pro každého jednotlivce, ale obvykle série od čtyř do dvanácti procedur prováděných jednou za deset dní, poskytuje měřitelné a zároveň viditelné zlepšení. Každá procedura trvá obvykle 70 minut. Samozřejmě, tato metoda není vhodná pro jedince s nadváhou. Je určena pro lidi, kteří jsou štíhlí, ale mají predispozici na nepravidelné ukládání tuků a vytváření celulitidy.

Stop ochlupení - epilace laserem

1. Jak funguje odstranění ochlupení pomocí laseru?

Laserové ošetření je složeno na principu selektivní fototermolýzy, tedy působení laserového paprsku na hnědé barvivo melanin, které se nachází ve vlasové cibulce chlupů v aktivní růstové fázi.

2. Je ošetření bolestivé a kolik sezení třeba absolvovat na úplně odstranění ochlupení?

K dosažení 90 - 95% trvalé redukce ochlupení třeba v průměru pět až sedm ošetření v intervalech čtyř až deseti týdnů v závislosti na ošetřované lokalitě. Moderní laserové přístroje dokáží pokožku kontinuálně ochladit, čímž se zákrok stává pro klienta mnohem méně bolestivým, ne však bezbolestným.

3. Jak se chová pokožka po zákroku?

Po zákroku se ošetřovaná plocha potře pantenolem a krémem s ochranným faktorem. Případné zčervenání odezní obvykle do 24 hodin.

4. Pro ​​koho je epilace laserem vhodná?

Ideální parametry pro laserovou epilaci jsou světlá kůže a tmavý chlup, u světlejších chloupků je někdy třeba vyšší počet ošetření. Ideálním obdobím pro laserovou epilaci jsou podzim, zima, jaro. U lidí, kteří se neopálí a tráví dovolenou mimo sezónu, není problém provádět zákroky ani v létě.

5. Jaké jsou další výhody a nevýhody tohoto ošetření?

Laserová epilace kromě samotného ochlupení odstraňuje i další komplikace související s odstraňováním chloupků jinými metodami, jako je zarůstání chlupů, záněty, jizvy, pigmentové skvrnky po vytrhávání. Nevýhodou je relativně vyšší cena zákroku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Velká prsa je třeba sportem posilovat, aby neztrácela tvar a pevnost

Velká prsa, to není jen sexy vypadající postava, ale také větší starosti. A nemyslíme tím jen starosti, které...
více…

Co nezapomenout, když jdeme na pláž?

Co vzít s sebou na pláž? Určitě opalovací krém, to je základ. Ale před sluncem je třeba ochránit nejen kůži, ale...
více…

Muži ocení spíše menší a pevná prsa, než velká a povislá

Pevná prsa i ve zralém věku? Bez cvičení a tělové kosmetiky to nepůjde. Sice reklamy na různých tubách krémů...
více…

Pigmentové skvrny a nejnovější metody jejich odstraňování

Pigmentové skvrny, tedy nechtěné pozůstatky léta, nejsou nic s čím by se nedalo nic dělat. Ale ideální je, poprat se...
více…

Jak správně nanést růž na tváře?

Růž na tváři dodává ženám určitou jiskru. A nejen to, při správném použití umí obličej nejen rozjasnit, ale i...
více…

Aby parfém déle voněl, vyvarujte se chyb s jeho zacházením

Používání parfémů a toaletních vod, to je pro většinu žen úžasná záležitost. Jen občas může zkazit výsledný...
více…

Jak používat rozjasňovač a přirozeně doladit krásu obličeje?

Na bledou pleť bez známek zdraví a jiskry není vůbec hezký pohled. A přitom české ženy jakoby se bály používat...
více…

I mastná pleť potřebuje jemné zacházení a nešetřit vodou

Máte mastnou pleť? Opravdu? Často si ženy myslí, že když mají zanícenou pleť, nutně musí jít o pleť mastnou. Ale...
více…

Jak správně vytrhat obočí?

Obočí dokáže pozvednou dojem z celého obličeje, ale také způsobit to, že si s krásou prostě netykáte. Jinými...
více…

Oční krém je vhodné používat již od dvaceti let

Oční krém by měl patřit do povinné kosmetické výbavy každé ženy. A to již ženy, která překročila dvacítku. Ne,...
více…