Co v ženách a mužích probouzí touhu?

Zatímco ženy mají muže v hlavních bodech přečtené, muži mají problém odhadnout, co vlastně ženskou touhu dokáže probudit - tři hlavní důvody výrazně podcenili. 

Ženské touhy

V ženách probouzí touhu k muži především jeho charisma - je o tom přesvědčeno plných 91% žen, což správně odhadlo jen 78% mužů. Dalším důležitým faktorem je smysl pro humor (84% žen vs. 78% mužů), úsměv (82% žen vs. 62% mužů) a inteligence (84% žen vs. 76% mužů).

Nezbytný je ale také dlouhý pohled (65% žen vs. 43% mužů) a oholená tvář (55% žen vs. 30% mužů). Podle tohoto průzkumu je zjevné, že ono pověstné sexy dvoudenní strniště zdaleka na ženy nepůsobí tak, jak se mnozí domnívali. U žen tedy nejvíce vzbudí touhu, když má muž charisma, smysl pro humor, je inteligentní a usmívá se. Muži však všechny tyto faktory velmi podceňují, místo toho přikládají velký význam penězům a společenskému uznání.

 

Ženy samotné však peníze vůbec nepovažují za faktor, který probouzí touhu. Zatímco si totiž 62% mužů myslí, že na ženu fungují peníze, potvrzuje to pouze 53% žen. Ani ty to však nevidí tak jednoznačně jako muži, protože pokud se zeptáme, zda peníze probouzejí touhu "nejvíce", odpovídá kladně celých 24% mužů oproti 7% žen, u společenského uznání pak 18% mužů a 9% žen. Ženy také nepřikládají takový význam postavě a odlišnosti muže, jak si muži myslí, ale dávají přednost spíše spontánnosti a společnému zážitku.

 

Mužské touhy

Pokud se podíváme na faktory, které probudí mužské touhy, zjistíme, že ženy muže v tom hlavním zcela přesně odhadly. Trefily se v sedmi nejdůležitějších bodech, které vzbuzují touhu u mužů. Jsou to charisma, postava, úsměv, smysl pro humor, vůně, spontánnost a společný zážitek. V některých dalších bodech se už ale také nestrefily. Pro muže (61%) je totiž velmi důležitá i inteligence ženy, kterou ženy velmi podceňují (její důležitost odhadlo pouze 48% žen).

 

Muži tedy chtějí nejen moudrou ženu, ale také by byli rádi, aby jim říkala úplně všechno - považují totiž za důležitou absolutní upřímnost (45% mužů vs. 27% žen). Dále pak atmosféru (37% mužů vs. 33% žen) a posezení při kávě, což opět ženy neberou příliš vážně. Ženy se naopak vůbec nestrefily do představy, že mužskou touhu probouzí smyslná, rafinovaná a nebezpečná žena. Muži ve skutečnosti ocení spíše normální, usměvavou, voňavou a inteligentní ženu, u níž vědí, na čem jsou.

 

Ženy totiž přeceňují vliv, který má na probuzení mužské touhy exotika (myslí si to 63% žen, ale funguje jen na 48% mužů), spodní prádlo (64% žen vs. 51% mužů), flirt (63% žen vs. 42 % mužů), zdánlivá nedostupnost (61% žen vs. 37% mužů), zahrávání si (54% žen vs. 23% mužů), boj o protějšek (43% žen vs. 23% mužů), nejistota, jak se to vyvine (22% žen vs. 12% mužů), bezbrannost (36% žen vs. 22% mužů) a překvapivě i peníze (24% žen vs. 16% mužů). Muži tímto všem aspektům nepřikládají zdaleka takovou důležitost.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Milenecká ruka, zdravotní komplikace z manželské postele

Společná manželská postel má nesporné výhody, ale i nevýhody. Objímání milujícího partnera ve spánku sice...
více…

Tantrická masáž prověří vaše vztahy, zažene stres a zlepší vaše zdraví

Tantrická masáž je rituál, který vychází z tantrické filozofie. Těší se stále větší oblibě u mužů, žen i...
více…

Chcete se milovat jinak? Promluvte si otevřeně se svým partnerem!

Milování je ve vztahu důležité. A neméně důležité je, o něm také mluvit! Pokud chcete, aby vám to s partnerem či...
více…

Láska lázeňská je příjemná věc, ale má své meze

O lázeňských švihácích bylo napsáno a dokonce i nazpíváno mnoho. Přesto už patří k minulosti. Ale k minulosti...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky....
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…