Existuje vůbec ten pravý partner?

I když se muž, ten pravý, nikdy neskloní v množném čísle, my ženy nejlépe víme, že jen velmi vzácně se zůstává při jednotce. Souvisí to s našimi představami o mužích snů, které se s přibývajícími léty chtě nechtě mění, a to hlavně vypouštěním vlastností spojujících se spíše s utopickou představou než s realitou.

Vzpomínky mluví za vše

O tom, že s panem pravým to nebude až tak jednoznačné, se nedočtete jen v ženských magazínech. Můžete si to ověřit i ve vlastních vzpomínkách. Zkuste si vzpomenout, kolik mužů ve svém životě jste považovaly za ty jediné, dokonalé, za ty pravé. Odhodlaně jste se bily do prsou a byly připraveny obětovat všechno jen kvůli němu. Pak nastalo zklamání, přišly potoky slz, nesčetné dopisy a zprávy, aby to vyvrcholilo totální skepsí.

 

I v tomto případě však vzpomínky hovoří za vše. Skepse netrvala zas až tak dlouho, jak jsme si původně myslely. Přišel totiž nový muž, který přinesl nové touhy, doplnil naše představy o tom pravém, sňal růžové brýle a poskytl nám tak reálný pohled na předešlý vztah. Zjistily jsme, že muž, kvůli kterému jsme týdny pořádně nespaly a nejedly, se nám ani zdaleka nelíbil a už vůbec nebyl tím pravým.

 

Tak jsme se s novými představami a sny vrhly do dalšího vztahu s dalším panem pravým. Scénář se však i tentokrát žalostně opakoval. Při každém novém muži jsme se ale zamyslely a v duchu i potěšily nad krachem toho předešlého vztahu. Neuměly jsme si totiž představit, že bychom nepotkaly muže, se kterým jsme byly v daném okamžiku tak šťastné.

 

O těch pravých a těch "pravějších (téměř pravých)"

Předchozí odstavec měl za úkol demonstrovat, jak to s pravými v našem životě vlastní vypadá. Jde o koloběh setkání, vztahů a rozchodů, které nás někdy posouvají směrem kupředu. Je však pochopitelné, že váha citů nebývá rozložená ve stejné míře. Existují totiž ti praví, o kterých si naivně myslíme, že by mohli zastávat post našich celoživotních partnerů, ale velmi rychle zjistíme pravý opak a pak existují i ​​ti pravější (téměř praví), s nimiž zakotvíme v pevném svazku a až s odstupem času se s nimi bolestivě loučíme rozchodem.

 

Výjimky, které nám nikdy nedovolí milovat

I když nejsou pověry o tom pravém ve většině založené na pravdě, přece jen existuje nízké procento výjimek. Jde především o vztahy, které končí šťastným koncem, před oltářem, resp. takové, ve kterých je muž prvním a jediným partnerem ženy. Kvalitu pravosti pana pravého je sice v tomto případě možné zpochybnit. Totiž, ne každý vztah, na první pokus končící manželstvím, musí být i šťastným vztahem. Každopádně jde spíše o ten lepší konec v příběhu o panu pravém.

 

Horší situace nastává tehdy, když na pravého a jediného muže sice natrefíme, ale z různých důvodů o něj přijdeme. Až s ním zjišťujeme, že ani v nejmenším nejsou důležitá prázdná slova a lichotky na naši adresu, ale především důvěra, opora a věrnost. Přichází velké vzdychnutí a shrnování všech předešlých vztahů prohlášením, že toto je muž, na kterého jsme ve skutečnosti čekaly.

 

Při představě ztráty se nám rvou slzy do očí a raději se chlácholíme šťastným koncem. Pokud však tato situace opravdu nastane, tehdy bezradné končíme i na několik týdnů uzavřené před světem a máme pocit, jakoby nám někdo udělal díru do vlastního těla. Nuže, za takovými vztahy jen zřídka přicházejí muži, kteří by svou pravostí převýšili toho, o kom jediném uvažujeme jako o životním partnerovi.

 

Pokud se i nějaký muž po určité době objeví, nikdy při něm už nepocítíte ten pověstný cit absolutní zamilovanosti. Bohužel, i taková je daň za objevení unikátních pánů pravých, za které už v životě nenajdeme adekvátní náhradu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Víme, jak na něj: Tajemství přitažlivosti odhaleno!

Výzkumníci zjistili, že se můžeme pro opačné pohlaví udělat atraktivnějšími s ohledem na způsob, pod jakým...
více…

Umíte odhadnout, jakou má povahu?

Nová studie ukázala, že během krátkého setkání dokážeme přesněji identifikovat osobnostní rysy těch lidí,...
více…

Ženatí muži se umí lépe chovat: Proč je to tak?

Vědci už dlouho tvrdí, že manželství obecně snižuje protiprávní a agresivní chování u mužů. Avšak zůstalo...
více…

Z postele do dlouhodobého vztahu? I to je možné!

Možná byste nevěřili, ale existují i ​​opačné zkušenosti a skutečně může dlouhodobý trvalý vztah začít i...
více…

Jaké ženy jsou pro muže nejideálnější?

Výzkum ukázal, že sex není ani zdaleka tak důležitý při dlouhodobých vztazích, jak bychom si mohli myslet. Pouze...
více…

Jak nepokazit začínající vztah?

Na základě toho, jak komunikujete a jak vyjadřujete přitažlivost, se dá říci cosi o tom, jaké problémy jste mohli...
více…

Dat či nedat druhou šanci ve vztahu?

Je pochopitelné, že rozchod, který zapříčinila nevěra, byl tvrdší než ten, který vznikl z běžné hádky jako...
více…

Je opravdu ten váš pravý partner skutečně tak neodolatelný?

Našli jste si přítele. Jste šťastná, spokojená, prožíváte krásné zamilované dny. Když se však jednoho dne...
více…

Láska na první pohled je čistě sexuální záležitost

Zamilovali jste se do svého drahého na první pohled? Okouzlil vás svým vzhledem a vyzařováním až jste se do něj...
více…

Ženské deprese ničí partnerské vztahy!

Nemluvíme o tom, že jen ženy trpí depresemi, avšak deprese žen, výrazněji ovlivňují partnera a tím pádem i celý...
více…