Pokud se vám to nepodaří hned napoprvé, využijte "volný čas", který najednou máte, ve svůj prospěch. Vedle hledání nové práce se smysluplně věnujte i svým mimopracovním rolím (otec, manžel, syn ...) a aktivitám (pěstování koníčků).
Udržujte si své znalosti neustálým studiem. Držte krok s dobou a jejími technickými výdobytky tím, že se je naučíte perfektně ovládat. Procvičujte své schopnosti a dovednosti, případně se je snažte prohloubit či rozšířit. Intenzivně se zajímejte o novinky a nové trendy. Navštěvujte kurzy a semináře pořádané úřadem práce nebo jinými institucemi. Nebojte se rekvalifikovat. Čím více činností člověk ovládá, tím větší šanci má získat nové zaměstnání.
Uvažujte o spolupráci, která je výhodná pro vás i pro zaměstnavatele, jako je třeba zkrácená pracovní doba, flexibilní pracovní týden, práce z domova, nebo práce na dobu určitou a pod. Je důležité stát se členem pracovního kolektivu, přesvědčit zaměstnavatele o svých kvalitách a profesionalitě a můžete se dočkat trvalé a lepší pracovní nabídky.
Berte také jednorázové pracovní příležitosti, práci na projektu nebo konzultaci. Snažte se dostat do povědomí co nejširšímu okruhu předpokládaných zaměstnavatelů a prezentujte své schopnosti, znalosti a dovednosti.
Uvědomte si, že ačkoli je nezaměstnanost chápána jako něco negativního, málokdo si uvědomuje, že je současně příležitostí něco změnit a přináší tak nové možnosti i z hlediska kariérního růstu. Proto se nesoustřeďte při hledání zaměstnání pouze na pozici, kterou jste vykonávali předtím. Hledání nového místa pochopte jako výzvu zkusit si i něco jiného - nového, ovšem po pečlivém a pravdivém zhodnocení svých znalostí, schopností a dovedností.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu