Jaká je práce v zahraničí?

Práce v zahraničí se obvykle vyznačuje tím, že je dočasná.

            

Ať už pracujete v továrně na výrobu lepidel, restauraci nebo na pumpě, se zaťatými zuby pracujete tak mnoho jak se jen dá, abyste si domů donesli co nejvíce peněz.

K práci v zahraničí se dá dostat nejlépe prostřednictvím pracovních agentur, jichž na Slovensku není málo. Pracovní agentura disponuje nabídkou konkrétních pracovních míst většinou v západoevropských zemích, z nichž většina je aktuálních hned, to znamená, že vycestovat můžete prakticky okamžitě.

Vzhledem k tomu, že podmínky u jednotlivých zaměstnavatelů se mohou značně lišit, doporučujeme vám pořádně si projít všechny nabídky a vybrat si pro sebe tu nejpřijatelnější. Obzvlášť je třeba si všimnout výši mzdy, možnosti a podmínky ubytování a stravování.

 

Cizí jazyk a práce v zahraničí

Ovládání jazyka, kterým se mluví v zemi, v níž chcete pracovat je samozřejmě velkou výhodou. Pokud však němčina zda francouzština nejsou zrovna jazyky, kterými plynule mluvíte, stále existují možnosti jak se uplatnit i v těchto zemích. K některým typům práce cizí jazyk ovládat nemusíte. Nejčastěji se jedná o práci ve výrobě, kde stačí pochytit postup práce.

Prakticky to může být jakákoli práce, kde přímo neposkytujete služby zákazníkům ani s nimi nemusíte nijak komunikovat. Ideální je, pokud alespoň některý ze spolupracovníků je Slovák, který daný jazyk už trochu ovládá.

Samozřejmě, neznalost jazyka je značnou nevýhodou, která vás pravděpodobně stlačí o mnoho úrovní společenského žebříčku niž, než byste mohli být se znalostmi. Co už, tak je to všude.

Autor: Lenka Kostková
 

comments powered by Disqus