Proč muži masturbují?

Důvod je stejný jako u žen - mají při masturbaci příjemné pocity. Je to pouze tehdy když nemají partnerku, nebo i tehdy když ji mají?

 

Masturbovat muži i ženy začínají už v dětství. Dělají to proto, že při masturbaci mají příjemné pocity. Během puberty se již masturbací spojují erotické představy, tehdy je masturbace nejčastější a nejintenzivnější. Důvod je jasný - libido a schopnost dosáhnout erekce jsou vysoké, ale mentálně ještě nedozrál čas na první pohlavní styk. Nemám přesné statistiky, ale podle mých poznatků většina mužů masturbuje i během partnerského vztahu. Důvodem může být delší odloučení, rozdíl v sexuální apetencii - chuti na sex u partnerů, případně preference autoerotických praktik před párovým sexem. Někteří muži masturbující pouze během menstruace u partnerky. Důvod je stále stejný. Příjemné pocity tehdy, když mám na to chuť, bez ohledu na to, zda je k dispozici partnerka, nebo ne.

 

Má se žena obávat pokud její partner hodně masturbuje? Je to znak toho že mu žena nestačí?

V prvé řadě je problém definovat, co je to "hodně masturbuje". Myslím si, že na to nikdy nebudou mít muži a ženy stejný názor. Zadruhé, jako žena přijde na to, že muž hodně masturbuje? Vidí ho? Těžko, 99% mužů masturbovaní před partnerkou tají.

 

Je to tehdy, když odmítá partnerský sex?

Většinou ne, masturbace je většinou až důsledkem partnerských problémů. Zatřetí, může to být znakem toho, že mu žena nestačí. Ale může to znamenat i to, že dává volnost svým erotickým představám, a proto, že je zodpovědný a má partnerku rád, realizuje tyto představy masturbací a ne mimopartnerským stykem.

 

Měl by si na to najít nějaké své intimní místo?

Jednoznačně. A v drtivé většině případů si ho i najde.


Co v případě, že ho žena přichytí?

Závisí na tom, o jaký vztah se jedná. Pokud je vztah opravdu otevřený a partneři nemají problém o všem popovídat, může se ho zeptat, co to dělá, případně se k němu přidat. Já bych však doporučoval tvářit se, že jsem si nevšimla o co šlo. Partnerka si uvědomí, že muž masturboval a že mu bude asi nepříjemné o tom mluvit, partner si uvědomí, že byl přichycen při masturbaci a podruhé si dá větší pozor, aby se této nepříjemné situaci vyhnul.

 

Je lepší pokud to před ní bude tajit, nebo naopak?

Otázka zní: Jak se bude žena tvářit, když její muž bude hlásit, že právě domasturboval? Asi divně. Pokud se nejedná o společnou, případně vzájemnou masturbaci obou partnerů, nemá smysl, aby se muž s masturbací partnerce svěřoval.

 

Je masturbace zdravá, a jak často?

Musím zdůraznit, že masturbace není škodlivá. Ten, kdo masturbuje nepůjde do pekla, neodpadává mu penis ani nevyschne mícha, jak se ještě i dnes straší chlapci v pubertě. Masturbace je zdravá tehdy, když se frekvence masturbace nepřehání, když muž nemasturbuje 10 a vícekrát za den. Masturbací se z těla vylučuje sekret mužských pohlavních žláz. Když má muž delší pohlavní abstinenci a nemasturbuje, tento sekret ve žlázách, například v prostatě, stagnuje, zahušťuje se a může ucpávat vývody žlázek a způsobit otok prostaty. Mužům s chronickým zánětem prostaty vysloveně doporučujeme, aby tehdy, když nemají stabilní partnerku masturbovali alespoň jednou týdně. Kromě toho masturbace je nejlepším způsobem, jak ze sebe dostat sexuální energii a nedopustit se přitom nevěry, nebo nenakazit se pohlavně přenosným onemocněním.

 

Jak často v průměru muži masturbují?

Je to velmi individuální. Od muže, kteří nemasturbovali ani jednou v životě a neumí masturbovat, až po muže, kteří masturbují pravidelně několikrát za den.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Antikoncepční pěna

Pěna je vyrobena z polyuretanu s přidanými spermicidním látkami. Funguje tak, že žena si ji zavede do pochvy před...
více…

Pesar - vaginální diafragma

Pesar je pomůcka vyrobená z latexu nebo ze silikonu ve tvaru kloboučku, která se zavádí do pochvy. V pochvě působí...
více…

Mechanické (bariérové) antikoncepční metody

Do této skupiny zahrnujeme kondom, klobouček na krček dělohy a pesar. Antikoncepce bariérovou metodou zamezí vstupu...
více…

Spermicidy

Spermicidní látky vytvářejí chemickou bariéru, která zabíjí, nebo odstraňuje odpad spermie v pochvě, takže se...
více…

Chemické metody antikoncepce

Antikoncepce principem chemických metod znamená zavádění látek, které ničí spermie, tzv.. spermicidy do pochvy před...
více…

Antikoncepční tyčinka - podkožní implantát

Velmi oblíbenou metodou jsou podkožní antikoncepční tyčinky. Původní podkožní tyčinky pocházely z Finska a šlo o...
více…

Antikoncepční náplasti

Náplasti se staly moderní metodou léčení, jsou šetrnější k organismu a mají méně nežádoucích účinků. K...
více…

Hormonální antikoncepce - Tabletky

Nejlepší je brát pilulku ve stejný denní čas, a to nejlépe večer, dokud je nejvyšší hladina hormonů v krvi....
více…

Slovník pojmů o antikoncepci

Antikoncepce Pod pojmem antikoncepce (kontracepce) se rozumí předcházení těhotenství, ochrana před oplodněním nebo...
více…

Charakteristika antikoncepce

Antikoncepce (kontracepce) znamená souhrnný název pro metody, které brání oplodnění a tak zabraňují vzniku...
více…