Maminčin mazánek: Vysněný ideál či totální pohroma?

Synové starostlivých a příliš upnutých matek velmi dobře vědí, jak se mají chovat. Maminky jim věnovaly a stále věnují dostatek času na to, aby je naučily móresům. Která z nás by pohrdla vychovaným mužem, z něhož sálá slušnost a dobré mravy?

Galantní kavalíři

Maminčini mazánci mají jedno velké poznávací znamení. Bývají pěkně upravení a jejich oblečení většinou koresponduje s elegantní módou. Mámy je přece od útlého dětství parádí a češou.

 

Problémy s hygienou odpadají

Muži, kteří se často točí kolem máminy sukně, bývají většinou příkladem stoprocentní hygieny. Pravidelně se sprchují, čistí si zuby, nezapomínají ani na mezizubní prostory, na které používají dentální nit. Maminky je naučily i to, že není nad svěží dech. No vždyť uznejte, odoláte galantnímu kavalírovi ve svetříku se svěžím dechem?

 

Vnímaví vůči ženám

Jelikož většinu svého života prožili tito pánové ve společnosti mámy, která jim věnovala celý svůj čas, stali se z nich citlivé povahy a nemají sebemenší problém s empatií.

Co je však nejdůležitější, rozumí ženám a ne zřídka mají i navrch a popláčou.

 

Náhoda s tím nemá nic

Ještě stále se chystáte obviňovat náhodu, která stojí za výběrem vašich partnerů? Pravda je taková, že narazit na maminčina mazlíčka není opravdu těžké. Na první pohled totiž tito muži představují ideál, o který se vyplatí bojovat. Pozitivní vlastnosti zmíněných mužů bychom tedy měli zvládnuté. Pokud i vy patříte mezi ženy, kterým tito pánové imponují, určitě nás nepřestávejte číst. Přineseme vám totiž i důvody, proč byste si s maminčiným mazánkem neměly rozhodně nic začínat.

 

Ztráty samostatnosti

I když mají maminčini miláčci na první pohled opravdu velký potenciál, ve skutečnosti toho sami moc neudělají. Od dětství jsou vedeni za ručičku, kterou šikovně ovládá máma. Pokud i zastávají vyšší pracovní pozici, zásluhu má na tom opět matka, která synovi práci buď zařídí, nebo pozici vyřídí jiným způsobem.

 

Málo vzdoru

Už samotné pojmenování těchto mužů hovoří o jejich neschopnosti vzdorovat mámě. Dají se rychle přesvědčit a zmanipulovat, ale jen co se týče jejich hlavní nadřízené. Bojí se dělat vlastní rozhodnutí a už vůbec nedají na rady jiných. Děsí se konfrontace s matkou, a proto s ní raději konzultují všechny kroky.

 

Lenost

Právě matčina věčná podpora a pomoc udělala z těchto mužů i nenapravitelné lenochy, které jen těžko uvidíte mýt nádobí či vařit oběd. Stejně přistupují i k jiným manuálním prácím. Na máminy miláčky prostě není velké spolehnutí.

 

Jako partneři selhávají

Partnerství je odjakživa záležitostí dvou lidí, kteří by měli být hlavními, ne-li jedinými tvůrci vztahu. Muži s diagnózou pod maminým pantoflem jsou však natolik nesamostatně uvažující, že svou drahou maminkou zasahují i ​​do prostor, ve kterých se běžně pohybují jen partner a partnerka. Nejednou se stává, že po hádkách utíká domů a neumí věci konstruktivně řešit.

 

Jen těžko se dají "převychovat"

Pokud se i nějaká partnerka, která ulovila na první pohled ideálního muže, po "rozkoukaní" snaží mámina mazánka převychovat, podaří se jí to jen zřídka. Tito pánové jsou totiž tak fixovaní na názor matky, že někdy vzbuzují pocit, jakoby je spojovala imaginární pupeční šňůra. Ženy se s nimi ve vztahu většinou trápí a den za dnem upouštějí z naděje na změnu.

 

Nevhodní otcové

Právě pro svou věčnou propojenost na matku jsou tito muži přímo nevhodnými adepty na rodičovství. Dítě by totiž nemělo otce a matku, ale o jeho výchovu by se starala babička, která by, jak jinak, chtěla mít věci i v případě vnuka či vnučky pod kontrolou.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Milenecká ruka, zdravotní komplikace z manželské postele

Společná manželská postel má nesporné výhody, ale i nevýhody. Objímání milujícího partnera ve spánku sice...
více…

Tantrická masáž prověří vaše vztahy, zažene stres a zlepší vaše zdraví

Tantrická masáž je rituál, který vychází z tantrické filozofie. Těší se stále větší oblibě u mužů, žen i...
více…

Chcete se milovat jinak? Promluvte si otevřeně se svým partnerem!

Milování je ve vztahu důležité. A neméně důležité je, o něm také mluvit! Pokud chcete, aby vám to s partnerem či...
více…

Láska lázeňská je příjemná věc, ale má své meze

O lázeňských švihácích bylo napsáno a dokonce i nazpíváno mnoho. Přesto už patří k minulosti. Ale k minulosti...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky....
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…