Opravdu muži ženám tak nerozumí?

Některé nedorozumění mezi ženským a mužským pohlavím jsou odpradávna a vyznívají, jako nepříliš inteligentní pokus o žert. Není divu, že se stala tématem mnoha vtipů a komediálních filmů, ale… život není komedie a někdy nás věru podobné "srandičky" mohou i mrzet. Například, pokud mluvíte ne a skutečně i myslíte ne a váš nejdražší slyší přesto, že nešeptáte ano nebo si prostě tak vaše ne vysvětluje. Není to někdy k vzteku?

Špatně luští signály

Podobné situace nastávají i při samotném milostném aktu a okolních něžnostech. Ať situacích, které k němu mohou a nemusí vést. Pravda je taková, že muži si prostě špatně vysvětlují signály žen - například, že chtějí zpomalit, zbrzdit tempo, že by muž neměl jít na věc až tak zhurta, ale raději se zajímat i o jiné krásy života. Neumí si dobře vysvětlit naše nepřímé signály a překládají si je podle svého slovníku - podle toho, co se jim líbí, hodí, zejména podle toho, na co sami intenzivně myslí.

 

Je třeba přímočaré vyjádření

Dá se tedy říci, že jistým způsobem jsme na vině samy - kdybychom odložily gesta a nepřímé signály a rovnou řekly narovinu, o co nám jde: "Dnes na sex nemám chuť, šetři si energii na jindy nebo na jiné aktivity. "nebo" Sex na prvním rande? V žádném případě, miláčku, musíš si ještě počkat, dokud se i jinak sblížíme. "- Byla by i muži chytřejší a přestali by trvat. Avšak k úplnému porozumění asi nikdy nedojde - vždyť to by se musel komplet změnit svět.

 

Jsou sobečtí nebo hloupí?

Podívejme se však, proč si muži špatně vykládají naše signály. Je to tím, že jsou takoví sobci nebo hloupí nebo co je v tom? Podle vědců může chybná mužská interpretace vysvětlit, proč muži tak často mylně interpretují nepřímé ženské zprávy, které hovoří například o zpomalení nebo zvyšování sexuální intimity.

 

Slyší něco jiného

Když žena říká, začíná být pozdě, muž slyší, přeskočíme předehru. Problém je, že muž interpretuje to, co říká žena tak, že si představuje, co by tím myslel on. A když se se ženou líbá a objímá ji a ona řekne, že začíná být pozdě a chce tím říct, že má muž přestat, protože chce odejít, muž si myslí, že to znamená, že má zrychlit celý průběh a jít rovnou na věc. Jistě uznáte, že je to dost jasné nedorozumění.

 

Násilí je horší než nic

Bohužel, právě taková, svým způsobem naprosto zbytečná, nedorozumění, mohou způsobit ve vztahu problémy a poškodit ho. Vždyť pro ženu není snad nic nepříjemnějšího, když si velmi přeje, aby se s něžnostmi již skončilo a muž skutečně odešel, že muž začne ještě intenzivněji do ní dorážet v představě, že slyšel něco v tom smyslu, aby šel rychle na věc. Nebo naopak.

 

Muži nechtějí hádat smysl slov

Když mu jasně řekneme "Dnes už to stačilo, chtěla bych být už sama," možná se ho to trošku dotkne - to se dá však vysvětlit a napravit - ale aspoň nedojde k nedorozumění a neutrpí intimní vztah dvojice. Jinak si muži prostě vysvětlí význam našich slov podle toho, co by si pod dvou či více smyslným vyjádřením mysleli sami a vůbec se nesnaží odhadnout to, co pod těmito slovy myslí ženy.

 

Alespoň jedna špatná zkušenost

Předchozí výzkum ukázal, že až 85 procent žen - vysokoškolaček, mělo alespoň jednu zkušenost, v níž se muž pokoušel vystupňovat fyzické intimnosti za bod, kdy ony řekli "stop" - a tyto zkušenosti se obvykle považují za nepříjemné. Závěry odborníků jsou založeny na zkoumání žen a mužů vysokoškoláků, přičemž zkoumali jejich reakci na 16 společných "zpráv ženského odporu" a zjistili, že minimum z nich bylo muži pochopeno. Dokonce zjistili, že když řekneme muži "buďme přátelé" - může to být snadno interpretováno jako "pokračuj" a ne "stop".

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Milenecká ruka, zdravotní komplikace z manželské postele

Společná manželská postel má nesporné výhody, ale i nevýhody. Objímání milujícího partnera ve spánku sice...
více…

Tantrická masáž prověří vaše vztahy, zažene stres a zlepší vaše zdraví

Tantrická masáž je rituál, který vychází z tantrické filozofie. Těší se stále větší oblibě u mužů, žen i...
více…

Chcete se milovat jinak? Promluvte si otevřeně se svým partnerem!

Milování je ve vztahu důležité. A neméně důležité je, o něm také mluvit! Pokud chcete, aby vám to s partnerem či...
více…

Láska lázeňská je příjemná věc, ale má své meze

O lázeňských švihácích bylo napsáno a dokonce i nazpíváno mnoho. Přesto už patří k minulosti. Ale k minulosti...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky....
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…