Jak vybrat vibrátor?

S mistryní Ritu seznámili její dvě kamarádky, když po rozchodu s přítelem zůstala sama. Mistryně byl kovový třístupňový vibrátor na baterky a společníka Ritě dělal deset měsíců, dokud si našla nového - skutečného - milence.

Pak slavnostně s přítelkyněmi mistryni v krabici od bot odnesly do kontejneru a dokonce - posilněné alkoholem - měly při něm slavnostní smuteční řeč. Vibrátor - elektronický přístroj, který masíruje určité části těla - však není určen pouze pro osamělé ženy bez partnera. Často si tuto erotickou hračku kupují i dvojice na zpestření partnerského života (a mnohdy tím ochrání manželství před nudou a nevěrou) a gynekologové ji doporučují ženám při problémech s příliš pevnou panenskou blánou nebo při vaginizmu, když se poševní svalstvo stahuje tak, že muž není schopen penisem proniknout do ženy.

 

Jen po konzultaci

Když si chcete s partnerem vyzkoušet vibrátor, nezapomeňte si s ním o tom předtím promluvit. Moment překvapení totiž nemusí být vždy příjemný. A skutečně, při přípravě tohoto tématu jsem si vyslechla čtyři příběhy, v nichž bez konzultace - i když v dobré víře - koupený vibrátor podkopával vztahy mezi kamarádkami, ale i partnery. Ženy se urážejí, že jim někdo přisuzuje už jen "elektronického" milence, případně partner o ně nestojí, proto posílá náhradníka na baterky. A muži zase žárlí: Tam dole se tě nebude dotýkat nikdo jiný, jen já! A to ti já už nestačím?!

Podle velkého průzkumu má zkušenost s vibrátorem 17 procent Čechů, což v porovnání s Kanaďany, Angličany, Australany nebo Švédy není tak mnoho - v těchto zemích vyzkoušela vibrátor téměř polovina lidí. Vše souvisí se sexuální otevřeností a ochotou experimentovat. Kdo má v hlavě jen klasický sexuální scénář, těžko do něj zařadí i změnu milostné polohy, natož nějakou směšnou hračku. A jak je to s vaší sexuální otevřeností? Proč doma ještě nemáte takovou sexuální hračku? Zdá se vám to prapodivné, hloupé, nemravné, zbytečné, zvrhlé, považujete je za výmysl dnešního přesexualizovaného světa? Máte na to plné právo, i když sexuální pomůcky napodobující mužský pohlavní úd vůbec nejsou žádnou novinkou, lidé je používají tisíciletí. Primitivní národy používaly kousky dřeva nebo plody, Egypťané a Řekové umělé penisy, Římané svíčky ve tvaru mužského údu ...

 

Podle čeho vybírat?

Pokud se rozhodnete pro koupi vibrátoru, je potřeba si - tak jako při koupi jiných spotřebičů do domácnosti - vybrat správné. Zásadní otázka zní: chcete vaginální, nebo anální vibrátor, nebo dildo? Anální vibrátor od vaginálního poznáte snadno, je obvykle kratší, tenčí hladký, vaginální může mít výstupky, být zahnutý, rotující a obrovských rozměrů. Pouštědla jsou zase nevibrující náhradou penisu.

Pokud se rozhodnete pro vaginální vibrátor, můžete si vybrat z několika typů materiálů, z kterých se tyto sexuální pomůcky vyrábějí: kov a sklo jsou materiály na dotek chladné, ale to může být někdy výhodou. Klasické vibrátory se vyrábějí z umělé hmoty - latexu, vinylu nebo silikonu (tyto se označují také jako gelové či želé a jsou velmi oblíbené). Pro náročnější jsou v nabídce i vibrátory z umělé kůže. Každé ženě vyhovuje něco jiného, skutečně se v sexshopu nakupuje především hmatem. Pokud jste si vybraly materiál, dalším kritériem výběru by měla být velikost a tvar.

Pozor, u vibrátoru neplatí, čím větší, tím lepší. Na internetových stránkách sexshopů doporučují začít s vibrátorem, který má průměr 3 až 4 centimetry, neboť při dráždění a ovládání musí mít jistou "vůli". Co se týče délky, nejprodávanější jsou vibrátory dlouhé 18-20 centimetrů, i když se dostanou koupit i 30-centimetrové vibrační tyče, ale i pěticentrimetrový "delfínek", který se jen navleče na prst a je tak diskrétně zabalen, že si ho žena může dokonce nosit v kabelce, hned vedle tabletek na bolesti hlavy. Při koupi si všímejte také toho, zda jde o délku "funkční části" nebo celého vibrátoru - je v tom rozdíl, a někdy podstatný. Co se týče tvaru, opět neexistuje obecná rada – jsou ženy, co preferují hladké kousky, jiné se rády dotýkají anatomicky tvarované hračky s žaludem, varlaty i žilkováním jako při skutečném penisu.

