Nokian Tyres: Prémiové pneu s finským DNA

Firma Nokian Tyres je odbornou veřejností i řidiči právem uznávaná jako specialista na výrobu zimních pneumatik. Není se čemu divit, finský výrobce je se sídlem v městečku Nokia nejseverněji umístěným výrobcem pneu na světě. Stejně kvalitní a spolehlivé jsou však i letní a celoroční pneumatiky Nokian. To dokazují i jejich výborné výsledky v nezávislých testech.

auto-moto, pneumatiky, Nokian, zimní pneumatiky, letní pneumatiky, sezónní pneumatiky

Stručná historie Nokian Tyres

Začátky firmy Nokian Tyres se datují do roku 1898, kdy vzniká gumárenská společnost Suomen Gummitehdas Oy. První pneumatiky pro jízdní kola byly vyrobeny v roce 1925 a první pneumatiky pro automobil už v roce 1932.

V roce 1934 pak Nokian Tyres vyrábí vůbec první zimní nákladní pneumatiku na světě. V roce 1936 se zrodila legenda v podobě prvních osobních zimních pneumatik s názvem Hakkapeliitta Snow.

V roce 1959 pronikají Nokian Tyres také na švédský trh založením obchodní společnosti Finska Gummi AB, později Nokian Däck AB. 

Mezi lety 1967 a 1988 pak bylo strategické směřování výrobce pneu úzce spojeno také s výrobcem mobilních telefonů Nokia. V roce 1988 se jejich cesty rozdělily a vznikla samostatná společnost Nokian Tyres Limited.
Dnes je Nokian Tyres populární nejen pro své propracované zimní pneumatiky, ale stále častěji si řidiči pochvalují i její letní a celoroční pneumatiky.

Nokian Tyres Wetproof: Kamarád do deště

Letní pneumatiky Nokian Wetproof nabízí absolutní bezpečí na mokré i suché silnici i nízkou spotřebu paliva. Na mokré silnici se jednoduše cítí jako jako ryba ve vodě. Jejich propracovaný dezén vám poskytne také výbornou ochranu vůči vzniku aquaplaningu.

auto-moto, pneumatiky, Nokian, zimní pneumatiky, letní pneumatiky, sezónní pneumatiky
 

Technologie Responsive Lock zajistí špičkový odvod vody z pneumatiky a přispívá tak k bezpečnosti při jízdě na mokré vozovce. Druhá zóna pneu se stará o vynikající odezvu při řízení v zatáčkách. To pomáhá také k udržení stability při vysokých rychlostech.

Díky velkému množství velikostí pro disky od 14″ do 20″ dezén Nokian Tyres Wetroof obujete na kompaktní auta, střední třídu, ale i luxusnější vozy. Nejvyhledávanější rozměry jsou však 195/65 R15, 205/55 R16 a 225/45 R17.

Nokian Tyres Powerproof: Váš parťák pro svižnou jízdu

Prémiové letní pneumatiky Nokian Tyres Powerproof osloví milovníky rychlé jízdy, kteří jezdí na hranici možností vozu. Díky speciálnímu vzorku se dvěma bezpečnostními zónami si pneumatiky poradí s výkyvy teplot i se silným deštěm.

auto-moto, pneumatiky, Nokian, zimní pneumatiky, letní pneumatiky, sezónní pneumatiky
 

Nová směs pryže Dynamic Grip zajišťuje pneumatikám lepší přilnavost a odolnost proti opotřebení. Dominantou dezénu jsou tři hlavní žebra, která pomáhají k lepším reakcím v zatáčkách, a to i ve vysokých rychlostech.

Dezén Nokian Tyres Powerproof se vyrábí ve variantách pro disky od 17″ do 20″, takže jsou vhodné především pro vozy se sportovním charakterem. Většina rozměrů je konstruována pro vysoké rychlosti, a to až do 300 km/h. Nejprodávanější varianty jsou 225/45 R17, 225/40 R18 a 235/35 R19.

Nokian Tyres WR D4: Jezděte bezpečně během zimních měsíců

Oblíbené zimní pneumatiky Nokian Tyres WR D4 s díky velikostem pro disky 13″ až 20″ osloví široké spektrum řidičů, hledajících spolehlivé obutí pro zimní období. Mezi hlavní benefity těchto finských pneumatik patří nejen výborná přilnavost na sněhu i ledové vrstvě, ale také vynikající ochrana vůči aquaplaningu.

auto-moto, pneumatiky, Nokian, zimní pneumatiky, letní pneumatiky, sezónní pneumatiky

Výbornou odezvu řízení zařídí středové žebro se speciálními lamelami. Speciální drážky po celém obvodu pneu zase zajistí špičkový záběr i na zledovatělé vozovce. Ty se zaryjí do povrchu a nedovolí tak plášti proklouznout.

K dostání jsou nejen v oblíbených velikostech 205/55 R16, 195/65 R15, ale také ve větších rozměrech 225/40 R18 či 235/45 R19. Díky tomu je obujete na vozy nižší střední třídy, ale i prémiové automobily.

Nokian Tyres WR Snowproof: Výborná kontrola i záběr na sněhu

Ať už je počasí jakékoliv, měli byste mít obuté pneumatiky, na které je v daném ročním období spolehnutí. Zimní pneumatiky Nokian WR Snowproof byly vyvinuty tak, aby zvládaly proměnlivé zimní podmínky. 

auto-moto, pneumatiky, Nokian, zimní pneumatiky, letní pneumatiky, sezónní pneumatiky

Díky speciální směsi pryže Alpine Grip pneumatiky zaručují přilnavost v širokém rozpětí teplot. Poradí si tak v mrazivé vánici i při prvních jarních dnech. Pneu Nokian Tyres WR Snowproof zároveň zvyšují přilnavost na mokru a snižují valivý odpor, a tím i spotřebu paliva.

Dezén Nokian Tyres WR Snowproof se vyrábí v mnoha variantách o průměru od 14″ do 20″. Nejčastěji se však prodává ve variantách 195/65 R15 a 225/45 R17. Velmi oblíbený rozměr je ale i menší rozměr 165/70 R14.

Nokian Tyres Seasonproof C: Vyhněte se sezónnímu přezouvání

Nebaví vás s náhlým příchodem mrazů rychle hledat volné místo v pneuservisu a zároveň se často nedostanete do hor? Celoroční dodávkové pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof C jsou stvořené právě pro vás! Můžete se na ně spolehnout v zimě i v létě.

auto-moto, pneumatiky, Nokian, zimní pneumatiky, letní pneumatiky, sezónní pneumatiky
 

Dodávkové pneu Seasonproof C vynikají mimořádně dlouhou životností díky nové technologii aramidových bočnic. Pneumatiky tak jsou díky nim lépe chráněny v náročných jízdních situacích. Tato technologie eliminuje rizika průpichů, průrazů a poškození při nárazech nebo kontaktu s výmolem.

Díky rozměrům pro ráfky od 14 do 17 palců jsou oblíbené pro dodávky napříč různými kategoriemi. Nejprodávanější varianty jsou 205/65 R15 C, 215/65 R16 C a 215/60 R17 C.

Chcete koupit pneu Nokian Tyres?

Pneumatiky Nokian Tyres pro osobní vozidla všech kategorií, ale také dodávkové pneu Nokian Tyres najdete u renomovaných pneuservisů, některých autoservisů a dalších prodejců pneumatik. Nebo si vyberte ten správný dezén a rozměr z pohodlí domova. Velký výběr pneumatik, nejen oblíbené finské značky, najdete na e-shopu Pneuboss.cz.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Povinná výbava auta v roce 2019? Přečtěte si, co mít musíte a co se vám může hodit

Jistě víte, že existuje něco jako povinná výbava motorového vozidla. Ale co konkrétně zahrnuje? Od 1. října 2018...
více…

Víte, na jakém principu fungují různé převodovky?

Když se řekne převodovka, většina z nás si představí klasickou převodovku v autě. Víte ale, kde se ještě...
více…

Každé auto potřebuje údržbu

Pokud jste majitelem auta, jistě jste si všimli, že potřebuje pravidelnou údržbu. Bez toho se bohužel neobejdeme a...
více…

Ochrana vašeho auta je důležitá

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak je vaše milované auto zabezpečené? Možná si říkáte, že vašeho miláčka...
více…

Chcete ušetřit na povinném ručení? Podat výpověď je snadnější, než si myslíte

Čím dál více řidičů zjišťuje, že i na povinném ručení mohou výrazně ušetřit. Online kalkulačky řidičům...
více…

Povinná výbava aut pomůže řidičům, ale bezpečně řídit je nenaučí!

Počet mrtvých na silnicích rok od roku stoupá, přestože se vyrábějí stále bezpečnější auta. Bezpečností provozu...
více…

Auta ničí ovzduší, způsobují řadu vážných nemoci, a my se přesto rádi vozíme!

Auta všude kolem nás, to není je znak toho, že jsme bohatí a máme na to. Množství aut, to znamená také znečištěný...
více…

Současný super hit – kamery do auta!

Stále častěji jsou auta vybavována palubními kamerami, a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je možnost zachytit na...
více…

Jak opravit škrábance na světlech automobilu?

Na design předních světlometů jsou kladeny stále větší nároky, stejně jako na snižování výrobních nákladů a...
více…

Kdy je třeba vyměnit chladicí kapalinu, brzdovou kapalinu a vzduchové filtry?

Chladicí kapalina pro automobily je nemrznoucí směs, která má několik úkolů. Nejdůležitější je odvádění tepla z...
více…