Devět tajemství dokonalého štěstí v partnerství

Dlouhodobý vztah není jednoduchý. Není to jen zodpovědnost, ale je k tomu potřebný i smysl pro transparentnost. Avšak kromě toho vyžadují i ​​opak: nepředvídatelnost a tajemství. Jak však sdílet vše společně s našimi partnery a přitom zůstat nadále tajemná a nepředvídatelná?

 

Zde je 9 požadavků, které by podle sexuologa měl vztah splňovat. A to nejen na prahu manželství, či společného života, ale i během něj:

 

1. Zachovejte si individualitu

Vztahy paradoxně pro svou zdravou existenci potřebují oddělení, stejnou jako vzájemnost. Důležité je udržet si vlastní zájmy, vášně a přátel, protože silný pár vyžaduje silného jedince. Vztahy přestanou růst tehdy, když lidé v nich přestanou růst.

 

2. Podělte se s domácími pracemi

Výzkumníci zjistili, že klíč k ženskému vzrušení se nachází v hluboké relaxaci a v stavu bez úzkosti. Takže, když se váš muž postaví před kopec neumytého nádobí, zvyšuje šanci na náš kvalitní orgasmus.

 

3. Zůstaňte pozitivní

Studie ukázaly, že rozdíl mezi vztahy, které uspěly a těmi, které selhaly, je ve schopnosti mít více pozitivních než negativních interakcí, respektive je tak vnímat. Poměr pro zdravý vztah by měl být tento: pět pozitivních interakcí k jedné negativní. Samozřejmě, nemusíte to počítat, i bez toho budete vědět, jak zhruba na tom jste.

 

4. Vyjadřujte, nepotlačujte

Konfrontace přirozeně vyvolá v mozku "bojovou reakci" a většina lidí reaguje bojově, což vyvolává zvýšení srdeční frekvence, krevního tlaku a hraje roli v případě chronického stresu a onemocnění srdce. Opačná reakce - potlačování - však může být u žen stejně škodlivá. Tlumení neklidu, emocí, nesouhlasu vede ke stresu, úzkosti, depresím a kaskádě nezdravého chování. Takže, pokud se ocitnete v takové situaci, pěkně se nadechněte a nechte ty přirozené reakce projít. Pak začněte mluvit.

 

5. Povzbuzujte, ne "cvičte"

Z každodenního koloběhu je zcela normální uvíznout ve vzoru "poučování", "řízení" či "trénování" toho druhého. Přitom to, co nejvíce jeden od druhého potřebujeme je kousek chvály. Příliš často se cítíme tak, jako kdyby byl celý svět proti nám, přitom kdybychom věděli, že partner je s námi v týmu a věří nám, náš postoj se zcela změní. Pokud je naše tvář neustále pokrčená jako rozhodcova, nedočkáme se pozitiv z druhé strany. Načase je zavést do hry chvály.

 

6. Hledejte věci, o kterých můžete mluvit

Na konci dne bývá často těžké zahájit komunikaci, může se vám také zdát, že mluvit s vaším partnerem je nudné nebo rutina a nic nového pod sluncem, o čem můžete spolu mluvit, neexistuje. Když máte tento pocit, jste ve vážném nebezpečí, začínáte být příliš oddělení a jako pár se stáváte náchylní na nevěru, deprese a lhostejnost. Hledejte tedy věci, o kterých je zajímavé mluvit pro vás oba.

 

7. Je třeba vědět, kdy se udobřit a obejmout

Někdy jednoduchý dotyk dokáže udělat to, co slova nedokážou. Studie ukazují, že dokonce i 20sekundové objetí zvyšuje hladinu oxytocinu u mužů i u žen. Hormon lásky nám pomáhá cítit klid a vazbu k našim partnerům. Takže když slova selhávají, obejměte se. Byť jen na dvacet sekund.

 

8. Jednou za týden se pomilujte

Každý se mě ptá, že jak často by měl mít zdravý pár sex a myslím si, že minimálně sex jednou za týden vás dokáže udržet správně naladěné a navázané na sebe. Sex je barometr celkového vztahu. Na to, abyste ho měli pravidelně, si musíte udržovat i takový druh vztahu.

 

9. Ve vztahu buďte sobečtí

Páry mají mnoho kombinovaných povinností a odpovědnosti, mnohem více než měly, když byly jednotlivci: vůči dětem, rodině, přátelům a je jednoduché postavit každého jiného než vás na první místo vašich plánů. Nepřestávejte však klást váš partnerský vztah na první místo: buďte sobecký, pokud jde o váš čas strávený spolu s partnerem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Rozchod neznamená jen odstěhování ex partnera, ale také jeho výmaz ze sociálních sítí!

Dříve se říkalo rozchod od stolu a od lože, nyní by to chtělo dopsat, že i od sociálních sítí. Jak je dnes...
více…

Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Milenecká ruka, zdravotní komplikace z manželské postele

Společná manželská postel má nesporné výhody, ale i nevýhody. Objímání milujícího partnera ve spánku sice...
více…

Tantrická masáž prověří vaše vztahy, zažene stres a zlepší vaše zdraví

Tantrická masáž je rituál, který vychází z tantrické filozofie. Těší se stále větší oblibě u mužů, žen i...
více…

Chcete se milovat jinak? Promluvte si otevřeně se svým partnerem!

Milování je ve vztahu důležité. A neméně důležité je, o něm také mluvit! Pokud chcete, aby vám to s partnerem či...
více…

Láska lázeňská je příjemná věc, ale má své meze

O lázeňských švihácích bylo napsáno a dokonce i nazpíváno mnoho. Přesto už patří k minulosti. Ale k minulosti...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky....
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…