Důvody pro to, aby se používaly speciální pracovní oděvy jsou různé.
Pracovní oděvy mohou sloužit jako uniforma. Pokud například na stavbě pracují dělníci v stejnokroji, působí to profesionálním dojmem. Pracovní oděv pak může být i symbolem firmy, například podle barvy. Klasickými příklady, kdy pracovní oděvy slouží jako uniforma jsou vojáci, policie, ochranka, záchranáři, či železničáři. Uniformní oděvy se hodí vždy tam, kde je vhodné odlišit zaměstnance od veřejnosti. Takový oděv zároveň mírně anonymizuje jeho nositele. Snadno si všimnete že někde jsou železničáři, ale více pozornosti tomu nemusíte věnovat. Netřeba si pamatovat tvář, pokud jsou šaty výraznějším identifikačním znakem.
Pracovní oděvy mohou sloužit jako ochrana. Speciální pracovní oděv potřebují profese, kde člověk může být ohrožen. Například hasiči potřebují pracovní oděvy, aby byly dobře viditelní, rozpoznatelní, ale zároveň by jejich oděv měl chránit. Například součástí pracovního oděvu na staveništi mohou být ochranné rukavice, brýle.
Pracovní oděvy jako praktické řešení. Jindy je důležité, aby pracovník měl po ruce různé nástroje. Pak se hodí takový pracovní oděv, který má mnoho různých kapes. Takové pracovní oděvy vidíme například u mechaniků.
Také klasický oblek, či kostým jsou tedy "jen" pracovní oděvy. Vyjadřují jistý druh uniformity.
Pracovní oděvy jsou často léty ověřené a osvědčené řešení. Příkladem mohou být právě "montérky" - praktické pracovní oblečení.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu