Víte, jak správně pečovat o pleť v zimních měsících?

Většina žen po celý rok provádí svou každodenní rutinu péče o obličej stejně, bez jakýchkoliv změn, což je ovšem chyba. Mráz, silný vítr, teplotní výkyvy i přechody z vytápěných prostor ven pleti rozhodně nesvědčí, proto je vhodné upravit složení produktů, které používáte. Často také zapomínáme na péči o rty a ruce, které v silných mrazech trpí. Na internetových diskuzích i v časopisech se můžeme mnohdy setkat se zaručenými a osvědčenými tipy, jak o pleť pečovat. Velmi často se ale jedná o mýty, které naší pokožce mohou spíše uškodit.

Víte, jak správně pečovat o pleť v zimních měsících?

Jakým chybám v péči o pleť bychom se měli vyvarovat?

  • Špatné nebo žádné krémy: Některé ženy stále věří pověrám, že v zimě není dobré používat hydratační krémy, protože voda v nich může na pleti vlivem zimy zamrznout a způsobit její popraskání. Toto tvrzení není rozhodně pravidvé, hydratační krémy bychom ze své péče rozhodně vyřazovat neměly. Je ale vhodné vybírat takové krémy a séra, které obsahují vyšší podíl tukových látek nebo rostlinných olejů. V zimním obobí také pleť bojuje se smogem mnohem více, než kdy jindy, proto je vhodná kosmetika obohacená o antioxidanty. Krémy mohou být hutnější, protože pokožka neodolává pouze přírodním vlivům, ale více ji dřeme oblečením, například svetry nebo ji vysušujeme horkými koupelemi.
  • Ochrana před sluncem: Ačkoliv si slunce spojujeme spíše s létem, neznamená to, že by v zimě nesvítilo. Naopak, pokud se odráží od sněhu, může být pro naši pokožku ještě nebezpečnější. Proto bychom ani v zimě neměli zapomínat na ochranný faktor. Ten najdeme nejen v krémech, ale obsahují jej i některé make-upy či balzámy na rty.
  • Dostatek tekutin: Ani v zimě bychom neměli zapomínat na pitný režim a přísun dostatku tekutin. Nejlépe vaší pleti udělá obyčejná voda či bylinkový čaj. Káva a alkohol ji mohou naopak nadměrně vysušovat. Navíc mohou mít vliv na vznik suchých míst, pigmentových skvrn a vrásek.

 

Jak o pleť pečovat?

Začneme od základu, který v každém případě představuje krém. Ideální je, poud budete mít dva, jeden denní a jeden na noc. U starší pleti je vhodné obohatit svou pleťovou rutinu o výživné sérum, které bude pojovat proti suchým místům, pigmentovým skvrnám i vzniku vrásek. Plánujete-li dovolenou na horách nebo vás jen čeká dlouhodobý pobyt venku? V tom případě použjte supervýživný krém s ochranným faktorem. Zapomínat bychom neměli ani na rty a ruce, které také trpí nízkými teplotami pod bodem mrazu a povětrnostním podmínkám. Tekuté rtěnky, které mohou vysušovat, vyměňte za barvené balzámy a másla, které budou rty lépe hydratovat. Vyzkoušet můžete také peeling na rty, který si hravě zvládnete vyrobit i doma, za směsi medu a cukru, který zbaví pokožku odumřelých částic. Ruce si namažte nejen ráno a večer, ale i v průběhu dne, podle potřeby. Některé krémy mají nejen příjemnou vůni, ale obsahují i množství mineálních látek a vitamínů, kterých může mít kůže v zimních měsících nedostatek. Nevíte si rady při výběru vhodných produktů v péči o pleť? V parfumeriích a drogeriích pracuje vyškolený personál, který je schopný vám provést diagnostiku pleti a na základě toho vám pomůže s výběrem těch nejvhodnějších přípravků, popřípadě vám je namíchají přímo na míru. Do kvalitní kosmetiky se rozhodně vyplatí investovat. Ovlivňuje totiž nejen náš vzhled, ale i stav a kvalitu pokožky. Pokud máte ale před výplatou a nemůžete si nákup momentálně dovolit, vyzkoušejte půjčky bez potvrzení příjmu. Půjčíte si jen tolik, kolik potřebujete, a po výplatě svůj dluh bez problémů uhradíte, aniž byste zatížili rodinný rozpočet na dlouhé měsíce dopředu.  

Na co si dát pozor při výběru i skladování?

Při výběru kosmetiky bychom se měli dívat i na její složení. Někteří výrobci totiž vsázejí na marketingový tah, produkt dají pouze do nového obalu, na krabičku napíší krásnou pohádku o tom, jak je ten či onen krém skvělý, ochrání vás před mrazem, dodá pleti potřebnou hydrataci. A vy až při čtení složení zjistíte, že obsahuje téměř totožné ingredience, jako produkt, který máte doma a používáte jej běžně v létě. Zaměřte se tedy na obsah antioxidantů, ceramidů, cholesterolu či rostlinných olejů. I ten nejlepší krém ale můžete znehodnotit špatným skladováním. Vždy si proto přečtěte, jak je vhodné daný kosmetický výrobek skladovat. Sledujte také datum jeho expirace, změny barvy, konzistence či vůně. Všeobecně se však uvádí skladovat kosmetiku na tmavém a chladném místě.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Slunce rozdává pozitivní energii, ale také může zabíjet!

Sluneční paprsky už zase po zimě lechtají naše nezakryté části těla. A protože jsme někdy nepoučitelní a...
více…

Vlasy ochrání před přesušením a zacucháním polštář z hedvábí

Péče o vlasy se dělí na zevní a vnitřní. Vnitřní, to je dostatek vitaminů, minerálů, antioxidantů a vody. A zevní...
více…

Jídla pro zdraví a krásu naší pleti, vlasů a nehtů

Olivový olej je poklad, který vyživí vlasy, pleť a nehty. Ale to není ani zdaleka jediná potravina, která by se dala...
více…

Co potřebuje naše pleť k tomu, by byla krásná a zdravá?

Vaše pokožka o vás ve skutečnosti prozrazuje mnohem víc než jen krásu. Je také ukazatelem vašeho zdraví. Chcete-li,...
více…

Teplá nebo studená sprcha? Obě mají své nesporné benefity!

Milujete teplou vodu, kterou si necháváte hýčkat své tělo při každém sprchování? A nemyslíte, že by bylo lepší,...
více…

Jak v časové tísni zajistit pohodlí a svěžest intimním partiím?

Jak se cítit svěže po celém těle během dne? Když si nemůžeme vyčistit zuby, dáme si pastilky pro svěží dech, v...
více…

Závislost na návštěvách solaria a nebezpečí kombinace solaria se slunečním svitem

O škodlivosti a pozitivních účincích solária se vedou nekonečné diskuze. Každopádně, solaria jsou určená pro...
více…

Depilace v době těhotenství, před porodem a v běžném životě ženy

Boj s ochlupením, to je pro většinu žen trvalá záležitost. Sice moderní depilační metody slibují zbavení se...
více…

Velká prsa je třeba sportem posilovat, aby neztrácela tvar a pevnost

Velká prsa, to není jen sexy vypadající postava, ale také větší starosti. A nemyslíme tím jen starosti, které...
více…

Co nezapomenout, když jdeme na pláž?

Co vzít s sebou na pláž? Určitě opalovací krém, to je základ. Ale před sluncem je třeba ochránit nejen kůži, ale...
více…