Příprava pleti na chladné počasí - speciální péče, výživa a voda

Nejen sluneční paprsky, ale i studený vzduch dokáže naší pleti pořádně škodit. Navíc, když se k chladnému počasí přidá nadměrné topení v bytě, výsledkem bývá suchá a dehydratovaná pokožka. Proto musíme o pleť začít pečovat jinak, než v letních měsících. Nabízíme vám "hýčkací" desetatero, které vaši pleť ochrání a udrží v kondici i během zimy.

péče o suchou pleť, kůže, hydratace pleti, chlad, zima

1. Omezte čas ve vaně

Po chladném a sychravém dni působí jako balzám na duši horká koupel. S podobnými procedurami však zacházejte opatrně. Dlouhé máčení ve vodě může způsobit, že ze sebe smyjete tělu přirozené ochranné oleje, které udržují pleť hydratovanou. Vanu s horkou vodou plnou bublinek si dopřejte jen výjimečně, upřednostňujte maximálně patnáctiminutové sprchování.

2. Používejte šetrná mýdla

Přichází sezóna jemnosti. Zima kůži nešetří, proto jí dopřejte a hýčkejte ji. Pro pocit čistoty a svěžesti nepotřebujete antibakteriální mýdla či speciální přípravky s přídavkem silných ingrediencí, které obírají pokožku o její přirozenou schopnost chránit se a udržovat vlhkost. Kosmetické produkty s obsahem benzoyl peroxidu, kyseliny salicylové nebo glykolové ať raději zůstanou na pultech v prodejnách. Vaše pleť více ocení produkty s přídavkem přírodních olejů. Na trhu existuje stále více druhů přírodní kosmetiky, některou vyzkoušejte.

3. Ne zcela do sucha

Při výrazu "hydratace" si v momentě představíme vodu. Po koupeli ji tělu zbytečně neodebírejte. Máte ve zvyku drhnutí se po sprše ručníkem do poslední kapky? Pokožka tento zvyk nevyžaduje, raději si ručník na ni jen jemně přikládejte a odsajte ním, co se dá. Tělo však nemusíte utírat zcela dosucha.

4. Dvojitá hydratace

Pokožka je přirozeně vybavena schopností udržovat vlhkost, ale někdy jí je třeba pomoci. Právě podzim a zima jsou období, kdy tělu musíme podat pomocnou ruku a krém. Pomocníkem v udržování výživy pokožky je hydratační krém, který byste si měli nanášet alespoň dvakrát denně. Pleť zůstane svěží, zvláště pokud jí poskytnete masáž po sprchování. To je nepsané pravidlo, které se na vzhledu pokožky téměř ihned podepíše. Používejte přípravky s obsahem kyseliny mléčné a zvlhčovadel, které se do kůže rychle vstřebávají.

5. Od kolen až dolů

Výjimečnou a pravidelnou péči si zaslouží obličej, ruce, lokty či paty, ale nesmíme zapomenout ani na ostatní části těla. Například pokožka od kolen níže obsahuje méně tukových žláz, než zbytek těla. I proto je náchylnější na vysušování a svědění, kterého si určitě mnozí z vás všimli v zimních měsících. Neobcházejte ani tyto zdánlivě nenáročná místa.

6. Mytí rukou

Podzim je rájem pro bakterie a mikroby. Často se mylně domníváme, že soustavným používáním antibakteriálních mýdel si budete tyto nepřátelské živočichy od našeho těla držet dál. Není to však tak. Antibakteriální mýdla odstraňují bakterie, ale spolu se špatnými zlikvidují i ​​prospěšné, které nás chrání před vnějšími negativními vlivy. Obyčejné mýdla, i ta, která používaly naše babičky, mají stejnou čistící schopnost. Neobsahují však antibakteriální látky a ingredience, které agresivně odstraňují na rukou všechno, co najdou. Naše ruce byly stvořeny k tomu, aby si s bakteriemi poradily. Pokud nechcete onemocnět, držte je dál od obličeje a dodržujte zdravou hygienu.

7. Hydratujte pokožku i vzduch

Tak jako dýcháme my, dýchá i pokožka. Proto si dejte záležet na kvalitě ovzduší, které doma máte. Pokud je příliš suché, pomozte si zvlhčovačem. Zakupte si ho nebo si vyrobte vlastní. Stačí jen nádoba s vodou, kterou položíte, nebo zavěsíte na radiátor. Optimálně vlhký vzduch bude přirozeně hydratovat i pokožku.

8. Sladké sny a zdravá pleť

Spánek je lék téměř na všechno. Posiluje zdraví celého těla i pleti. Během spánku tělo produkuje růstový hormon, který pomáhá tělu regenerovat se, pleť nevyjímaje. Vaše odpočaté já bude hezčí navenek i uvnitř po kvalitním osmihodinovém spánku.

9. Speciální péče "obyčejnou" vodou

Pleť bude pružnější a pevnější, pokud ji budete hydratovat nejen zevnitř. Napijte se na to. Správný pitný režim vám pomůže udržet zdravou a svěžejší pleť.

10. Zdravá životospráva

Zdravá strava má přímý vliv na zdraví pokožky. Stravou můžete významně ovlivnit její stav. Dopřejte si potraviny s obsahem nenasycených mastných kyselin, jako avokádo a antioxidantů, jako například granátové jablko či borůvky.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co nezapomenout, když jdeme na pláž?

Co vzít s sebou na pláž? Určitě opalovací krém, to je základ. Ale před sluncem je třeba ochránit nejen kůži, ale...
více…

Muži ocení spíše menší a pevná prsa, než velká a povislá

Pevná prsa i ve zralém věku? Bez cvičení a tělové kosmetiky to nepůjde. Sice reklamy na různých tubách krémů...
více…

Pigmentové skvrny a nejnovější metody jejich odstraňování

Pigmentové skvrny, tedy nechtěné pozůstatky léta, nejsou nic s čím by se nedalo nic dělat. Ale ideální je, poprat se...
více…

Mladší bez plastické operace a botoxu?

Plastické operace, liftingy a botoxové injekce dokáží ženy pěkně omladit. Ale ne všechny ženy na to mají čas,...
více…

Mořská sůl, dřevěné uhlí a ovoce čistí a hydratuje pleť

Péče o pleť, to je spousta různých ingrediencí, které byste často čekali spíše na jiných místech. Jako příklad...
více…

Léčba akné v dospělém věku

Akné, to není je problém dospívání. Trpí jim i dospělí lidé, hlavně ženy. A to dokonce celá jedna třetina žen...
více…

I mastná pleť potřebuje jemné zacházení a nešetřit vodou

Máte mastnou pleť? Opravdu? Často si ženy myslí, že když mají zanícenou pleť, nutně musí jít o pleť mastnou. Ale...
více…

Jak správně vytrhat obočí?

Obočí dokáže pozvednou dojem z celého obličeje, ale také způsobit to, že si s krásou prostě netykáte. Jinými...
více…

Oční krém je vhodné používat již od dvaceti let

Oční krém by měl patřit do povinné kosmetické výbavy každé ženy. A to již ženy, která překročila dvacítku. Ne,...
více…

Vrásky zažene obličejová gymnastika, make-up a opalovací kosmetika

Mladá a zářivá pleť nemusí zdobit jen mladé ženy a dívky. I zralejší ženy se mohou pyšnit krásnou pletí. Jen to...
více…