Konec kavalírů nebo každý platí sám za sebe?

Mezi kamarády je zcela běžné, že každý platí za sebe, avšak kdysi nebylo muže, který by na rande, na které ji pozval, nechal platit ženu - byť jen za sebe.

 

Dnes to vůbec není vzácný fakt a často vidíme muže platit za společnou večeři až tehdy, když to jde ze společné kasy. Trošku to kazí představu o vysněném kavalírovi, nemyslíte?

 

Je to důležité, či ne?

Je však mnoho žen, které mají rády tento tah, a vůbec ne proto, že by neměly na to, nebo nechtěly si samy zaplatit. Na druhé straně, pokud jde o nezávazné rande, alespoň nemusíme mít pocit, že jsme mu něco dlužné, když už nechceme pokračovat nebo nemáme jistotu. Většina mužů také nepovažuje za důležité platit celou útratu na prvním rande.

 

A je po dojmu

Byly zveřejněny výsledky průzkumu, který se dotýkal finančně-romantických záležitostí na začátku randění, ale i v průběhu vztahu v pozdějších měsících nebo letech. Na základě průzkumu se ukázalo, že až více než polovina mužů je přesvědčena, že na prvním rande vůbec nezáleží na tom, kdo bude platit. S tím však nesouhlasí většina žen, protože i to, že za nás zaplatí, udělá určitý pozitivní dojem.

 

Někteří neplatí za ženu nikdy

Představte si, že až čtrnáct procent mužů však za ženu nezaplatí nikdy v průběhu celého vztahu, ať trvá jakkoliv dlouho. Nepříjemné ne? Jeden z deseti mužů nemá dlouhodobě v peněžence příliš velkou sumu, a proto jsou na prvním rande ochotni zaplatit za večeři a případné víno maximálně přibližně 20 Eur.

 

Žádné speciální úpravy - na rozdíl od nás

To by možná ještě nebylo až tak nejhorší, ale ukázalo se, že na rozdíl od žen, muži nevynakládají velké úsilí, ani pokud jde o jejich vzhled. Zatímco my se desítky minut upravujeme před zrcadlem a vybíráme si, v čem na něj nejvíc zapůsobíme a další čas strávíme úpravou účesu a make-upu, co nás stojí samozřejmě i jisté finance, velká část z mužů nevydá žádné finance na to, aby si vylepšili vzhled kvůli prvnímu rande. Jednoduše vyrazí z domu jako obvykle. Patnáct procent všech mužů tráví přípravou na první rande maximálně deset minut a je pravděpodobné, že podobný čas jim trvají přípravy, když odcházejí do práce nebo ven s kamarády, takže jednoduše řečeno - nic moc. Naproti tomu, my úpravou na první rande trávíme průměrně až pětapadesát minut.

 

Zmateni?

Odborníci tvrdí, že v dnešní době, kdy ženy křičí po rovnoprávnosti, mnozí muži vlastně nevědí, co od nich chceme. Na jedné straně se nám nelíbí, když nejsou k nám galantní, a když za nás například i neplatí a na straně druhé jim chceme ukázat, že na všechno stačíme samy.

 

Čekáme - dočkáme se?

Představte si, že až osmdesát šest procent všech žen očekává, že jim partner galantně podrží dveře, navíc čtvrtina z nich si myslí, že by muži měli vždy zaplatit účet při společné večeři. Někdy jim to možná stačí naznačit a usnadnit, protože v každém případě pro většinu žen je galantnost ve vztahu velmi důležitá. A mnozí muži o tom ani netuší. Jiní prostě na to nejsou "stavění" a něco podobného neuznávají, takže je už nepředěláte. Pokud je pro vás galantnost nezbytná, tak od nich rychle pryč.

 

I vás zve?

Přesto, že muži si myslí, že je jedno, kdo zaplatí za konzumaci na prvním rande, podle vyjádření mnoha žen by bylo lepší, kdyby muži investovali do prvního rande více peněz, jak je to ve skutečnosti. Avšak není to zřejmě až tak zlé, když šedesát procent žen, které se zúčastnily průzkumu, uvedlo, že svého partnera považují za galantního "rytíře". Čtvrtina navíc uvedla, že je partner alespoň jednou za týden někam pozve. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Milenecká ruka, zdravotní komplikace z manželské postele

Společná manželská postel má nesporné výhody, ale i nevýhody. Objímání milujícího partnera ve spánku sice...
více…

Tantrická masáž prověří vaše vztahy, zažene stres a zlepší vaše zdraví

Tantrická masáž je rituál, který vychází z tantrické filozofie. Těší se stále větší oblibě u mužů, žen i...
více…

Chcete se milovat jinak? Promluvte si otevřeně se svým partnerem!

Milování je ve vztahu důležité. A neméně důležité je, o něm také mluvit! Pokud chcete, aby vám to s partnerem či...
více…

Láska lázeňská je příjemná věc, ale má své meze

O lázeňských švihácích bylo napsáno a dokonce i nazpíváno mnoho. Přesto už patří k minulosti. Ale k minulosti...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky....
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…