Jak na erotickou masáž?

Masáž patří k nejstarším léčebným prostředkem - o tom není pochyb. Nejstarší písemné památky o masáži jsou známy z Egypta. Od Egypťanů se masáži přiučili Židé a Řekové a od Řeků zase Římané. Už Hippokrates znal příznivý účinek masáže na krevní oběh, nespavost, hojení následků poranění, ale i na odstranění únavy a na celkové osvěžení.

A to vlastně potvrzují i dnešní lékaři - masáž, dokonce zčásti i ta neodborná, pomáhá odstraňovat stres, napětí, dokonce i bolesti hlavy. A samozřejmě - může být erotickou předehrou. Určitě jste to zažili na vlastní kůži. Smyslná masáž je můstkem k tělesné harmonii, k intimitě a navíc skvělou metodou jak příjemně a nenásilně poznat erotogenní zóny partnera. V mnoha případech totiž masáž může nabídnout intenzivnější a osobnější zážitek jako soulož. Vzpomeňte si na stavy zamilovanosti - hlazení, tření, líbání po celém těle bylo pro vás sexuálním aktem. Tehdy se dostaly do hry tisíce nervových zakončení na celém těle. A teď přišel čas vrátit se ke starým dobrým časům a zároveň povýšit hlazení a masáž na erotický rituál.

 

Techniky a postupy

Neexistuje žádný zaručený recept na skvělou masáž, ale odborníci mají několik tipů jak postupovat. Nechte se inspirovat, i když vám to nepůjde hned dokonale. Masáž je především otázkou improvizace, smíchat můžete různé techniky a styly. A nezapomeňte na hravost.

Začněte masáž tak, že si partner lehne na břicho, ruce položí vedle těla a hlavu má otočenou na stranu. Vy si kleknete na postel, nebo sednete na židli, čelem k němu a hlavu si dáte mezi své nohy. Na záda naneste dostatečné množství oleje a začněte záda masírovat pomalými krouživými pohyby, abyste postupně obsáhly celá záda. Dlaně mějte otevřené a prsty roztažené. Tím záda, ale i jiné části těla, příjemně připravíte na další hmaty. Například hnětení - uchopte malou oblast pokožky a kruhovými pohyby ji stlačujte, asi jako když se mísí těsto na chleba - je to vhodné zejména na ramena a krk. Na citlivých místech - na obličeji, prsou, hlavě, partnera popleskávejte. Popleskání, to jsou jemné rytmické doteky. Kroužení zase v řeči profesionálních masérů znamená vybrat si místo, na které se zaměříte a vyvíjet na něj tlak - ať už palcem nebo dlaní. Vždy však tlak udělejte pocitům masírovaného partnera.

Na začátek by to pro maséry amatéry možná i stačilo. Vložte do toho především srdce. A důležité jsou ještě dvě věci: při masáži můžete probíhat od jedné partie k druhé a opět se k nim vracet. A nezapomeňte se s partnerem vystřídat.

 

Nezapomeňte

Uvolněte se. Začněte například láhví dobrého vína, lázní či sprchou. Unavené svaly se začnou uvolňovat, voda odplaví únavu a napětí. Pokud vodní relax absolvujete spolu s partnerem, ještě lépe.

Máte olej? Ten je důležitý nejen pro smyslnost, ale také promašťuje pokožku a brání bolestivým pocitům, které by mohly vzniknout, kdybyste doteky dělali nasucho. Nejlepší je samozřejmě masážní olej, ale můžete začít i tělovým mlékem či dětským olejem. Zatímco nanesete masážní olej na tělo partnera, zahřejte ho v rukou - není nic nepříjemnějšího, než když se vám postaví chloupky od zimy.

Svlékněte se. Masáž přes oblečení není žádná masáž. Je zbytečné zůstávat i ve spodní prádle.

Atmosféra rozhoduje. Připravte si místo na masáž - rozhodně by to mělo být ve vyhřáté místnosti (alespoň 25-30 stupňů), kde je příjemně, voňavě. Můžete zapálit svíčky nebo lampičku s tlumeným osvětlením. Berte to jako divadelní představení.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Porucha erekce může signalizovat i velmi vážné onemocnění!

Porucha erekce neboli erektilní dysfunkce je diagnóza, která stále častěji trápí i mladší ročníky. Co se skrývá...
více…

Rady pro muže, kterým se nedaří v milostném životě

Základem šťastného partnerského vztahu je souhra v posteli. Možná je to trochu kontroverzní tvrzení, ale průzkumy...
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Stres se dá zvládnout vhodným otužováním

Imunita, to není jen forma ochrany před infekčními chorobami. Funguje také psychický imunitní systém, který je...
více…

Líbání prodlužuje život o pět let

Pozitivní účinky líbání byly objeveny už dávno a známe je všichni. Méně lidí však ví, jak blahodárně působí...
více…

Alkohol ničí milostný život, způsobuje neplodnost a problémy s potencí

Před milováním láhev vína na náladu, několik koktejlů v baru a divoká noc s neznámou nebo pár panáků na kuráž?...
více…

Profesionální naslouchač nahradí práci psychoterapeuta?

Mnoho Japonců, od dospívající mládeže po seniory, pociťuje potřebu vyprávět do nezúčastněných uší, aniž by...
více…

První pomoc pro muže, kteří nemohou

Nejen ženy, ale i muže postihuje v intimním životě vyhaslost. Problém může být ve zdravotním stavu, ale také to...
více…

Celulitidu zmírní správné sezení, plavání a pití vody

Celulitida je problém, který nevyřeší zakoupení anticelulitidního krému, byť by byl sebevíc drahý. Určitě je...
více…