Jak vydělat peníze? (2.)

Asi nejrozšířenější způsob získání peněz je zaměstnat se v nějaké firmě a pracovat pro ni. Je rozšířený a funguje. Ale protože se jedná o většinové řešení, dopadnete stejně jako většina. Většina lidí má peněz málo, nebo velmi málo. V zaměstnání se totiž nedostanete k žádným větším penězům.

Vím. Je to kruté a tvrdé tvrzení. Ale v zaměstnání jste limitováni úvazkem - ať už děláte pro jednu či více firem, máte omezený čas, po který můžete pracovat. Můžete dělat třeba 10 hodin denně, možná 12 a dost. A částka příjmu je také omezená. Pokud jste ve svém oboru špičkovým odborníkem, vyděláte - ale jen po jistou úroveň. Jak začnete být drahým, váš zaměstnavatel prostě sáhne po někom jiném, kdo bude levnější.

Pokud tedy chcete získat peníze, nedostanete se k nim, pokud sáhnete po stejné strategii jejich nabytí, než většina. Práce vám přinese výsledky pouze tehdy, pokud přidáte značný díl nápadů. Pracovat budete muset v každém případě - pokud chcete získat peníze. Otázkou však je, pro koho budete pracovat a jak naložíte s odměnou.

Chcete získat peníze? Více peněz? Na to obvykle funguje jen jedna cesta: přes vzdělání. Zatímco budete vědět to, co jiní, nelišíte se od nich a ani nedosáhnete nic víc, než oni.

Víme, že většina lidí se dále již velmi nevzdělává. Zde máte výhodu. Dělejte to, co je nepohodlné. Studujte, čtěte, hledejte způsoby jak získat peníze. Myslete na svůj budoucí úspěch, potkávejte se s úspěšnými lidmi.

Zřejmě rychle přijdete na to, že vydělat peníze není až tak těžké. Ale většinou v množství, které sotva stačí na přežití. Většina lidí se neodhodlá ani jen začít šetřit. A tak i když už vyděláváte, asi si položíte otázku kde získat další peníze.
Velmi pravděpodobně se rychle dostanete k vlastnímu podnikání. Pokud chcete peníze, je dobré najít si podnikání. Schopný a vzdělaný člověk dokáže najít způsob, jak začít podnikat i za málo peněz. Není to snadné.
Mnoho lidí se dostane k loterii a sázkám. Řeší tak svou naději, že tak získají peníze. Na to pozor! Loterie a sázky jsou dobrý byznys - pro jejich zřizovatele. Nalétnou jim na to většinou lidé simplexní, bez prostředků, neplánující. Pokud vás pokouší nápad podat si tiket, doporučuji vám, abyste se řádně zamysleli. Někde jste udělali v uvažování chybu. Přijďte na to. Sázkami nezbohatnete.

Zřejmě byste nyní chtěli nějaký příklad, jak rychle získat peníze, nějaký tip na lukrativní podnikání. Nic takové nečekejte. Kdybych věděl, jak vydělávat miliony a nic pro to nedělat, nebudu psát blbé články na internetu, ale řídil bych nějakou výnosnou firmu. Do té doby zůstává nápad hledat a najít nějakou oblast, v níž se vyznáte, která vás baví a za co jsou ostatní ochotni zaplatit vám. Hned jak to najdete, máte velmi vysokou šanci, že získáte peníze.

Na druhé straně existují způsoby, jak získat peníze a to možná i při zaměstnání. Postupně se jim budeme věnovat.

Ale základ návodu jak získat peníze je vždy jediný: mít informace. Musíte leccos vědět, musíte se věnovat v myšlenkách svému záměru. Tak máte šanci, že se zrodí nápad, který vás vynese "za vodu". Obávám se, že pokud budete po večerech jen chodit na pivo či sledovat televizi, nikdy se nedostanete z bludného kruhu práce - odpočinek - spánek.

 

Dej (nápad) a dostaneš (peníze)

Možná pro připomenutí bych zmínil princip dej a dostaneš. Jednoduše náš život je výměna. Vy něco dáváte a za to něco dostáváte. Většinou je to celé nastaveno poměrně přesně. Ten kdo výdělek nabízí chce za co nejméně peněz co nejvíce muziky. Ten co chce vydělat peníze zas - naopak - chce dělat co nejméně za co nejvíce peněz. A tak ve zkratce můžeme říci, že čím hodnotnější práci nabídnete, tím lépe a více vydělat můžete.

