Baby friendly hotel - hotel vyhovující dětem

Chystáte se na dovolenou s malým dítětem? Poradíme vám, jak vybrat ten pravý hotel. Mnoho rodičů ještě neví, že hotely nejsou značeny jen počtem hvězdiček, ale i podle toho, které skupině lidí by mohly nejlépe vyhovovat.

cestování s dětmi, hotely vyhovující dětem

Při výběru si všímejte, zda má dané ubytovací zařízení označení Baby friendly,

a tedy zda je prezentován jako hotel pro děti. hotel vyhovujícPokud ano, teoreticky by se vám v takovém hotelu mohlo bydlet s vaším děťátkem jedna radost. Je přizpůsoben pro rodinu s dětmi po všech stránkách. V restauraci nechybí dětské židle, máte možnost objednat si dětské porce, dětské menu, nebo dokonce i speciální stravu pro nejmenší děti. V pokoji je k dispozici postýlka, v prostorách hotelu dětský koutek s hračkami, obchod s dětskými potřebami. Nejen uvnitř hotelu, ale také v jeho okolí by měly mít děti přizpůsobeny podmínky pro zábavu i odpočinek. Venku hřiště, zvířátka, případně dětský bazén a jiné atrakce. Při výběru ubytovacího zařízení se ptejte i na to, v jakém prostředí je zasazeno. Darmo bude v hotelu dětský bazének a v pokoji postýlka, pokud vám každý večer probudí spící děti diskotéka pod okny, nebo ranní rozvoz surovin do kuchyně. Baby Friedl doslova znamená být přátelský k dětem. Mít k nim dobrý přístup, umožnit jim hrát si, bavit se a cítit se příjemně. Ze služeb je důležitá 24 hodinová zdravotní péče.

Animační programy pro děti

Aby se dovolená s dětmi nestala otročinou pro rodiče, součástí těchto hotelů jsou i animační programy pro děti. Každodenní chození na pláž, sice maminku a tatínka baví, ale děti potřebují změnu, potřebují se zabavit. Program aktivit pro děti si zjistěte ještě před tím, než si vyberete hotel. Je pořeba dobře hledat a vybrat podle toho, co vaše dítě baví. Malování, kreslení, různé soutěže, karneval, dětská diskotéka.Hry a zábava je organizována podle denní hodiny, podle síly sluníčka a podle počasí. V dětském klubu, v zahradě, v lese, na hřišti, v bazénech, nebo i na pláži. Animátoři vám děti pohlídají a zabaví. Některé baby friendly hotely nabízejí i samostatné hlídání a opatrování dětí. Pozornost byste měli zaměřit na hotely v kterých jsou animační programy speciálně zaměřené na pobyt s prckem. Nenajdete je jen v exotických zemích, ale i u nás. Je jich však stále málo a kvalita zaostává. Označení baby friendly někdy znamená pouze to, že v hotelu uvítají rodiny s dětmi. Jinak se tam kromě bazénu a dětské židličky v restauraci nenachází nic zajímavého a děti se budou na dovolené nudit u vás. Ověřte si proto hotel i přímo na jejich oficiální internetové stránce, kde si přečtete kompletní nabídku jejich zařízení. Nejdůvěryhodnější formou je doporučení známých, případně hledejte v internetových diskusích.

Dítě zdarma

Při výběru dovolené se rodiny s dětmi orientují i ​​podle ceny. Cestovní kanceláře v boji o klienta lákají takzvanými rodinnými slevami. Je to velká výhoda, která vám může ušetřit několik tisíc korun. Důležité je zorientovat se v bonusech, které cestovní kanceláře nabízejí pro děti a správně je vytřídit tak, aby vyhovovaly vaší rodině. Ve všech destinacích naleznete velké množství ubytovacích zařízení, ve kterých je alespoň jedno dítě zcela zdarma, nebo má bezplatné ubytování. Odlišnosti se dají najít zejména v horní věkové hranici. Zatímco někde mohou jít zdarma pouze mrňousci do tří let, jinde je to do deseti a někde dokonce mohou jet i větší děti do patnácti let. V takovém případě se však přidávají doplatky za stravu. Ušetřit můžete objednáním si přistýlek. U většiny nabídek však platí, že dítě do dvou let, které cestuje s rodičem na jeho sedadle v letadle, či autobuse a přespává s ním v posteli, má pobyt zdarma. Při včasném nákupu dovolené je zvýhodněné i druhé dítě, případně do určitého věku má i ono pobyt zdarma. Důležité je, prostudovat si podrobně celou nabídku, aby se nestalo, že za dítě budete muset doplácet až na místě poplatky, které nebyly součástí nabídky. Proto platí - ptejte se. Na co?Jaká je horní věková hranice, která akci "dítě zdarma" podmiňuje. Zda je v této nabídce zahrnuta kromě ubytování i strava a doprava. No a nakonec Achillova pata - servisní poplatky spojené s pobytem (letištní taxy, bezpečnostní taxy, transfery, palivový příplatek, poplatek za víza apod.)

 Pokud jdeme s dětmi, zohlednit musíme více faktorů

Dostupnost destinace, způsob dopravy, zaměření samotné dovolené, atrakce a v neposlední řadě i finanční možnosti rodiny. Lékaři doporučují zvážit i věk dítěte. Na dovolenou byste měli cestovat až po třetím měsíci věku dítěte, když má za sebou základní očkování. Dovolená s malými dětmi může být vyčerpávající, jak pro děti i tak pro rodiče. Na závěr rada rodinám, které se chystají s dítětem na dovolenou poprvé. Na odpočinek zapomeňte! Ale vše vám vynahradí zážitky s vaším děťátkem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak zařídit bydlení, když chceme vychovávat děti metodou Montessori?

Montessori systém výchovy dětí, to není jen návštěva školky a školy s tímto názvem, ale je to především výchova...
více…

Deset rad rodičům, kteří učí děti psát

Prvňáčci se ve škole potýkají s mnoha novými věcmi. Musí se naučit psát, číst, počítat a další a další...
více…

Přírodní suroviny, které oživí vlasy po dovolené u moře a bazénu

Vrátili jste se z dovolené u moře nebo chlorovaného koupaliště, máte krásně opálenou a hladkou pleť po použití...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Slevové akce a nákupy na internetu dokáží snížit rodinný rozpočet

Chcete ušetřit a pořád se vám to nedaří? Zkuste šetřit nejen tam, kde je to běžné, ale třeba také tím, že...
více…

Milujete své dítě? Tak ho nechraňte před problémy!

Každý dospělý se ve svém životě občas setká s neúspěchem a měl by se s ním umět vyrovnat. A pokud se jedná o...
více…

Proč jsou escape roomy tak populární?

Popularita escape roomů od jejich vzniku v roce 2007 strmě stoupá. To, co dříve začalo jako několikaminutové...
více…

Milujete všechny své děti stejně?

Milujete všechny své děti stejně a chováte se k nim pokaždé tak, aby vaši lásku cítily? Pravda je, že by rodiče...
více…

Proč malé děti nechtějí spát? Mohou za to rodiče!

Máte nespavé děti? Možná bude problém ve vás, rodičích! Proto, aby dítě zdravě spalo musí mít vytvořené...
více…