Šťastný životní styl s online pomocí

Každý z nás touží žít šťastný život, pozitivně myslet a zdravě se cítit. Naše doba je tak zrychlená a náš program je často tak nabitý, že nemáme čas na vlastní průzkum a obracíme se k mobilním zařízením a pomocí online služeb a aplikací si zlehčujeme život. Štěstí nám sice žádná aplikace nezaručí, ale může nám pomoct v různých oblastech našeho života. Podívejme se na pár aplikací či platforem, co nám pomůžou usnadnit život a přispět tak ke šťastnějšímu životnímu stylu.

internetové vzdělávání, internetové bankovnictví, on-line, e-shop, zdraví
Zdroj obrázku: ESB Professional, solarseven / Shutterstock.com

Aplikace, které podporují zdraví

Začněme s aplikacemi, které nám pomáhají trénovat naše tělo. Při fyzickém cvičení potřebujeme pravidelnost, disciplínu a také možnost sledovat náš progres, nechat se pravidelně motivovat nebo osobně trénovat. Mnohé z nich, jako například MyFitnessPal, nabízí i stravovací tipy a rady, včetně skenování čárových kódů produktů, počítání kalorií a celkového přehledu potravin a receptů, což pomáhá ke zdravému hubnutí, udržení optimální váhy nebo budování fyzické kondice.

Duševní sporty

Mentální sporty se skládají ze skupiny sportů, jejichž cílem je otestovat a zlepšit naši duševní kondici raději než tu fyzickou. Mezi duševní sporty, co nám dokážou zbystřit mysl, patří bridž, šachy, poker, sudoku nebo dáma, a existuje řada aplikací, které můžeme využít. Není nic jednoduššího, než si stáhnout pokerovou mobilní aplikaci pro iOS nebo Android a začít se učit hrát. Díky hraní zmíněných her si trénujeme naši mysl, stimulujeme mozek, zlepšujeme naši koncentraci, vytrvalost, sebekontrolu, trpělivost či logické a kritické myšlení.

K zakončení mocného tria „body-mind-spirit“ zmiňme přínos aplikací pro správný způsob meditace, spánku, dýchacích technik nebo vedených i tichých meditací. Díky aplikacím si můžeme sestavit plán či program a sledovat statistiky v našem meditačním deníku. Meditace pro duchovní rozvoj zlepšují naši soustředěnost, klid, náladu a pod vedením zkušených koučů a speciálních sestav lze snadněji dosáhnout úspěchu. Mezi oblíbené paří Calm nebo Headspace.

Sociální sítě

Asi se všichni shodneme na tom, že nám svět teď připadá propojenější a to převážně díky sociálním sítím. Můžeme být v kontaktu s rodinou a přáteli na druhé straně planety, seznamovat se s lidmi a kultivovat nové přátelské vztahy. Když pomineme Facebook, který má neskutečných 2,7 miliardy uživatelů, existují platformy, jenž jsou specificky vyhraněné. Díky MeetUp se můžete seznámit se skupinami lidí, které mají společné zájmy. Nextdoor aplikace vám umožní poznat nové sousedy, jestli jste se právě přestěhovali do nové oblasti, bude se to jistě hodit. Služba Peanut pak buduje komunitu žen, co jsou zároveň matkami, takže můžou probírat témata, získávat rady a možná se cítit i méně izolované. Meet My Dog už podle názvu napovídá o účelu téhle aplikace. Venčit psy teď můžete s novými přáteli, co milují pejsky stejně jako vy, a třeba najít i čtyřnohé přátele pro toho vašeho.

Dokonce i při hledání práce nám online platformy úžasně pomáhají. Věděli jste, že až 77 % personalistů z HR oddělení spoléhá při hledání vhodných kandidátů na LinkedIn? Tenhle druh aplikací vytváří ideální platformu pro sdílení profesionálních informací, interakci mezi agenturami a lidmi, kteří práci právě shánějí. Snadněji se například srovnávají přehledy platů za konkrétní pozici a další zásadní údaje.

Linkedln, Facebook, internet, pc, mobilní telefon, sociální sítě
Zdroj obrázku: ESB Professional, solarseven / Shutterstock.com

Internetové vzdělávání

Důležité vzdělávání se díky internetu v posledních letech výrazně zjednodušilo. Jeden nemusí být výrazně zdatným uživatelem internetu a stále se může naučit novým dovednostem a znalostem, věku se hranice nekladou. Například Coursera se ukázala jako jedna z nejlepších a také bezplatných aplikací na další vzdělávání. Na výběr dává z více než 600 kurzů v mnoha tematických oblastech. Aplikace je také dostupná pro iOS a Android. Mnohé aplikace jsou dostupné pouze v anglickém jazyce, naštěstí existuje mnoho dalších i v češtině.

Internetové bankovnictví, nakupování...

Málokdo z nás si umí představit,že bude chodit do banky kvůli každé transakci, čekat dlouhé fronty, trávit čas cestou do banky a zpět. Dnes si díky aplikacím pro bankovnictví rychle zkontrolujeme zůstatek, zaplatíme účty, převedeme peníze z účtu na účet... možnosti jsou čím dál tím větší a ušetřený čas, naše největší komodita, stejně tak. Většina bank drží krok s moderními trendy a vyvinula svoji vlastní aplikaci. Na českém trhu se současně aplikace Moneta těší velké oblibě.

Nakupování, předpověď počasí, kontrolování emailů, objednávání jídla až před dveře, čtení knih nebo poslouchání nové hudby, k tomu všemu dnes aplikace používáme. Důležité je využívat jejich praktičnosti a zjednodušovat si život a šetřit cenný čas.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Nový způsob vydělávání na internetu

Dobrý den, dnes si povíme o tom, jakým způsobem je na internetu možné vydělat nějaké peníze. Nejedná se o...
více…

Rukavice na outdoorové aktivity

Palcové, prstové nebo s krátkými prsty? Tak to záleží na konkrétní outdoorové aktivitě! Ale zkrátka rukavice k...
více…

Termoprádlo pro ženy

Pryč jsou doby, kdy spodní prádlo a trička ovládala bavlna, která je sice na nošení velice příjemná, ale nesvědčí...
více…

Zpříjemněte si ovzduší doma i v práci s pomocí zvlhčovačů a čističek vzduchu

Suchý vzduch je nepřítelem lidského organismu. V uzavřených budovách v hlavní topné sezóně může vlhkost vzduchu...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Jak zdárně podnikat? 5 kroků k úspěchu

Váháte, zda se dát na podnikatelskou dráhu a osamostatnit se? Jestliže máte originální nápad, který zalepí díru na...
více…

Jaký notebook se hodí pro vaše účely?

Vybíráte nový notebook, ale v záplavě modelů od jednotlivých výrobců se nevyznáte? Vycházejte z toho, pro jaké...
více…

Skialpinistické a freeride batohy

Lyžování a snowboarding ve volném horském terénu, to jsou krásné, ale náročné sporty, které vyžadují také velmi...
více…

Verde Eco Disincrostante 1l – prostředek na vodní kámen

Vodní kámen je v místech s tvrdou a velmi tvrdou vodou běžná záležitost. Určitě je ale potřeba, nevzhledné...
více…

MD15 – Super koncentrovaný povrchový čistič a sanitizér, dávka 40 ml (pro 1 lahev)

Žijeme v době, která vyžaduje vzhledem k epidemiologické situaci zvýšenou hygienu, a to nejen tu naši, osobní, ale...
více…