Láska na první pohled je čistě sexuální záležitost

Zamilovali jste se do svého drahého na první pohled? Okouzlil vás svým vzhledem a vyzařováním až jste se do něj "zabouchli"?

Nuže, vězte, že další vývoj může být dvojí. Buď zjistíte, že to byla jen pudová záležitost, a že jinak vnitřně ho vlastně nemilujete (nebo to zjistí on) nebo se u vás začne rodit a prohlubovat skutečná láska k němu, což je naděje na trvalejší vztah. V každém případě psychologové z Británie tvrdí, že zamilovat se na první pohled se sice dá, ale je to proces, který se týká jen a jen ega a sexu a ani zdaleka ne skutečné lásky.

 

Stačí jeden pohled?

Zamilované páry často tvrdí, že jim stačil jen jeden pohled na to, aby věděly, že "to je ten pravý". Vědci však nesouhlasí a tvrdí, že láska na první pohled není vůbec o skutečné romantické lásce, ale je věcí ega a sexu.

Odborníci chtěli zjistit, jestli láska na první pohled souvisí se skutečnou láskou nebo ne a vypracovali studii, která sledovala dobrovolníky při pohledu na čtyři různé skupiny digitálních fotografií - ženy, které vypadaly šťastné, ženy, které vypadaly znechucené, muži, kteří vypadali šťastní a muži, kteří vypadali znechuceni.

 

Přímý pohled je nej

V každém případě výzkumníci spárovali dohromady obrazy, které byly shodné - s tou výjimkou, že na jedné fotografii se osoba dívala přímo do objektivu a na druhé byl její pohled odvrácený. Následně požádali dobrovolníky, aby určily, jak přitažlivé jsou osoby na jednotlivých obrázcích - i při různých pohledech v jednom páru fotek téže osoby.

Zjistili, že přitažlivost je založena na sociálních podnětech, které říkají: "Má o vás zájem."Tedy ten nejdůležitější pro nás je někdo, kdo se dívá přímo na nás. Takto vyhodnotili fotografie i účastníci studie.

Na základě informací od dobrovolníků zjistili, že přímý pohled je však atraktivní jen v tom případě, jestliže osoba vypadá, jako kdyby se jí divák líbil. Tato preference byla ještě vyšší v případě, že na fotografii byla osoba opačného pohlaví.

 

Přitahuje nás, když vypadá, že ho přitahujeme my

Vypadá to jako sobecká záležitost. Lidé jsou přitahováni k lidem, kteří jsou přitahováni k nim. Skutečně to má velmi zásadní vliv, kterého jsme si alespoň do určité míry vědomi - pokud se na lidi usmíváte a udržujete oční kontakt, dělá vás to atraktivnějšími. Sociální signály, které hovoří o tom, jak přitáhnout někoho jiného, ​​se pro nás zdají skutečně velmi důležité. Přitahují nás lidé, které přitahujeme my, a to ukazuje, že přitažlivost není jen o fyzické kráse.

 

Odvrácený pohled nemá šanci

Odborníci dále zjistili, že na té nejzákladnější úrovni se lidem více líbí obličeje s přímým pohledem, než stejné obličeje s odstíněným pohledem. Jinými slovy, lidé považují za atraktivnějšího toho člověka, který se na ně dívá… Stojí poměrně dost úsilí přitahovat přítele a vše co můžete udělat je to, že můžete nasměrovat vaše úsilí efektivnějším způsobem, při kterém je více pravděpodobné, že vám zajistí přítele.

 

A kde je skutečná láska?

Druhá věc však je, že jde jen o pudovou a sexuální přitažlivost, a když se dozvíme něco blíže o povaze dotyčného, ​​může se nám přestat líbit. Nebo na druhé straně, může se nám stát, že se zamilujete i do jeho duše. V prvotním období zamilovanosti však mnoho negativ, kvůli jeho skvělému vzhledu nebo přitažlivosti, dokážeme prominout a nechci ani mluvit, kolik je žen, které na tento efekt dojelo…

Na druhé straně, některé ženy, samozřejmě spíše dokážou milovat muže, který je atraktivní, a to i na úkor toho, že duševně není úplně takový, jak by si představovaly nebo přály. To však už je každého osobní věc a nikdo z nás není dokonalý.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Víme, jak na něj: Tajemství přitažlivosti odhaleno!

Výzkumníci zjistili, že se můžeme pro opačné pohlaví udělat atraktivnějšími s ohledem na způsob, pod jakým...
více…

Umíte odhadnout, jakou má povahu?

Nová studie ukázala, že během krátkého setkání dokážeme přesněji identifikovat osobnostní rysy těch lidí,...
více…

Ženatí muži se umí lépe chovat: Proč je to tak?

Vědci už dlouho tvrdí, že manželství obecně snižuje protiprávní a agresivní chování u mužů. Avšak zůstalo...
více…

Z postele do dlouhodobého vztahu? I to je možné!

Možná byste nevěřili, ale existují i ​​opačné zkušenosti a skutečně může dlouhodobý trvalý vztah začít i...
více…

Jaké ženy jsou pro muže nejideálnější?

Výzkum ukázal, že sex není ani zdaleka tak důležitý při dlouhodobých vztazích, jak bychom si mohli myslet. Pouze...
více…

Jak nepokazit začínající vztah?

Na základě toho, jak komunikujete a jak vyjadřujete přitažlivost, se dá říci cosi o tom, jaké problémy jste mohli...
více…

Dat či nedat druhou šanci ve vztahu?

Je pochopitelné, že rozchod, který zapříčinila nevěra, byl tvrdší než ten, který vznikl z běžné hádky jako...
více…

Existuje vůbec ten pravý partner?

I když se muž, ten pravý, nikdy neskloní v množném čísle, my ženy nejlépe víme, že jen velmi vzácně se...
více…

Je opravdu ten váš pravý partner skutečně tak neodolatelný?

Našli jste si přítele. Jste šťastná, spokojená, prožíváte krásné zamilované dny. Když se však jednoho dne...
více…

Ženské deprese ničí partnerské vztahy!

Nemluvíme o tom, že jen ženy trpí depresemi, avšak deprese žen, výrazněji ovlivňují partnera a tím pádem i celý...
více…