Přírodní přípravky na sex mohou i škodit

Vážení pánové, tak toto musíte mít! Jedinečný element výživy, který Vám zajistí tvrdší a delší erekci, zvětšení penisu o několik centimetrů a nehasnoucí touhu po sexu. Umožní vám nabrat sílu a energii.

A samozřejmě něco pro dámy: Nejnovější, nejsilnější a nejúčinnější čistě přírodní afrodisiakum na trhu. Působí na prokrvení klitorisu i vagíny, zabezpečí mnohonásobné orgasmy i u chladných žen. Dodá ženskému organismu chybějící impulzy stimulující erotickou vášeň.

Určitě jste na takovou či podobnou reklamu již někde narazili. Například v televizi, v časopise, na internetu, na letáčku v lékárně ... Hot Lady, Erotic Bonbon, Španělské mušky, Sexo Vital, Maxi Penis, Maxi Erec, Cantharis, Madam Orgasm, Feromony Lure - názvy a často i obaly přípravků hovoří jasnou řečí: cílem je elegantně, jediným přípravkem bez lékařského předpisu odstranit to, co pány i dámy v sexuální oblasti trápí nejvíce: malý penis, slabá nebo žádná erekce, příliš rychlá ejakulace, chybějící libido. Ale i slabá vzrušivost, chybějící orgasmus, sucho v pochvě ...

Zní to možná neuvěřitelně, ale v sousedním Česku loni lidé utratili jen za jeden typ přírodního přípravku na erektilní dysfunkci 60 milionů korun. I díky masivní a všudypřítomné reklamě. Zejména na zahraničních internetových stránkách najdete velmi často reklamy a odkazy na domovské stránky těchto přípravků. Údajně reklama na přírodní prostředky související se sexem již předběhla takové reklamní artikly, jako je pornografie a počítače.

 

Jen nejít k doktorovi

Důvodů, proč lidé sahají po přírodních, volně prodejných přípravcích je několik. Jít k lékaři znamená, nejen najít si čas na zdlouhavé vyšetření, ale zejména přiznat si, že mám nějaký problém. Možná, i vážný ... A když u mě zabere přírodní přípravek, nejsem na tom až tak špatně, ne? Navíc pokud ten přípravek ještě doporučuje (k velkému údivu svých kolegů) i nějaký známý sexuolog, je třeba to vyzkoušet. Důvodem, proč muži otevřou své peněženky a koupí si takový přípravek, je i forma reklamy - velmi sugestivní tzv.. success stories - příběhy uživatelů, v nichž potvrzují účinnost. Nakonec příběhy si vždy přečteme raději a s větším napětím, než nějaké suché výsledky odborné studie, kde se používají slova, kterým ani pořádně nerozumíme.

 

Peníze v luftu

"Potravinové doplňky zejména k léčbě erektilní dysfunkce si v posledním období získaly velkou popularitu a spotřebitelé mohou získat tři typy takových výrobků," objasňuje MUDr. Ivan Kubiš, prezident Společnosti za zdravý sexuální život. První skupina neobsahuje žádné reálné účinné látky, druhá obsahuje látky, které by mohly být potenciálně účinné a třetí skupina obsahuje i nebezpečné přípravky.
Pokud si koupíte některý z přípravků z první skupiny, v podstatě jste vyhodili peníze do "luftu" - pokud vás samozřejmě nevzrušují erotické obrázky na krabičce přípravku nebo ve vás nevede touhu očekávání a naději. Odborně se tomu říká placebo efekt. "V případě přípravků na erektilní dysfunkci pětadvacet až třicet procent pacientů po užití neúčinné látky udává pozitivní účinek. Jde o čistý placebo efekt," vysvětluje Kubiš.

Druhá skupina volně prodejných přípravků je zajímavější. Přípravky z ní často na obalu deklarují, že obsahují známá a ověřená afrodiziaka, látky posilující chuť na sex a erekci. Například známé španělské mušky, yohimbin či ženšen. Jenže ... aby přípravky byly skutečně účinné, museli by obsahovat těchto látek velké množství nebo by musel uživatel sníst několik desítek tobolek či tabletek denně. Vysokou koncentraci španělských mušek ve volněprodejných kapkách neriskuje nikdo, neboť jsou smrtelně jedovaté. A takový ženšen? Ano, jeho pozitivní vliv na sexuální funkce některé studie potvrdily. "Muselo by však jít o dlouhodobé užívání vysokých dávek, asi 900 mg na den," říká MUDr. Ivan Kubiš.

Pro uživatele je nebezpečné, že všechny typy volně prodejných přípravků se zařazují mezi potravinové doplňky, kde se nežádoucí účinky nikdy neuvádějí. Ale to neznamená, že je nemají nebo je v kombinaci s jinými léky mít nemohou.

 

Pozor, nebezpečí

Nejnebezpečnější je však třetí skupina volně prodejných přípravků, které obsahují i na příbalovém letáku zakázané látky - zejména inhibitory PDE5. Ano, to jsou známé účinné látky z léků na erektilní dysfunkci, které předepisuje pouze lékař. A ty mohou zejména u lidí užívajících nitroglycerin vyvolat takové prudké snížení krevního tlaku, že namísto erekce přijde smrt. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Urology skupina kanadských vědců prokázala, že dva ze sedmi populárních, dostupných přírodních přípravků na erektilní dysfunkci obsahují i inhibitor PDE5 - aniž to výrobce uváděl na obalu.

Takže, dokud se v Evropském parlamentu nepřijme nařízení, které bude přesně upravovat, co všechno má být na krabičce nebo příbalovém letáku volně prodejných přípravků, lékaři doporučují, opatrnost - nemyslet si, že když něco nepomůže, alespoň to neublíží. Nechápat slovo "přírodní" jako "vždy bezpečný". A myslet na to, že porucha erekce může být prvním příznakem dosud skrytého závažného onemocnění - cukrovky, vysokého krevního tlaku, rakoviny prostaty ...

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Porucha erekce může signalizovat i velmi vážné onemocnění!

Porucha erekce neboli erektilní dysfunkce je diagnóza, která stále častěji trápí i mladší ročníky. Co se skrývá...
více…

Rady pro muže, kterým se nedaří v milostném životě

Základem šťastného partnerského vztahu je souhra v posteli. Možná je to trochu kontroverzní tvrzení, ale průzkumy...
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Stres se dá zvládnout vhodným otužováním

Imunita, to není jen forma ochrany před infekčními chorobami. Funguje také psychický imunitní systém, který je...
více…

Líbání prodlužuje život o pět let

Pozitivní účinky líbání byly objeveny už dávno a známe je všichni. Méně lidí však ví, jak blahodárně působí...
více…

Alkohol ničí milostný život, způsobuje neplodnost a problémy s potencí

Před milováním láhev vína na náladu, několik koktejlů v baru a divoká noc s neznámou nebo pár panáků na kuráž?...
více…

Profesionální naslouchač nahradí práci psychoterapeuta?

Mnoho Japonců, od dospívající mládeže po seniory, pociťuje potřebu vyprávět do nezúčastněných uší, aniž by...
více…

První pomoc pro muže, kteří nemohou

Nejen ženy, ale i muže postihuje v intimním životě vyhaslost. Problém může být ve zdravotním stavu, ale také to...
více…

Když vám problémy přerostou přes hlavu, nestyďte se a vyhledejte pomoc psychologa

Bolí vás duše? To je bolest, která není vidět, ale dokáže pěkně potrápit a dovést člověka až k tomu, že...
více…