Zásady bezpečné přepravy našich miláčků ...
Cestují s námi a až na pár výjimek, automobilky jejich přítomnost na palubě auta nějak extra neřeší. Přitom takový středně velký pes, pokud je během přepravy nezabezpečený může v případě nehody způsobit sobě i posádce auta zranění velkého charakteru.
Hlavním pravidlem, které bychom měli dodržet je, že zvíře ačkoli je to živá bytost, je v autě považováno za nebezpečný náklad. Volně se pohybující, posedávající na vašich kolenou se tak stává velkým rizikem nejen pro lidi ale i samo pro sebe.
Taková zvířata v případě nehody působí na pasažéry jako neřízené střely s poměrně velkým devastujícím účinkem. Současné předpisy nijak neurčují podmínky pro přepravu těchto zvířat, takže ochrana nás samých je jen v našich rukou a v naší vlastní ochotě do takového zabezpečení investovat svůj čas a peníze.
Pro zvířata menšího vzrůstu a hmotnosti je vhodné během přepravy použít přepravní síť - ta oddělí zvířátko od posádky auta. Tyto sítě je možné koupit buď v chovatelských potřebách, případně v automoto doplňcích. Zapamatovat byste si měli jedno pravidlo: zvíře patří vždy na zadní sedadla.
Vhodné pro přepravu např.. koček jsou i boxy - ty je možné koupit v různých velikostech. Menší z nich se pak dají umístit za přední sedadla, větší pak na samotné zadní sedadla, přičemž musí být samozřejmě dobře zabezpečeny proti pohybu. Pokud máte vůz typu kombi, řešení je jednoznačné - zvíře dejte za zadní sedadla.
Nejlepším řešením při přepravě větších zvířat - psů atd.. je montáž ocelové klece. Zvíře z ní nemůže vyskočit. Nevýhodou je však zřejmá časová náročnost na zabudování a případné odstranění takového zařízení.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu