Hledáte psa k malým dětem? Pozor, ne všechna plemena snesou dětskou "péči"!

Máte malé dítě nebo ho zatím pouze plánujete a chcete i čtyřnohého mazlíčka? Ne všechna plemena psů jsou vhodná k malým dětem. Hodně pomýlený názor je, že k dětem se hodí malá plemena. Opak bývá v tomto případě často pravdou. Některá plemena, která najdete v našem seznamu vás možná překvapí, a naopak, některá v něm ani nenajdete. Ano, určitě je to i ve výchově pejska, ale někteří se prostě s malými dětmi vyloženě nesnesou. A potom je jasná volba, že pes musí z domu. A to je hodně smutné řešení!

pes, chovatelství, děti

Vybírejte zodpovědně

Při výběru toho správného plemene do rodiny s dětmi, musíme hledět na všechny potřeby pejska i ostatních členů rodiny a to především na děti. Pes, je vždy vážné rozhodnutí a mělo by tomu předcházet dlouhé období rozhodování a posuzování toho, zda to opravdu i zvládneme. Zde je několik tipů na ideální psí plemena do rodiny s dětmi.

Buldog

Bulldog je robustní postavy a proto udrží snadno stabilitu i u dětí, které mu dají skutečně zabrat. Pejsek tohoto plemene je věrný, přátelský a klidný. Hodí se jak do velkého rodinného domu, tak i do bytu a jediná jeho menší nevýhoda je, že se nejedná o velmi energického pejska a rád si přes den i trochu zdřímne.

Beagle

Beagle je krásný představitel loveckých plemen psů, který bude mít v sobě dostatek energie na hru s dětmi. Navíc je stejně jako bulldog robustnější postavy a dobře vychází s ostatními zvířaty ve svém okolí. Ale nelze zapomínat na jeho větší údržbu, která je potřebná hlavně při kartáčování srsti a koupání.

Bulteriér

Bulteriér je považován za člena neexistující skupiny "bojových plemen", který však byl prvotně vyšlechtěn jako věrný společník do rodiny s dětmi, které dokáže velmi ostře chránit. Navíc má vysoký práh bolesti, což je někdy při hře s dítětem neocenitelná vlastnost.

Kolie

Kolie je učebnicový představitel rodinného pejska. Už jen při letmém pohledu se nám před očima vybaví scény z filmu Lassie, kde je plemeno vykreslené přesně takové, jaké ve skutečnosti je. Věrné, přátelské, zřídka agresivní a velmi přítulné. Pomineme-li delší srst, kterou je třeba také udržovat, tak je to ideální plemeno do společnosti dětí.

Novofunladský pes

Novofundlandský pes je ideální hlídač dětí, protože je doslova miluje a ostře je brání před případným nebezpečím. Považuje se za jemné, trpělivé a velmi vnímavé plemeno pejska. Občas se mu říká i "Matka Tereza" mezi pejsky.

Maďarský ohař

Maďarský ohař je plemeno velmi aktivní, takže pokud jste aktivní rodinka, která hledá věrného pejska, tak je ohař přímo jediným řešením. Navíc je tento pejsek i výborný plavec, takže při výletech určitě nezůstane na břehu. Plemeno je to poslušné, sebevědomé a velmi inteligentní. Do této skupiny můžeme přidat i plemeno Výmarský ohař.

Irský setr

Plemeno Irský setr, které je plemenem energickým, hravým, aktivním a milujícím. Navíc velmi dobře vychází s dětmi. Inteligentní psík, který se hodí do aktivní rodiny a nejlépe do rodinného domu. Nesmí se ale u něj zapomínat ani na pravidelné a dlouhé procházky.

Pudl

Pudl patří do první trojky inteligentních plemen, která jsou zároveň velmi vhodná do společnosti dětí. Je přátelský, inteligentní a aktivní pejsek. Toto hrdé a elegantní plemeno je ideálním společníkem pro děti, které se v jeho přítomnosti určitě nudit nebudou.

Retrívr

Labradorský retrívr a zlatý retrívr jsou velmi podobná plemena a zároveň jsou ztělesněním rodinného psa, který je vhodný k dětem. Obě plemena jsou přátelská, milá, učenlivá a velmi loajální. Oba jsou zároveň i trpěliví, což je u dětí velmi dobrá vlastnost. Ani u nich se ale nesmí zapomínat na dostatek pohybu a dlouhé procházky, které je dostatečně vyčerpají.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Jak nevychovávat děti, pokud chcete, aby byly v životě spokojené?

Jak vychovat dítě se zdravým sebevědomím, dítě které se nebude cítit ukřivděné nebo naopak nebude nebezpečně...
více…

Děti vychovávané mazlením, budou duševně vyvinutější než děti, na které se křičí

Objímáte často svoje děti a mazlíte se s nimi? Tak to svým dětem pomáháte ke správnému duševnímu vývoji. A...
více…

Televize malé děti rozvíjí, ale může jim i škodit!

Televizní programy vychovávají naše děti za nás. Ale jak? Je to ta správná výchova? A je v pořádku, že často i...
více…

Proč stále ještě vychováváme dívky k nízkému sebevědomí?

Žijeme v době, kdy by již nemělo na pohlaví záležet. Ale není tomu tak. Stále se dělají rozdíly mezi chlapci a...
více…

Co si přejí děti, jejichž rodiče se rozvedli?

Pro většinu dětí je rozvod hodně špatným obdobím a velkou neznámou. Ale rodiče mohou zvládnout tento náročný čas...
více…

Ideální rodič není ten, který obětavě ometá dítěti cestu, ale ten, který ho učí samostatnosti!

Všichni bez rozdílu milujeme své děti. Ale občas by se hodilo trochu méně lásky a opečovávání. Často ve svém...
více…

Proč se pravidleně doma setkávat u jídla?

Jídlo je nejen naší každodenní potřebou, ale má v našich životech i společenský rozměr. Ne nadarmo se při...
více…

Puberta a láska z pohledu nejen dospívajích dětí, ale i jejich rodičů

Jako lidští jedinci se vyvíjíme ve vztazích, proto je důležité vědět, na co je třeba se zaměřit. Čeho si je...
více…

Máte dítě a svatba vám ke štěstí nechybí?

Jste spokojení v partnerském vztahu, ale okolí to nelibě nese? Neustále vám předhazují, proč jste se ještě nevzali?...
více…