Na túru se psem – co vše vzít sebou?

Túra se psem je zábava, jak pro nás, tak pro samotné chlupáče. Je to zase jiný druh pohybu, čerstvý vzduch, příroda. To dělá dobře nejen lidem, ale i zvířátkům. Ovšem na takový výlet je potřeba se předem připravit. Rozhodně se nevyplácí situaci podcenit a vyrazit nalehko.

vodítko pro psa, bezpečnostní pás pro psa, túra se psem, postroj pro psa, pitný režim psa, krmení pro psa
Zdroj obrázku: {LightField Studios} / Shutterstock.com

Energie a doplňování tekutin

Takový výlet má své benefity. Jednak prospěje psychice, fyzickému tělu, ale upevníte se svým psem navíc i vztahy. Ovšem i pro psa, který není zvyklý na celodenní pohyb, ale jen procházky, může být taková túra moc. Tudíž je dobré na to myslet a psovi pravidelně doplňovat energii. Může to být žrádlo v lehkém obalu či masové pamlsky. Nespoléhejte se na to, že se pes napije z potůčku. Určitě vezměte sebou i mističku a vodu do plastové láhve. Vedle energie je potřeba myslet i na hydrataci. 

Postroj pro psa 

Dalším důležitým bodem je postroj pro psa. Pokud budete cestovat automobilem, opatřete si bezpečnostní postroj pro psa s autopásem. Rovněž je lépe volit nějaký nesavý materiál, to pro případ, že se váš pes rozhodne zaplavat si v rybníku. Takový postroj pak rychle uschne a nepřichytávají se na něj nečistoty, které by psa mohly odírat. Očko na zádech psa musí být podložené, aby se jej nedotýkala karabina. Mimo to v postroji je i snadnější psa přidržet. 

Vodítko pro psa 

Vedle postroje je důležité i vodítko. Lepší je delší a odpružené. Psovi to dává více prostoru a může po cestě očuchávat i močit dle potřeby. Také vás nebude tahat z jedné strany na druhou, jako na krátkém vodítku. Pružnost vodítka tlumí nerovnosti a nebude se vám škubat paže. 

Opasek pro páníčka 

Ještě většího komfortu při turistice s vaším psem dosáhnete pomocí opasku, který si vy připevníte kolem pasu a přichytíte za něj vodítko. Váš pes bude zajištěný (připoutaný) a vy budete mít volnější ruce a navíc nemusíte přehazovat vodítko z jedné ruky do druhé, když pes změní směr. 

Látková ochrana na tlapky 

Látková ochrana nebo také botičky, jsou vlastně lehoučké návleky, které ochrání pejskovy tlapky před ostrými kamínky, ale i rozpálenými kameny. To už však záleží na tom, jakou trasu hodláte zdolávat. V batohu vám však příliš místa nezaberou. Když si pes poraní tlapku (sedře kůži), bývá léčba zdlouhavá. Látkové botičky jsou tedy prevencí těchto horských úrazů. Mimo to na nerovné horské cestě hrozí i zlomený či roztřepený drápek. Vyplatí se mít sebou i mast na psí tlapky. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Škrabadlo pro kočku si můžete i sami vyrobit

Pokud máte doma kočku nebo více koček, pak je vhodné mít doma minimálně jedno škrabadlo. Jestliže však bydlíte ve...
více…

Jak zabavit psa, aby se nenudil

Kdo si hraje, nezlobí! Neplatí to jen v lidské říši, ale také u zvířátek. Pokud jste se rozhodli pořídit si domů...
více…

Škrabadlo aneb proč by nemělo chybět v žádné domácnosti s kočkami?

Škrabadlo pro kočky se může zdát jako dostatečně neškodný kus nábytku. Je to koneckonců prostě sloup nebo prkno...
více…

Kočka je věrná společnice pro každého páníčka

Rozhodli jste se, že si pořídíte do svého domečku nebo bytu nového nájemníka? Nová kočka si ale musí na nové...
více…