Líbejte se v každém věku!

Mnohé páry v dnešním hektickém světě zapomínají na tak důležitou činnost jako je líbání. Není to jen obyčejné bláznovství puberťáků. Takové projevy náklonnosti jsou nesmírně zdravé pro náš život. Líbáním se uvolňují hormony štěstí - serotonin, endorfin a dopamin. Zvyšuje se hladina testosteronu a oxytocinu.

"S polibky je to jako s důvěrnými informacemi - vzájemně se přitahují. Jakmile dojde k jednomu, už následuje druhý a pak další. "(Dominique Vivant)

Lidé, kteří se pravidelně líbají se nejen výborně cítí ale i vypadají. Pokud jsou šťastní, jejich tělo to zaručeně dá najevo. Líbání je činnost, kdy uděláme něco pro naše zdraví, je to jakási obličejová gymnastika. Při jednom polibku totiž musíte rozpohybovat téměř 40 obličejových svalů, čímž si přirozeně vyhlazujete vrásky. Polibky dokážou zdolat vysoký krevní tlak, utišit bolest, snížit stres a zrychlit metabolismus.

Polibek rozbuší vaše srdíčko, čímž se posiluje krevní oběh, prokrvení a tedy i okysličení těla. Zvýšená produkce slin zase snižuje riziko zubního kazu, jediný vášnivý polibek spálí 50 kilojoulů takže se nemusíte trápit s hladověním. Pomáhají odbourat stres. Souvisí to s tím, že v mozku se ve zvýšené míře tvoří tzv. neurotransmitter, brzdí tvorbu glukokortikoidů. Jsou to škodlivé stresové hormony, které vyvolávají mnoho onemocnění. A je vědecky dokázáno, že lidé, kteří se často líbají, jsou sebevědomější, zdravější a žijí déle.

První zmínka o polibku se našla v Indii v roce 1500 před naším letopočtem. O dvacet století později už Kamasutra vzpomíná polibek jako součást sexuálního aktu. Přesto líbání bylo tabu. Ve středověku byl v Evropě dotek rtů na veřejnosti tolerován jen mezi matkou a dítětem či členy rodiny a například "francouzák" byl dokonce vážným hříchem. Za takové prohřešky byli lidé krutě potrestáni, mučeni a nejednou zabiti.

Poznávací polibek

Je to jen takový dotyk rtů - můžete se svými rty snadno dotýkat jeho rtů nebo se k nim lehce přitisknout. Tento jemný dotek může být výborným začátkem. Můžete si rovněž vzájemně hladit rty krouživými pohyby. Uvolněte se a oddejte se polibkům - přinese vám to skutečné potěšení s vynaložením minimálního úsilí.

Eskymácký polibek

Málo používaný avšak zaručeně zajímavý. Partneři si při něm třou nosy. Nervová zakončení nemáme jen ve rtech ale i na nosech. Navíc, vědci zjistili, že nos dokáže převést impulzy až do dělohy.

Zábavný polibek

Vyvolává velké návaly smíchu mezi partnery. Praktikování je nadmíru jednoduché. Oba partneři zavřou ústa a rty se opřou jeden o druhého. V žádném případě se ústa neotevírají a vůbec se při tom nehýbeme. Zaručeně vás takový polibek nenechá chladnými a zaručí přísun smíchu a dobré nálady.

Hra jazýčků

Další možností líbání jsou doteky jazýčky bez dotyku rtů. Zkuste si s partnerem chvíli hrát jen špičkami jazyků.

Zkoumavý a klouzavý polibek

Jazyk se snadno pohybuje dopředu a dozadu nebo dovnitř a ven. Je to nezapomenutelný polibek, vhodný zvláště na ochutnávání erotických dobrot, omáček nebo krémů přímo z partnerova těla.

Francouzský polibek

Příjemný, něžný a vzrušující zároveň. Nejde o žádné závody ani zaručenou taktiku. Jeho účelem je dosáhnout sexuálního vzrušení. Jeho průběh je velmi jednoduchý. Stačí zamíchat cit, něhu a lásku. Jemně vklouzněte partnerovi mezi rty jazykem a pomaličku s ním pohybujte a dotýkejte se partnerovo jazyka. Hrajte si s ním tak, aby bylo cítit zvyšující se napětí a vzrušení (jedná se o psychické vzrušení, ne fyzické, vlastně v konečném důsledku se projevuje i to fyzické). Fantazii se meze nekladou, líbání nemá žádná pravidla a je jen na nás jakou metodu použijeme.

Rizika líbání

Hrozí zde mnohá virová onemocnění, afty a herpes a samozřejmě nemoc z líbání - infekční mononukleóza. Ale stejně se může líbáním přenášet i zubní kaz.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Erekci pomáhá vyvážená strava a hodně zinku

Erekce je věc, kterou se v hlavě zabývá snad každý muž. Jsem dost tvrdý, vydržím dlouho, nejsem příliš rychle?...
více…

Druhy afrodisiak

Za afrodisiakum je považována jakákoliv potrava. Muži i ženy toužící po větší slasti vyzkoušeli ledacos, ale...
více…

Afrodisiaka - stará erotická kuchyně

Také afrodisiaka, prostředky pro zlepšení sexuálního apetitu, mají svou historii. Podle vědců je znali již staří...
více…

Nadváha a sex

Jak souvisí nadváha a intimní život? Nadváha se sexuálním životem může, ale nemusí souviset. Velmi často se však...
více…

Den matek se blíží! Víte, jak se slaví ve světě?

Asi pro většinu z nás je matka tím nejdůležitějším člověkem na světě. Prošla spoustou bolesti, aby nám mohla...
více…

Originální dárky pro naše blízké a úžasné dárky od srdce

Dárek je vždy skvělou příležitostí, jak dát někomu blízkému najevo, že nám na něm záleží a že jej máme...
více…

Skvělý dárek partnerce v Brně a okolí

Výročí nebo oslava narozenin vaší drahé polovičky by si rozhodně zasluhovaly něco nevšedního, co říkáte? Mužský...
více…

Užívejte si život ve dvou

Jste sami a chcete to změnit, ale problém je v tom, že o žádném nápadníkovi nebo nápadnici nevíte? Tak v tom...
více…

Trápí vás problémy s erekcí?

Tzv. erektilní dysfunkce může mít několik, možná pro vás nedůležitých, příčin. Pokud vás trápí problémy...
více…

Spokojený život bez dětí? A proč ne!

Mít nebo nemít děti, to je pouze soukromá a intimní věc každého páru. Pokud se dva lidé rozhodou, že budou rodiče,...
více…