Styl > Vlasy >

Vypadávání vlasů může mít různé příčiny, ale často jde jen o špatnou vnitřní výživu

Leské a hebké vlasy můžete mít, když si na ně nastříkáte lesk a použijete kondicionér. Tyto dva přípravy vám i ze zcela zničených vlasů udělají krásnou hřívu. Ale pozor! Není to na dlouho a za pár dní máte na hlavě chomáč stále zničených a navíc mastných vlasů. Pokud ale chcete zdravé vlasy, musíte začít s výživou zevnitř.

vlasy, padání vlasů, výživa , česnek

Padání vlasů má své příčiny

Pokud vám z ničeho nic začnou vypadávat vlasy, je potřeba odhalit hlavní příčinu. Ve většině případů není na příčině závažné onemocnění. Stačí pouze rychle doplnit ty správné minerály a vitamíny.

Vlasové smoothie

Nejúčinnější a nejtrvalejší způsob, jak si udržet zdravé vlasy, je konzumace syrové zeleniny a ovoce. Nejlépe však uděláte, pokud je do těla dostanete ve formě nápojů. Poctivě si je doma odšťavněte nebo si připravte smoothie, které je ještě zdravější možností. Dobrý mixér zpracuje ingredience do poslední slupky či zrníčka na rozdíl od odšťavňovače. Ten vám totiž vyprodukuje i zbytečný "odpad". Ovoce a zelenina obsahuje množství antioxidantů jako jsou flavonoidy a karotenoidy, prospěšné i pro vlasy.

Zdraví z ovoce

Kiwi a také všemi milované jahody jsou bohatým zdrojem vitaminu C. Na vlasy působí jako silné antioxidanty, chránící folikuly a podporující růst. Obsahují i ​​širokou škálu flavonidů a karotenoidů. Kiwi je také zdrojem mědi. Právě tento minerál přispívá k hezčí barvě vlasů, a to zvýšením pigmentace.

Prastaré tajemství krásy

Toto pojmenování si avokádo získalo díky vysoké koncentraci esenciálních mastných kyselin, které se přirozeně vyskytují v buňkách kůže. Šup s ním do mixéru! Se správnými ingrediencemi z něj vykouzlíte zdravé vlasy i pokožku. Pomáhá nejen vlasovou pokožku udržovat jemnou a vláčnou, stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu.

Osvěžující okurka

Vodou nabitá okurka obsahuje antioxidační látky, vitamín C, mangan, množství flavonoidů a betakaroten. Všechny tyto živiny chrání vlasové buňky. Kromě toho je tato svěží zelenina zdrojem oxidu křemičitého. Ten se nachází v pojivových tkáních a přispívá tak k růstu vlasů.

Nedostatek železa

Jednou z příčin vypadávání vlasů může být i nedostatek železa. Špenát je výbornou složkou již zmíněných smoothies nápojů. Velmi dobře se kombinuje s ovocem, zejména banány či avokádem. Kromě železa obsahuje i vitamín K, C, kyselinu listovou, mangan, hořčík, měď, betakaroten, flavonoidy a karotenoidy. Dobrým zdrojem železa je i koriandr. Dodává tělu i měď, mangan a již zmíněné antioxidanty. Jeho složky příznivě působí i proti stresu, který je další možností ztráty vlasů.

Česnek prospívá i vlasům

Důvodem ztráty vlasů může být i infekce kůže či vlasových buněk. Rovnováhu v těle pomáhá obnovit česnek, který působí jako silné antibakteriální a protiplísňové zbraně. Selen z tohoto přírodního antibiotika je také důležitým minerálem pro zdravě vypadající vlasy. Pro posílení obranyschopnosti bychom si ho měli zahrnout do jídelníčku každý den. Přestože z něj nezískáme šťávu jako takovou a hlavně bychom si na ní příliš nepochutnali, vyplatí se přidat jeden stroužek i do smoothie nebo jej nastrouhat do zázvorového čaje s půlkou lžičky skořice. Dodá tak organismu ozdravení v mnoha směrech.

Mrkev nejen pro oči

Mrkev je jedním z nejlepších zdrojů biotinu, který je nezbytný pro zdravý růst vlasů. 100 gramů této křupavé zeleniny obsahuje přibližně 20% jeho doporučené denní dávky. Kromě toho z čerstvé sladké mrkvové šťávy získáte antioxidační karotenoidy, proměňující se v těle na vitamin A. Ten navodí rovnováhu ve vašem imunitním systému.

Životní styl

Abychom se nejen cítili zdravě, ale tak i vypadali, musíme provést změny i v životním stylu. Na správné fungování organismu má vliv také kvalita spánku a dostatek pohybu, kterým rozproudíte krevní oběh, aby se výživa mohla dostat až k vlasovým kořínků. Pomoci si můžeme také vlasovou masáží.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Zatočte z alopecií neboli ztrátou vlasů

Alopecie je nemoc je nemoc a její důsledkem je to, že ztrácíte příliš mnoho vlasů. Spousta lidí se nadměrnou...
více…

Podzimní jídelní a nápojový lístek

Podzim, to není jen změna oblečení, ale i zásadní změna jídelníčku. S ubývající venkovní teplotou je třeba do...
více…

Pět rad, které vedou ke krásné a opálené pokožce

Na opálené tělo je radost pohledět. Ale méně radostný, ba často i žalostný, je pohled na tělo, kde je kůže...
více…

Proč je dovolená důležitou součástí života pracujících lidí?

Jsou lidé, kteří se na dovolenou těší celý rok. A na druhou stranu jsou mezi námi i ti, kteří považují dovolenou za...
více…

Vlasy ochrání před přesušením a zacucháním polštář z hedvábí

Péče o vlasy se dělí na zevní a vnitřní. Vnitřní, to je dostatek vitaminů, minerálů, antioxidantů a vody. A zevní...
více…

Jak upéct chléb v domácí pekárně tak, aby byl dokonalý?

Domácí chutný chleba a chleba z domácí pekárny? Proč to není vždy totéž? Možná proto, protože se s domácí...
více…

Nebezpečí z prošlých, dlouho skladovaných a špatně upravených potravin

Zdravá výživa bez zbytečných zdravotních komplikací, to především správná technika vaření a uchovávání...
více…

Lupy pokapejte citronem, namažte kokosovým olejem nebo k nim vetřete jogurt s pepřem

Lupy sice nepatří mezi závažná onemocnění vlasové pokožky, ale z hlediska estetiky jde o velký problém. Účinné...
více…

Meloun pro zdravé oči, ledviny, pleť a jako přírodní viagra

Meloun nejen úžasně chutná, ale je to také obrovský zdroj lykopenu, který chrání naše tělo. Dokonce ho obsahuje...
více…

Potraviny z velkých obchodních řetězců mají akční ceny, ale...

Většina českých konzumentů vůbec nečte etikety a nezajímá je ani o to, co právě nakupují. Navíc výrobci sází...
více…