Vlastní otec si u nás během ovulace ani neškrtne!

Ženy volají svým otcům méně frekventovaně právě během těchto vysokoplodných dní, a když jim v té době volá otec, tak jim spíše položí sluchátko," říká profesorka komunikace.

O polovinu méně kontaktu

Tato studie zkoumala záznamy mobilních telefonů žen ve věku 18 až 22 let. V průběhu jednoho vyhodnocovacího období zjišťovali datum a trvání hovorů, zejména v souvislosti s dvěma osobami - jejich matkami a otci. Následně zjišťovali, v jakém období plodnosti, tedy menstruačního cyklu se dotyčné ženy právě nacházely. Ženy, které se nacházely ve dnech ovulace, komunikovaly se svým otcem o polovinu méně, než během ostatních dnů. V případě, že jim zavolal otec, mluvily s ním průměrně 1,7 minuty během plodných dnů, oproti 3,4 minuty během dnů mimo ovulaci.

 

Aby nás nemohly kontrolovat?

Jelikož výzkumníci neměli přístup k obsahu telefonátů, nejsou schopni říct s jistotou, proč se vyhýbáme telefonování s vlastními otci během ovulace. Tvrdí, že chování žen v komunikaci dcera - otec může být motivováno nevědomým motivem, aby zabránily mužské kontrole a dozoru v době, kdy jsou nejplodnější. Vědci připouštějí, že vysoce plodné ženy by takto mohly jednoduše předcházet a vyhýbat se svým otcům, protože otcové by mohli být příliš blízko na to, aby přivábily potenciální mužské nápadníky. Takže takovým způsobem si vlastně chráníme své možné partnery od otcovy kritiky a jeho zraku vůbec.

Údaje však do jisté míry tuto možnost zpochybňují. Pravděpodobnější je, že tak jako v případě jiných druhů, mají ženy vbudované psychologické mechanismy, které jim pomáhají chránit se před rizikem zplození méně zdravých dětí, jaké se rodí při genetické příbuznosti rodičů.

 

Prvotní impuls - ochrana rodu

Prvotní impuls může tedy spočívat v evoluční adaptaci, která takto zabraňuje ničení vlastního rodu. Z minulosti jsou nechvalně známé případy incestu a následků pokrevní soulože. Častá byla například u některých šlechticů, kterým se nejednou následně rodily děti s různými druhy postižení. Vyhýbání se komunikaci s otcem během ovulace má zřejmě prostřednictvím evoluční adaptace zabránit podobným nezdarům a dnes už i trestným stykům.

 

Podobně i u zvířat

Ať je to tak či onak, vědci tvrdí, že výsledky jsou v souladu se zjištěními předchozích výzkumů, které byly realizovány na zvířatech během jejich nejplodnějších dnů. Samozřejmě, tyto výzkumy nebyly provedeny na základě telefonické komunikace, ale protože šlo o zvířata, braly v úvahu jejich přirozené způsoby komunikace.

 

Nikdo by o tom nevěděl

Evoluční biologové zjistili, že ženy u jiných druhů se vyhýbaly sociální interakci s mužským rodem během jejich nejplodnějších dnů. Toto chování bylo dlouho vysvětlováno jako prostředek, kterým se lze vyhnout pošpinění rasy incestu a negativním důsledkům, které jsou s ním spojené. Avšak dokud jsme neprovedli studiu, nikdo nevěděl, že ženy se chovají podle takového vzoru.

 

Během nejplodnějších dnů chceme být nej

Výzkum mimo jiné zjistil, že během ovulace máme tendenci oblékat se atraktivněji, měnit výšku hlasu způsobem, který je vnímán jako atraktivnější pro muže a chovat se tak, abychom prostě přitáhly pozornost potenciálního partnera. Také se ukázalo, že během nejplodnějších dnů nás přitahují nejvíce muži, kteří jsou stavbou těla a chováním mužní, zejména pokud nemáme takového partnera.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Milenecká ruka, zdravotní komplikace z manželské postele

Společná manželská postel má nesporné výhody, ale i nevýhody. Objímání milujícího partnera ve spánku sice...
více…

Tantrická masáž prověří vaše vztahy, zažene stres a zlepší vaše zdraví

Tantrická masáž je rituál, který vychází z tantrické filozofie. Těší se stále větší oblibě u mužů, žen i...
více…

Chcete se milovat jinak? Promluvte si otevřeně se svým partnerem!

Milování je ve vztahu důležité. A neméně důležité je, o něm také mluvit! Pokud chcete, aby vám to s partnerem či...
více…

Láska lázeňská je příjemná věc, ale má své meze

O lázeňských švihácích bylo napsáno a dokonce i nazpíváno mnoho. Přesto už patří k minulosti. Ale k minulosti...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky....
více…

Proč to stále gayové a lesbičky mají u nás těžké?

Sexuální orientací vnímáme jako přitažlivost k osobám stejného nebo rozdílného pohlaví. Ale je třeba brát na...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…