Styl > Móda >

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo kupovat jdete, dbejte na to, aby bylo co nejpohodlnější. Nikdo se přece nechce celý den cítit špatně, protože ho svírá spodní prádlo, protože si koupil nesprávný model či velikost. Najít si vhodné spodní prádlo není v dnešní době již ničím složitým. Jakmile znáte svoji velikost spodního prádla, stačí si už jen vybrat z nespočtu modelů, které nabízí dnešní trh. Nejčastěji si kupujte spodní prádlo v obchodech, které se na tento prodej specializují. Ať už nakupujete dámské prádlo, čili podprsenku a kalhotky, nebo mužské prádlo, čili boxerky a slipy, znalost vašeho typu těla vám může nesmírně pomoci. 

oblečení, muži, ženy, spodní prádlo, kalhotky, výběr spodního prádla
Zdroj obrázku: fiphoto / Shutterstock.com

Jak postupovat před koupí spodního prádla? 

  1. Změřte si pas a boky - pokud víte, jaké máte rozměry svého pasu a boků, dokážete si najít vhodné spodní prádlo - ať kalhotky nebo boxerky. Pokud své míry neznáte, změřte si svůj pas a nejširší část přes boky a míry si zapište, abyste je mohli použít i při příštím nákupu spodního prádla.
  2. Pevný elastický materiál - nikdo nechce, aby ho celý den vyrušovalo nepřizpůsobivé spodní prádlo. Vybírejte si proto takové spodní prádlo, které bude mít v pase pevnou gumu, abyste si byli jisti, že vám zůstane celý den na svém místě.
  3. Bavlněné spodní prádlo - bavlna je královnou mezi materiálem na výrobu spodního prádla. Právě z bavlny vzniká nejpohodlnější spodní prádlo, protože právě bavlna je prodyšná. To znamená, že vaše spodní prádlo nebude pohlcovat vlhkost a držet ji hodiny v sobě. Spodní prádlo tak nebude zpocené a nebudete muset řešit různé bakteriální a kvasinkové infekce, způsobené špatným materiálem. Z důvodu možnosti infekce kvasinkami je bavlněné prádlo zvlášť dobrou volbou pro ženy.
  4. Syntetická tkanina - i když prodyšnost kalhotek z bavlny je lepší, pod oděvem ne vždy vypadá tak, jak bychom chtěli. Pokud nosíte často obtažené oblečení, vyberte si kalhotky vyrobené ze syntetického materiálu. Ujistěte se však, že v rozkroku bude vaše podšívka vyrobená z bavlny, abyste si zajistili pohodlí po celý den.
  5. Hedvábné spodní prádlo - uschovejte si ho pro zvláštní příležitosti. Hedvábné spodní prádlo má určitě luxusní a sexy vzhled, ale nedýchá tak dobře jako bavlna. To znamená, že ve spodním prádle je větší pravděpodobnost zachycení vlhkosti, což může vést k infekcím. Hedvábné spodní prádlo používejte pouze při zvláštních příležitostech, abyste se cítili pohodlně. Platí to i pro jiné druhy luxusního spodního prádla, jako je třeba krajka.
  6. Boxerky - pokud máte tendenci se hodně potit nebo jste náchylní na vyrážky či odřeniny, boxerky umožňují lepší proudění vzduchu během celého dne v práci. Nejlepší boxerky pod oblečení jsou ty, které jsou kratší a s napnutým pasem. Nicméně, boxerky nejsou nejlepší volbou, pokud nosíte obtažené kalhoty, či rifle.

Rady pro výběr spodního prádla

Vybírání spodního prádla není složité, pokud se mu věnujeme pravidelně. Nepodceňujte proto výběr kalhotek či boxerek. Je to část oděvu, kterou nosíte komplet celý den, měla by být proto co nejkvalitnější a nejpohodlnější. Dbejte proto při výběru vašeho nového spodního prádla na naše užitečné rady.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Podprsenka není nutnost a dokonce může zdraví prsou ohrozit

Která celebrita si na párty vezme či nevezme podprsenku, tak to se přetřásá v bulvárních časopisech. Ale to, že...
více…

Obaly s obsahem bisfenolu brání dokonce i umělému oplodnění!

Dříve si ženy s otěhotněním nedělaly starosti. Tedy spíše dělaly, ale více s nechtěným otěhotněním, než s...
více…

Muži, kteří masturbují, předcházejí problémům s prostatou

Proč muži masturbují? A proč masturbují, přestože jsou se svým sexuálním životem spokojeni? To jsou otázky, které...
více…

Horolezecké boty

Horolezecké boty patří mezi mercedesy ve sportovní outdoorové obuvi. Ale pozor! Jejich vymazlených vlastností nejlépe...
více…

Kotníkové trekové boty

Pořídit si vysoké trekové boty, to není pro aktivní turisty a turistky pouze módní záležitost, ale vyloženě...
více…

Trekové boty - nízké

Vybrat pohodlné trekové boty, to je často lepší než výhra v loterii. Ale výběrem to nekončí! Ani ty nejdražší...
více…

Sandály

Určitě nám dáte za pravdu, že pohodlné sandály patří mezi nejoblíbenější boty u žen i u mužů. Rádi si je...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Městské a notebook batohy

Chodit po městě s kabelkou a notebookem v druhé ruce nebo nosit v kabelce notebook je velice nepraktické. Proto nejen...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…