Romantika lidí stále oslovuje

Při výpočtu preferencí, co ženy na mužích vzrušuje, dominuje romantika. Až po ní následuje příslib závazku, intimita, nemluvě o zanedbatelném podílu případné obnaženosti nebo pornografie, které by na mužích - na rozdíl od opačného pohlaví - vzrušovalo ženy.

Co je v nás?

 Roky vývoje to v nás zakódovali a nezhatila to ani emancipace žen a s tím související úloha, že pokud pracují v povolání s tradiční mužskou hierarchií, musí z něj buď zmužnět, nebo odejít. Těžko totiž z genetickými dispozicemi představitelek něžného pohlaví vymazat, že jejich biologickým úkolem zůstává rodit děti a najít si partnery, kteří budou při nich stát a pomáhat jim vychovávat potomky.

Na druhé straně muže pohánějí pradávné instinkty k získání přízně co největšího počtu žen, aby s nimi zplodili co nejvíce dětí. Podle odborníků to mjí stále v sobě bez ohledu na fakt, že v dnešních časech přestala být otázka plození potomků problémem přežití. Samozřejmě, jde o zjednodušený pohled, při kterém ve hře zvané láska každá strana slevuje ze svého genetického "předurčení". Ale přece: Jak se mohou obě pohlaví při takto "rozdaných kartách" setkat při případném romantickém prožívání vztahu?

 

Květiny? Bonbony?

Je vůbec šance, aby muž, většinou technicky zaměřený a obdařen prostorovými schopnostmi vidění a vnímání, ale zároveň,, ničen "starostmi se sexuálním napětím, vyhověl ženě, která touží zopakovat cesty hrdinek romantických příběhů? A je stále častěji odkázána směřovat svůj romantický základ jen na rady infantilních návodů časopisů s nabídkami zdravě cvičit, jíst a pěkně se oblékat? Případně na milostné aféry známých osobností?

Nechce se od racionálního muže příliš mnoho při radách například o darování květin, bonbonů? Nejde jen o jeho podřízení se,, slepičích "manýrů partnerky? Neztratí svou tvář? Psychologové jednoznačně tvrdí, že v mnoha případech je romantika stále základem šťastného soužití párů a jakékoli úvahy o vyhnutí se jí jsou zbytečné.

 

Jak začít?

Manželé Speasovci, autoři knihy Proč muži neposlouchají a ženy se nevyznají v mapách, doporučují mužům osvojit si osvědčené romantické návody. Ty prý platí stejně jako před pěti tisíci lety. Především navrhují výběr nebo vytvoření romantického prostředí na milování. Včetně potkávacího světla, při kterém partneři vypadají přitažlivěji a i případné vyrážky či vrásky bývají méně nápadné. Důležité je i zajištění správné intimity. Aby například v nejneočekávanějších chvílích nevtrhly do místnosti děti. "Ženy obvykle trvají na sexu v soukromí," zdůrazňují Speasovci.

 

Další návody

Také doporučují nezapomenout na večeři. Upozorňují, že pro ženu je pozvání na ni důležité i tehdy, pokud není hladová, protože ho vnímá jako projev péče o ni. Ještě hlubší význam prý má, pokud muž ženě připraví jídlo sám, neboť tím v ní i v sobě probudí cosi podobné prvotním pocitům, kdy byl lovcem a zajišťoval obživu.
"Nezapomeňte rozdělat oheň," radí Speasovci. "Tisíce let muži sbírali dřevo a připravili ženě oheň, aby jí poskytli teplo a ochranu."

 

Dokonce - když muž nemá doma jiný oheň - doporučují, aby zapálil jen plynová kamna. "Žena vnímá romanticky nikoli samotný oheň, ale skutečnost, že muž se postaral o její potřeby," doplňují.

 

Problém - pravá hemisféra

Problémem mužů bývá, že na zvládnutí tance jsou méně talentovaní než ženy. Je to prý proto, že jim v pravé mozkové hemisféře chybí centrum rytmu. Výsledkem pak je, že o schopného tanečníka se na každém večírku bijí všechny ženy. A že má u nich podstatně větší vyhlídky na úspěch jako netancující,, nešika ". "Tanec se považuje za vertikální vyjádření horizontální touhy," nabízejí psychologové lechtivé vysvětlení. "Vyvinul se jako rituál, který umožňuje těsný kontakt muže a ženy, přecházející do další fáze - přesně jako u jiných živočišných druhů."

 

Nepodceňujte rady

Víte, proč se kombinace šampaňského s bonbony odedávna spojuje s romantikou? Neboť šampaňské obsahuje chemickou látku zvyšující hladinu testosteronu v krvi, a tedy i chuť na sex. A čokoláda zase fenyletylamin, který stimuluje centrum lásky v ženském mozku.

Takže, pánové, romantika-neromantika, radu s čokoládou a šampusom nepodceňte a možná dosáhnete kýžených výsledků, i když jste ignorovali předchozí rady.
Zajímavě zní i nabídka s čerstvě řezanými květinami. Okamžitá moc kytice prý bývá nad očekávání. Květiny sice po několika dnech zvadnou a žena je vyhodí, ale muži opět a opět svítá šance přinést další a útočit na romantickou strunu milované.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Drsný nebo něžný sex?

Ženy mají rády jemné a něžné muže, ale občas milují drsňáky! A proto by se muži měli občas stát pro své...
více…

Změna stereotypu v sexu - experimenty, hračky a čas

Úplně doladěný sex neexistuje a to je dobře, protože alespoň je stále co ladit. Zdokonalovat se můžeme nejen v...
více…

Sex neberte tak vážně, i fiasko nemusí znamenat konec vztahu

Stává se to, možná se to stalo i vám, anebo v budoucnu stát může. Seznámíte se s fajn mužem, vše probíhá jak má...
více…

Sex s mlčenlivým partnerem

Sex jako v němém filmu? I tak to vypadá u některých partnerů. Je to sice divná forma vášně, ale když to tak...
více…

Líbání jako vzrušující akt a předehra

Co muži milují na ženách? Hlavně to, když jsou ženy hravé a umí být v lásce rafinované. Pokud žena umí s jazykem...
více…

Poloha 69 - třešnička na dortu sexuálních zážitků

Magická poloha 69. Co o ní víte a co ještě ne? Patří mezi vaše oblíbené, anebo jste ji ještě nezkusili? V čem...
více…

Muži, kteří masturbují, předcházejí problémům s prostatou

Proč muži masturbují? A proč masturbují, přestože jsou se svým sexuálním životem spokojeni? To jsou otázky, které...
více…

Muž se pozná podle oblíbené sexuální polohy

Ženy rády nakukují mužům do jejich niter. A muži si zase naopak rádi do těch niter nakukovat nenechají. Jak tedy...
více…

Proč si ženy neužívají sex jako muži?

Některé ženy jsou přímo expertky na výmluvy, když má dojít na sex. Ale pozor, milé ženy, právě tohle některé...
více…

Sex ve dvaceti a padesáti letech - rozdíly a priority

Ve kterém věku jsou muži na pomyslném sexuálním vrcholu? Jak se věk podepisuje na tom, co muži v posteli dokáží?...
více…