Výrobci poskytuj i zahnuté vibrátory pro stimulaci bodu G, s výčnělky na dráždění klitorisu nebo análního otvoru, s rotující špičkou apod. Nezapomeňte se také informovat, jaké napájení má vaše nová hračka - zda stačí baterky, nebo potřebuje přívodní šňůru do elektřiny. Baterky třeba sice často vyměňovat, ale "klopýtat" během sexuálních her o přívodní šňůru, není zrovna nejvzrušivější. Nezapomeňte také vibrátor vyzkoušet z hlediska hlučnosti - některé vydávají zvuk jako příklepová vrtačka. A cena? Je různá, ale ty nejjednodušší seženete již za 500 korun.

 

Pro náročné

Pokud patříte k fajnšmekrům i v této oblasti, vyberte si některou z technických novinek: například The Toy - vibrátor vybavený bezdrátovou technologií Bluetooth od firmy Cool Groovy Toy. Díky čipu můžete vibrátor spojit s mobilním telefonem a pak jen čekat, až vás váš partner bude chtít na dálku potěšit. Vibrátor totiž dokáže reagovat na pokyny zaslané pomocí speciální sms, která má 6 znaků a každá varianta přinese partnerovi na dálku jinou rozkoš. A pokud vám partner žádnou erotickou esemesku nepošle? Žádnou paniku, přístroj se dá používat i v manuálním režimu, bez čekání, kdy si partner vzpomene ... Sofistikovaný vibrátor the Toy spolupracuje s většinou mobilů vybavených Bluetooth, ale není to levný špás. Taková hračka se dá sehnat pouze v zahraničí stojí 212 euro.

The Toy však není jedinou erotickou pomůckou, která využívá moderní technologie. Například vibrátor iBuzz vibruje do rytmu hudby. Stačí ho totiž zapojit do vašeho oblíbeného MP3 přehrávače - ale opět si ho můžete koupit až za hranicemi.

Co však můžete sehnat i v Česku, jsou vibrátory z umělé kůže - v sexshopech je najdete pod označením Cyberskin, Loveclone nebo Cloneskin. Umělá kůže je vlastně směs nejjemnějších silikonů, při níž máte pocit, že jde o pravou kůži - povrch vibrátorů s umělou kůží je pevný, suchý, teplý a opravdu hebký.

 

Sexshop nebo internet?

Pokud vážně uvažujete nad nákupem vibrátoru, máte v podstatě tři možnosti, kde si ho pořídit: v kamenném sexshopu, přes zásilkový obchod nebo nákupem přes internet. Při nákupu v obchodě musíte sice překonat počáteční ostýchavost (s níž nakonec profesionální prodavač počítá a pomůže vám ji překonat), ale na druhé straně můžete svou hračku vidět naživo - což nemusí být k zahození. V případě objednávání přes internet nebo zásilkový obchod je výhodou zase úplná anonymita, balíčky chodí označeny tak, že jejich obsah vypátrá jen skutečný detektiv.

Tak tedy, vyberte si správně, jen nezapomeňte, že ani nejmodernejší vibrátor zatím nesimuluje vůni a objetí muže.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Drsný nebo něžný sex?

Ženy mají rády jemné a něžné muže, ale občas milují drsňáky! A proto by se muži měli občas stát pro své...
více…

Změna stereotypu v sexu - experimenty, hračky a čas

Úplně doladěný sex neexistuje a to je dobře, protože alespoň je stále co ladit. Zdokonalovat se můžeme nejen v...
více…

Sex neberte tak vážně, i fiasko nemusí znamenat konec vztahu

Stává se to, možná se to stalo i vám, anebo v budoucnu stát může. Seznámíte se s fajn mužem, vše probíhá jak má...
více…

Sex s mlčenlivým partnerem

Sex jako v němém filmu? I tak to vypadá u některých partnerů. Je to sice divná forma vášně, ale když to tak...
více…

Líbání jako vzrušující akt a předehra

Co muži milují na ženách? Hlavně to, když jsou ženy hravé a umí být v lásce rafinované. Pokud žena umí s jazykem...
více…

Poloha 69 - třešnička na dortu sexuálních zážitků

Magická poloha 69. Co o ní víte a co ještě ne? Patří mezi vaše oblíbené, anebo jste ji ještě nezkusili? V čem...
více…

Muži, kteří masturbují, předcházejí problémům s prostatou

Proč muži masturbují? A proč masturbují, přestože jsou se svým sexuálním životem spokojeni? To jsou otázky, které...
více…

Muž se pozná podle oblíbené sexuální polohy

Ženy rády nakukují mužům do jejich niter. A muži si zase naopak rádi do těch niter nakukovat nenechají. Jak tedy...
více…

Proč si ženy neužívají sex jako muži?

Některé ženy jsou přímo expertky na výmluvy, když má dojít na sex. Ale pozor, milé ženy, právě tohle některé...
více…

Sex ve dvaceti a padesáti letech - rozdíly a priority

Ve kterém věku jsou muži na pomyslném sexuálním vrcholu? Jak se věk podepisuje na tom, co muži v posteli dokáží?...
více…