 

Jak vydělat peníze?

To je často otázka člověka, který je příliš soustředěný na příjem. Chtěl by dostat, ale ne moc zkoumá to, co by uměl dát. Klade si otázku "jak vydělat", ale moc se nestará o to, co by mohl poskytnout.

Na přijímacím pohovoru kladou otázky a takového člověka rozpoznají okamžitě. Hned se ptá "jaký je u vás plat?". Tak odlišíte člověka, jehož jediným zájmem je otázka jak vydělat. Takového člověka nikdo nebude chtít zaměstnat. Je zaměřen na přijímání, méně už ho bude zajímat, co by mohl poskytnout.

A tak pokud si kladete otázku, jak vydělat, zkuste si tu otázku položit jinak.

 

Jak vydělat? Co můžu nabídnout?

Neptejte se jak vydělat. Výdělek je jen efekt něčeho. Důsledek. Položte si raději otázky:

Co můžu nabídnout takového, jako málokdo?

V čem jsem lepší, než ostatní lidé?

Jaká moje znalost nebo schopnost by mohla pomoci někomu jinému?

Většina lidí si dnes klade otázku, jak vydělat více peněz. Rychle. Co tito lidé udělají? Narychlo se snaží najít někoho, kdo by je zaměstnal. Pokud to nestačí, najdou si druhé zaměstnání. Vyřeší tak svou otázku jak vydělat. Začnou vydělávat. A zbaví se tak všeho volného času, v němž by si mohli položit zajímavější otázku:

 

Jak vydělat líp, než vydělávají jiní?

A toto je ta klíčová otázka. Jakmile přestanete být výděleční, můžete se na nějaký čas zkusit uskromnit. Namísto mizerně placené práce se zkuste začít vzdělávat v oblasti, která by vás zajímala. Staňte se odborníkem. Přestanete si pak klást otázku "jak vydělat", protože můžete klást otázku "jak potřebujete pomoci". Nezapomeňte - odborníci vydělají lépe, než lidé, kteří vědí méně.

Nezkoumejte proto otázku jak vydělat, ale raději to, jak se umíte odlišit. Hledejte způsob, jak se můžete dostat do situace, kdy za vámi budou chodit s nabídkou "chceme vás, nechcete si u nás vydělat?"

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Mobilní telefony

Dalším způsobem jak je možné omezit, nebo ušetřit peníze je správa mobilních telefonů. V současnosti se dá říci,...
více…

Loterie

Pokoušíte občas štěstí? Mnoho lidí naletěli loterii. Je to častý úkaz pravděpodobně po celém světě. Ukázalo...
více…

Kreditky,bankovní karty a účty

Možná i vám přišla poštou kreditní karta s kulatou sumičkou, kterou můžete utratit kdy chcete a na co chcete a...
více…

Dáváte almužnu

Nevím jak je to v menších městech, ale v Praze je to tak, že pokud přejdu po centru jedním směrem osloví mě alespoň...
více…

Otázka zvyšování platu

Otázka zvyšování platu je na jedné straně samozřejmostí, ale na straně druhé jde o poměrně citlivou otázku. I...
více…

Víte kolik utrácíte?

Jedním z hlavních témat současnosti, která se vynořila v důsledku hospodářské krize je téma šetření. Ztráta...
více…

Pozor na dluhy

Momentálně je velmi nepříjemný trend života na dluh. Ekonomická krize nám ukazuje, že toto není správná cesta pro...
více…

Peníze kazí lidi?

Možná jste již slyšeli ten názor, že peníze kazí lidi peníze jsou špatné člověk, který má hodně peněz je...
více…

Jak si zvýšit plat?

Mnoho lidí chce dosáhnout zvýšení platu. Mnoho firem (zejména v minulosti) má platové tabulky, podle nichž se...
více…

Jak zažádat o zvýšení platu?

Žádost o zvýšení platu byste měli zaměstnavateli předkládat formálně ve vhodném čase. Ideální je sjednat si...
více…