Aloe vera

Aloe vera - podporuje ochranné procesy v organismu, posiluje vlasy i pokožku ...

Dužnaté listy této výjimečné rostliny pomáhají udržovat lidský organismus v dobré kondici a jsou významným spojencem v neúnavném zápase lidstva se stárnutím.

Aloe vera je považována za nejúčinnější přírodní detoxikant.

První zápisky o léčivé rostlině aloe vera mají tisíce let a pocházejí ze starého Egypta. S aloe vera si při léčení vypomáhal i Hippokrates a Kryštof Kolumbus mluvil o této rostlině takto "doktor v květináči".

K účinným látkám Aloe Vera Barbadensis Miller, nejvyhledávanějšího druhu z více než tři sta druhů aloe vera, patří vitaminy, minerály, aminokyseliny, enzymy, monosacharidy a polysacharidy, steroly (které snižují hladinu cholesterolu), "čisticí" lignin a sapogeninů, kyselina jablečná a další aktivní látky; přičemž šťáva z této rostliny má adaptogenní dispozici, to znamená, že každá buňka lidského těla využije jen ty látky, které právě potřebuje.

 

Podporuje trávení a chrání před rakovinou

Pravidelné několikatýdenní užívání šťávy z aloe vera (z certifikovaných surovin od značkových výrobců, které jsou dostupné v lékárnách, a nikoli slazených nápojů "s přídavkem aloe") dokáže zlepšit funkci střev a jater, snížit výskyt "nepřátelských" bakterií v trávicím traktu, zmírnit nebezpečné pálení žáhy a nepříjemné nadýmání. Užíváním šťávy z aloe vera se také snižuje riziko vzniku vředů a rakoviny tlustého střeva a konečníku. Účinné látky této rostliny celkově stimulují imunitní odezvu organismu proti rakovině a pomáhají potlačovat různé virové, bakteriální a kvasinkové infekce. Upravují i hladinu cukru v krvi a zlepšují stav pohybového aparátu.

 

Prospívá ústní dutině

Díky svým antibakteriálním účinkům aloe vera zlepšuje celkový stav ústní dutiny. Chrání dásně před bakteriemi, čímž redukuje vytváření zubního kazu a napomáhá při regeneraci poškozené tkáně. Šťávu z aloe vera lze využít i na částečné znecitlivění bolestivých míst na zubech a jako první pomoc při popálení ústní dutiny horkým nápojem nebo jídlem.

 

Vyživuje všechny vrstvy kůže a podporuje hojení

Aloe vera svým obsahem vitamínů, aminokyselin a dalších důležitých látek významně posiluje pokožku, a to zevnitř i zvenčí. Dodává pokožce potřebné stavební látky a vyživuje všechny její vrstvy, pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a podporuje vznik nových buněk, díky čemuž zůstává pokožka hladká a pevná. Starší pleti pomáhá vázat vlhkost a udržovat tonus. Zvlhčující a změkčující gel z aloe vera urychluje hojení pokožky při menších popáleninách, zmírňuje bolest, otoky a svědění při bodnutí hmyzem a pomáhá léčit plísně, bradavice, ekzémy a lupénku. Gel neobsahuje žádné olejové substance, jeho antimikrobiální a protizánětlivé účinky se využívají i při ošetřování akné.

 

Zlepšuje výživu a kvalitu vlasů

Užíváním šťávy z aloe vera lze zlepšit i výživu vlasových buněk a vlasových folikulů. Účinné látky aloe vera totiž dokáží stimulovat všechny biochemické procesy odpovědné za zdravý růst a vzhled vlasů - podporují mitotické dělení zárodečných buněk nových vlasů, jakož i keratinizaci, t. j. tvorbu keratinu, základní bílkoviny lidského vlasu. Komplexní péči o vlasy lze doplnit např.. přípravkem s názvem Aloe First / Activator, který se jemnou masáží aplikuje u kořínků vlasů, aby se zvýšila mikrocirkulace krve ve vlasových folikulech. Při poraněních vlasové pokožky, ekzémech a lupénce se doporučuje vždy před spaním aplikovat jemnou masáží na postižená místa krém Aloe Vera Gelly, který kromě toho, že podporuje podkožní mikrocirkulaci, zbavuje pokožku bakterií a mazu.

 

Patří k nejúčinnějším přírodním detoxikačním prostředkům

Aloe vera obsahuje více než dvě stě různorodých, velmi účinných přírodních složek ve vyvážených poměrech, které v lidském organismu pokrývají celodenní potřebu nejdůležitějších látek včetně ochranných antioxidantů (vitamínu C, E a beta-karotenu). Zároveň tělu pomáhají, aby se zbavilo nežádoucích toxických látek. Výtažek z aloe vera se dnes považuje za nejúčinnější známý přírodní detoxikační prostředek - detoxikant 21. století. A tak se zdá, že nejen staří Egypťané a Řekové, neúnavně hledající způsob, jak si zachovat zdraví, krásu a dlouhý život, postavili aloe vera na piedestal výjimečnosti.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kuří oko je třeba odborně odstranit a následně zrevidovat stav obuvi

Kuří oko je lidový název pro zhrublou a ztluštělou kůži v oblasti nohou, nejčastěji na palcích, patách nebo na...
více…

Probiotika mohou způsobovat poruchy soustředění

Syntetické léky mají své léčivé, ale i vedlejší, a to někdy hodně negativní, účinky. Některé z nich by měla...
více…

Podzimní jídelní a nápojový lístek

Podzim, to není jen změna oblečení, ale i zásadní změna jídelníčku. S ubývající venkovní teplotou je třeba do...
více…

Reflexní masáž chodidel - šetrná a bezpečná metoda, která vyřeší mnoho zdravotních problémů

Reflexní masáž chodidel je pro něho velice příjemná procedura, jiní ji odmítají s tím, že jsou na chodidlech...
více…

Teplé koupele nohou ochrání před podzimním nachlazením

I když to tak venku zatím moc nevypadá, je podzim. A podzim s sebou přináší i sychravé počasí a nízké venkovní...
více…

Spokojený život bez dětí? A proč ne!

Mít nebo nemít děti, to je pouze soukromá a intimní věc každého páru. Pokud se dva lidé rozhodou, že budou rodiče,...
více…

Jak zabránit usazování prachu v bytě?

Prach v bytě, to není jen estetický problém, ale pro mnohé lidi to znamená též zdravotní komplikace. Lidé, kteří...
více…

Rajčata nepatří do ledničky a jsou ideálním ovocem pro boj s podzimními virózami

Sezóna rajčat, která u nás dozrávají za pomoci sluníčka, pomalu končí. Ale i nedozrálá rajčata vám v domácích...
více…

Pokojové rostliny v bytě a výhled z okna na zeleň? Ideální kombinace pro zdraví!

Pokojové rostliny v bytě, to není jen krásná dekorace. Pokud by tomu tak bylo, zcela by stačily umělé náhrady, které...
více…

Hubnutí bez ztráty svalové hmoty? Využijte sílu sirtuinů!

Ztráta hmotnosti bývá pro většinu zdravých lidí příjemná. Ale když mizí svaly, moc hezká podívaná to není....
více…