Jaké rozlišujeme typy pleti a jak o ni pečovat?

O naši pleť se musíme starat po celý život. Pro správný přístup musíme zjistit jaký typ pleti vlastně máme. Nejlépe to zjistíme následujícím způsobem. Večer se pořádně omyjeme a pleť necháme odpočívat. Ráno si na ni přitiskneme nějakou tkaninu a pokud nám zůstanou fleky jen v oblasti nosu, brady a čela, tak máme kombinovanou pleť. U čistého ubrousku si pleť umyjte mýdlem a pokud zůstane pružná a vláčné hladká, máte normální typ pleti. Naopak suchá a podrážděná pleť značí suchý typ. Pomocí tohoto jednoduchého testu konečně vyřešíte své dilema a budete umět o sebe správně pečovat.

Normální pleť

Po takovém typu toužíme asi všichni. Pokožka s jemnými neviditelnými póry. Vypadá hladce, pružně, zdravě. Je to vzácný typ pleti a nevyžaduje žádné specifické zacházení. Je třeba se o ni starat, ale nepřehánět to. Ráno a večer vyčistit pleť vodou, čistícím mlékem a použít nějaký výživný krém.

Suchá pleť

Zdánlivě vypadá bez problémů a dokonale, neleskne se a je matná s jemnými póry. Problém je, že se na ní tvoří šupinky a následně vrásky již v mladém věku. Celý život bojujeme s napjatým pocitem, suchostí. Taková pleť je zároveň citlivá a proto je třeba vyhýbat se agresivním produktům s alkoholem a ovocnými kyselinami. Na čištění používáme tonikum, případně jemné pleťové mléko, neustále ji hydratujeme krémy nočními i denními krémem, používáme různé hydratační masky. Peeling se nedoporučuje. Dámy s touto pletí by si měly vybírat především kvalitní kosmetiku, protože nekvalitní přípravky by mohly na jejich pleti zanechat různé následky.

Mastná pleť

Tato pleť má zvětšené póry a neustále produkuje maz. Vyčištěná nevydrží dlouho a okamžitě se leskne. Často je aknózní s rozšířenými žilkami. Má však i výhodu, protože vrásky se na takové pleti objevují v pozdějším věku. Přes mastnou pleť se nedostane špína, udržuje ji na povrchu. Čistit ji je třeba opatrně, protože pohyb aktivuje mazové žlázy.

Smíšená pleť

Jde o mix suchého i mastného typu. Každému je dobře známá T - zóna s mastnou pokožkou na nose, bradě a čele. Naopak suché jsou líce a okolí očí. Současně bojujeme s póry a suchou pokožkou na tvářích a nose. Třeba používat přípravky určené pro oba typy pleti.

Pleť stárne po 30-tce

Po třicítce se postupně snižuje regenerační schopnost buněk a pleť začíná ochabovat a stárnout. Záleží na předchozí péči. Pokud jsme se o sebe starali celý život, naše pleť se nám odvděčí. Pokud se probudíme pozdě, můžeme používat nejdražší krémy, změny v struktuře jsou nezvratné. I když se říká, že raději začít i později, jak se nepokusit o nápravu.

Zralá pleť musí být proto neustále optimálně hydratována, pravidelně vyživována a účinně regenerována. Musíme se o ni starat, vyživovat a dodávat jí látky, které zajistí pružnost. Na trhu je množství kosmetiky, která pomáhá bojovat proti plynoucímu času.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kytice lučních květů - vkusná ozdoba každého bytu

Koupit květinu v obchodě nezabere mnoho času, ale když si ji sami natrháte během procházky po louce, určitě z ní...
více…

Jak si udržovat vousy ve skvělé kondici?

Bradka a udržované vousy, to je symbol mužnosti. Ale někteří muži si pletou symbol mužnosti se symbolem...
více…

Kultovní boty značky Converse

Také jste jejich kouzlu propadli nebo se divíte, co je na nich tak drahého a jedinečného? Na mysli máme plátěné boty...
více…

Lovecká kabelka - hit letošního jara

Jaro s sebou přináší nejen změny v oblečení, ale mění se také trendy módních doplňků. U žen to pravidelně...
více…

Jak se bezbolestně dostat zpět do plavek loňské velikosti?

Možná si řeknete, že je brzy začínat s redukcí již v lednu, s cílem sundat tři až pět kilo na letní sezonu do...
více…

Hubnutí za pomoci šperků

Pro hubnutí je důležitý pohyb a k němu adekvátní jídelníček. O tom není pochyb, ale ke štíhlé postavě může...
více…

Dokonalá příprava na ples - šaty, boty, líčení a vlasy

Plesová sezona je období, které začíná víkendem po Třech králích a trvá zpravidla až do "ošklivé" Popeleční...
více…

Nové trendy v úpravě a zdobení nehtů

Nehtové trendy pro zimní období rozhodně nebudou o barvě skořice. Tato sezóna přinese něco originálnějšho a...
více…

Zařízení interiéru chce styl

V případě, že se rozhodnete pustit do zařizování nebo rekonstrukce interiéru, měli byste mít jasno v tom, jaký styl...
více…

Zahrada ve stylu staré Anglie

Zahrada, jejíž vzorem je příroda. Malebný terén, divoké neohraničené květinové záhony smíchané s bylinkami i...
více…