Dat či nedat druhou šanci ve vztahu?

Je pochopitelné, že rozchod, který zapříčinila nevěra, byl tvrdší než ten, který vznikl z běžné hádky jako důsledek tvrdohlavých nátur obou partnerů. Pokud se tedy zmítáte v dilematu, zda má váš vztah ještě naději fungovat nebo ne, zamyslete se v první řadě nad vlastním postojem a odpovězte si na otázku, zda jste schopni zahodit všechno za hlavu a proměnit status partnera z bývalého na současného.

Výhody

Pojďme se raději postavit k celé věci kolem znovuobnovení vztahu konstruktivně. Je pochopitelné, že partnerství takříkajíc nově s sebou přináší i jisté výhody.

 

Chybám, na kterých pohoří, se bude vyhýbat

Pokud se oba chystáte vrátit do dob, kdy váš vztah fungoval, vysíláte signály, že jste ochotni přiznat si chyby, napravovat je a v budoucnu se jim vyhýbat jako čert kříže. Právě tento faktor se počítá mezi jednu z největších výhod "refrešnutého" vztahu.

 

Opět zamilované začátky

I když na tomto světě existuje nějaké procento párů, které mohou prožívat intenzivně zalíbení i po desítkách let, stále jsme tu my, běžní smrtelníci, kteří jen vzpomínáme na romantické úvody z dob dávno minulých. A právě ten čerstvý pocit zamilovanosti máme opět šanci zažít. Vždyť to nakonec samy znáte. Naivně zamilované pohledy, lechtání v břiše, veliká radost z přítomnosti milovaného člověka. To vše si můžeme při obnoveném vztahu opět dopřát.

 

A láska nevyjde nazmar

S partnerem jste toho pravděpodobně přežili hodně. Pokud sama v sobě cítíte, že ho stále milujete, pak je návrat k němu nespornou výhodou. Láska nevyjde nazmar a vy se nebudete muset sužovat nekonečným žalem.

 

Nemusíte ho od začátku poznávat

Vztahové začátky

Jsou překrásné, ale zároveň i trochu komplikované. Obzvláště líné jsme tehdy, když máme po dlouholetých vztazích opět vyzvídat, co dělají jeho rodiče, či sondovat do hloubky mužské povahy a hledat všechny anomálie. S bývalým všechny tyto problémy odpadají. Znáte ho jako svou dlaň, jeho máma vás již nějaký ten roček oslovuje dcerou a neexistuje snad nic, co by vám v souvislosti s ním mohlo uniknout.

 

Věci ohledně peněz jsou jasné

Ach ty ošemetné záležitosti kolem peněz. Začínáte nový vztah a nevíte, kdy je vhodné zaplatit a kdy nechat platit jeho. Celkově jsou všechny otázky kolem financí jakési trapné, nevhodné či nepříjemné. Buďte ráda. S vaším budoucím partnerem máte v tomto směru už všechno vyřešené.

 

Znáte jeho rodinu

Ať je jeho rodina jakákoliv, máte o ní přehled a nemusíte více na prvním setkání s potenciální tchyní strouhat tvářičku ideální ženy. Stejně jsou vám jasné všechny příbuzenské vazby a naučily jste se dokonce i jména jeho sestřenic a bratranců.

 

 

Nevýhody

Tak jako výhody, i nevýhodami oplývají vztah z druhé šance. Je jen a jen na vás, na kterou stranu z misky vah se přikloníte.

 

Reálné šance na změnu

My ženy bychom rády věřily, že v mužské povaze konkrétního člověka se dá něco změnit. Praxe nám však ukazuje, jak to se změnou povahy mužského pokolení opravdu vypadá. Nepočítáme-li změnu stravovacích návyků, pak se toho s našimi chlapy hodně nemění.

 

A jsme tam, kde jsme byli

Teorie rozbitého hrnku je v tomto případě nejvhodnější jako příklad. I když hrnek po rozbití slepíte tím nejkvalitnějším lepidlem, vždy na něj budete muset dávat větší pozor než na ostatní hrnky, protože je velmi zranitelný a třeba jen malá nesprávná manipulace by mohla způsobit jeho opětovné rozbití, přinesením na vztah katastrofu.

 

Stereotyp a nuda

Na vztahu je třeba pracovat. To by měla být věta, za kterou si v partnerském životě je třeba pevně stát. Ze zkušeností však známe muže a jejich reakce na vztahové manuály. Raději nechají partnerství upadnout do nenormální nudy, než by chtěli poslechnout léty ověřené rady.

 

Odpustit a riskovat zklamání

Je pochopitelné, že v tomto směru záleží na konkrétních prohřešcích, kterých se vaši partneři dopustili, ale obecně se odpuštění považuje za projev dobré vůle, a to zvláště v otázkách vztahu.

Nyní se však zamyslete, čím jste si prošli, než vás přešel úvodní smutek či následný hněv. Riziko, že si tím projdete opět, je bohužel stále tam, proto buďte při zvažování vztahu na druhý pokus nanejvýš opatrní.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Víme, jak na něj: Tajemství přitažlivosti odhaleno!

Výzkumníci zjistili, že se můžeme pro opačné pohlaví udělat atraktivnějšími s ohledem na způsob, pod jakým...
více…

Umíte odhadnout, jakou má povahu?

Nová studie ukázala, že během krátkého setkání dokážeme přesněji identifikovat osobnostní rysy těch lidí,...
více…

Ženatí muži se umí lépe chovat: Proč je to tak?

Vědci už dlouho tvrdí, že manželství obecně snižuje protiprávní a agresivní chování u mužů. Avšak zůstalo...
více…

Z postele do dlouhodobého vztahu? I to je možné!

Možná byste nevěřili, ale existují i ​​opačné zkušenosti a skutečně může dlouhodobý trvalý vztah začít i...
více…

Jaké ženy jsou pro muže nejideálnější?

Výzkum ukázal, že sex není ani zdaleka tak důležitý při dlouhodobých vztazích, jak bychom si mohli myslet. Pouze...
více…

Jak nepokazit začínající vztah?

Na základě toho, jak komunikujete a jak vyjadřujete přitažlivost, se dá říci cosi o tom, jaké problémy jste mohli...
více…

Existuje vůbec ten pravý partner?

I když se muž, ten pravý, nikdy neskloní v množném čísle, my ženy nejlépe víme, že jen velmi vzácně se...
více…

Je opravdu ten váš pravý partner skutečně tak neodolatelný?

Našli jste si přítele. Jste šťastná, spokojená, prožíváte krásné zamilované dny. Když se však jednoho dne...
více…

Láska na první pohled je čistě sexuální záležitost

Zamilovali jste se do svého drahého na první pohled? Okouzlil vás svým vzhledem a vyzařováním až jste se do něj...
více…

Ženské deprese ničí partnerské vztahy!

Nemluvíme o tom, že jen ženy trpí depresemi, avšak deprese žen, výrazněji ovlivňují partnera a tím pádem i celý...
více…