Dokáže vám Valentýn zachránit vztah?

V krachujících vztazích se v současnosti nachází mnoho lidí. Lámeme si hlavu nad tím, co děláme správně a co naopak ne. Snažíme se chytat každého stébla, které by nám pomohlo dostat se na břeh z potápějící se lodi. Svátek všech zamilovaných je v těchto dnech jednou z možností, jak navodit zamilovanou atmosféru a zachránit, co se dá.

Vše dýchá romantickou, zamilovanou atmosférou

Z každé strany se hovoří o tom, že atmosféra se nasává. Mělo by to platit i v případě zamilované atmosféry, která se váže k 14. únoru. Z výkladů se na nás dívají zamilované postavičky, všude visí červené balónky a srdíčka z všelijakých materiálů. I v médiích neustále omílají to, abychom své nejdražší potěšili těmi správnými valentýnskými dárky. Je možné, že tato nálada zasáhla i vašeho partnera, který nechce být na svátek všech zamilovaných bez své polovičky.

 

Nikdo nechce být na Valentýna sám

Už samotné pojmenování svátku hovoří o tom, že jde o oslavu zamilovanosti, během níž nechce být nikdo sám. Nad touto skutečností se zamýšlíte jak vy, tak i váš partner. Nějaký moudrý muž jednou řekl, že je to v souvislosti s rozchody stejné jak u žen, tak u mužů. Vycházíme-li z této věty, ani muži se nechtějí utápět v depresích z rozchodu, ale raději zapracují na krachujícím vztahu.

 

Nevíš, co máš, dokud to neztratíš

I vy se zamýšlíte nad tím, proč musí být tato věta aplikována do praxe až po funuse?

Resp. tehdy, když někoho opravdu ztratíme? Měli bychom si ji vytisknout velkými písmeny a vylepit rovně nad postel. Svátek všech zamilovaných je možná tím správným časem, abychom přehodnotili city a zvážili věci, které jsou v životě nejvíce důležité. Na straně těch nejdůležitějších by bez pochyby byly priority, jako zdraví, štěstí a láska. Partner vás možná až příliš často vytáčí do krajností a určitě to děláte i vy jemu. Co byste však dělali v případě, kdybyste ho neměli? Musíte i vy přinést do platnosti zmíněné přísloví? Co tak patřit k těm, které ho umí aplikovat do praxe v tu správnou chvíli?

 

14. únor - čas ukázat, co ve vás má

Může den svatého Valentýna zachránit vztah? Může, pokud si na něm opravdu dáte záležet. Ukažte partnerovi, co všechno ve vás má a čím vším jste tou nejúžasnější partnerkou, jakou si může muž přát. Připravte mu nezapomenutelný valentýnský den plný překvapení. Začněte ho snídaní do postele. Buďte trochu kýčovité a klidně připravte omelety ve tvaru srdíčka. Prohlížejte si staré fotografie, s nimiž se vám vybaví všechny příjemné vzpomínky, související s konkrétními událostmi. Připomeňte si, co všechno jste spolu zažili a jak moc jste se tehdy milovali.

 

Nezapomeňte na drobné překvapení, které ho potěší. Pokud je milovníkem sportu, pak mu doneste třeba výsledky zápasů ozdobené srdíčky. Zeptejte se ho na nějaký starý problém, který jste s ním řešili. Donuťte ho zamyslet se nad tím, že by ho bez vás nedokázal zvládnout a že jste to byla právě vy, která jste při něm tehdy stála. Navlečte se do něčeho svůdného a ukažte mu ten sexy zadek, do kterého se tehdy beznadějně zamiloval. Nachystejte romantickou večeři, připijte si na lásku. Jinými slovy řečeno, vytěžte z Valentýna všechno, co se jen dá.

 

Pokud se vám nepodaří skloubit svůj pracovní či jiný režim tak, abyste během tohoto svátku byli spolu, dopřejte si náhradní 14. únor. Upozorněte ho však na to, že toto není běžný romantický den, ale svátek všech zamilovaných dvojic.

 

Možná to vyjde

Ne, není v tom žádná magie. Množství srdíček šmahem zázračného proutku nezmění negativní náladu ve vztahu bez toho, abyste se o to přičinili. Svátek všech zamilovaných berte jako příležitost, šanci, jak skrývajíce se za tento den pokusit zachránit to, co se ještě dá. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Milenecká ruka, zdravotní komplikace z manželské postele

Společná manželská postel má nesporné výhody, ale i nevýhody. Objímání milujícího partnera ve spánku sice...
více…

Tantrická masáž prověří vaše vztahy, zažene stres a zlepší vaše zdraví

Tantrická masáž je rituál, který vychází z tantrické filozofie. Těší se stále větší oblibě u mužů, žen i...
více…

Chcete se milovat jinak? Promluvte si otevřeně se svým partnerem!

Milování je ve vztahu důležité. A neméně důležité je, o něm také mluvit! Pokud chcete, aby vám to s partnerem či...
více…

Láska lázeňská je příjemná věc, ale má své meze

O lázeňských švihácích bylo napsáno a dokonce i nazpíváno mnoho. Přesto už patří k minulosti. Ale k minulosti...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky....
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…