Finanční předsevzetí do roku 2018? Víme, jak ho konečně dodržet!

Novoroční předsevzetí si každoročně dává zhruba polovina osob. Celých 88 % ho ale nedodrží. Nejčastější předsevzetí se týkají úspory financí, zbavení se dluhů anebo zlozvyků či váhy. Patříte mezi ty, kteří mají s dodržením předsevzetí očividné problémy? Pokud si pohráváte s myšlenkou na finanční předsevzetí, máme pro vás několik rad a tipů, jak být při jeho dodržování konečně úspěšní.

Finanční předsevzetí do roku 2018? Víme, jak ho konečně dodržet!

Nastavte si reálné cíle

Ušetřit na dovolenou v Karibiku? Z jednoho platu a mateřské to asi nepůjde. Ledaže by váš protějšek patřil mezi horních deset tisíc a jeho příjmy byly pohádkové. Raději si dávejte střízlivější cíle. Namísto Karibiku jeďte poznávat krásy České republiky anebo zamiřte k Jadranu. Zásadním problémem odpískaných předsevzetí je totiž jejich nereálná podstata. To, co se vám nebude dařit plnit, od toho jednoduše upustíte.

Zjistěte, kam vám mizí peníze

Je úplně jedno, jestli šetříte na dovolenou, automobil anebo si chcete začít tvořit tolik důležité rezervy. Abyste měli přehled o tom, kam vám peníze mizí, za co nejvíce utrácíte, a kde by bylo možno šetřit, začněte si vést domácí rozpočet. Nepotřebujete k němu nic jiného než papír, tužku anebo některý ze základních programů v počítači. Důsledně si zapisujte veškeré příjmy a výdaje a kontrolujte, za co utrácíte zbytečně mnoho.

S půjčkami opatrně

Možná se během roku dostanete do situace, kdy budete potřebovat okamžitou finanční pomoc. Vzít si rychlou půjčku je jednoduché a snadno dostupné. Měli byste ale vědět, jak takovou půjčku vybrat. Důležité proto je mezi sebou jednotlivé produkty porovnat a při výběru sázet nejen na výši úroku, ale zejména hodnotu RPSN. Myslete také na to, že taková půjčka před výplatou je obecně spojena s kratší dobou splatnosti.

Hledejte alternativy

Drtivá většina žadatelů o půjčku míří v první řadě do banky. Zde na ně ale čeká poměrně náročný a zdlouhavý proces s nejasným výsledkem. Pokud bankovní úředník zjistí, že jste pro banku příliš rizikovým klientem, vaše bonita je nízká anebo máte záznam v registru dlužníků, půjčku vám neschválí. To ale neznamená, že vám ji nemohou schválit jinde. Začněte se zajímat o nebankovní krátkodobé půjčky pro méně bonitní klienty, mezi které patří třeba půjčka bez doložení příjmu. Věřitel sice příjem kontroluje, nevyžaduje ale potvrzení od zaměstnavatele, což urychluje dobu nutnou k vyřízení žádosti.

Žádejte podporu

Na mysli samozřejmě nemáme tu finanční. Dejte lidem ve vašem okolí vědět o tom, že jste si dali novoroční předsevzetí, které hodláte dodržet. Určitě budou vaše rozhodnutí respektovat a rádi vás podrží, když to budete zrovna potřebovat. Mějte také na paměti, že čím více lidem se se svým záměrem svěříte, tím více budete čelit otázkám, jak se vám daří, což vás bude žádaným způsobem motivovat.

Nenechte se odradit neúspěchy

Přečerpali jste rodinný rozpočet anebo kontokorent? Museli jste uhradit nečekaný výdaj z peněz, které jste si dlouho odkládali na něco jiného? Nezoufejte a nenechte se odradit od dalšího snažení. Všichni jsme jenom lidé a chybovat je naší přirozeností. Důležité je, aby vás nečekaný výdaj nevyvedl z míry a vy v plnění novoročního předsevzetí neustali. Proto berte každou překážku jako výzvu a odrazový můstek k budoucím úspěchům.

Další ověřené tipy jak zkrotit rodinný rozpočet najdete ve finančním magazínu na webu bezvamoney.cz. Kromě užitečných rad a tipů zde najdete i zajímavé novinky ze světa financí.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Teď se rozhoduje o budoucnosti vašich investic do vlastní nemovitosti

Investice na obnovu ekonomiky by neměli nechat bez povšimnutí ti z vás, kteří budou v brzké době řešit investice do...
více…

Rizika neovlivníte, škody ano!

Pokud se pustíte do stavby rodinného domu, většinou do ní vložíte všechny své životní úspory a velice...
více…

Pojištění nemovitosti v případě financování hypotečním úvěrem

Financování bydlení prostřednictvím hypotéky je jedním z nejzávažnějších rozhodnutí. I proto zde platí léty...
více…

Prodej nemovitosti a výhody spolupráce s realitním makléřem

Podle statistických údajů se loni v Česku prodaly nemovitosti v objemu několika stovek miliard korun. I když byl každý...
více…

Umíte regulovat vytápění tak, abyste ušetřili?

Ve snaze dosáhnout co nejnižší náklady na vytápění, a přitom neztratit tepelnou pohodu se hromadně zatepluje,...
více…

Prodej bytu zajistí dobrý realitní makléř

Výběr makléře je při prodeji nemovitosti nejdůležitější rozhodnutí, které musíte udělat, abyste dobře prodali....
více…

Vysněný dům versus finanční realita

Stavba domu pro většinu lidí znamená životní investici. Životní v tom smyslu, že ji člověk udělá jen jednou. Když...
více…

Pár tipů z psychologie sázení

Oblast kurzového sázení je v podstatě bezbřehá a člověk nikdy neví, co jej může potkat. Samotní sázkaři musí...
více…

Jak na investice do netradičních komodit

V tuto chvíli se svět i Česká republika nachází v období hospodářské konjunktury. Firmy a společnosti zvyšují mzdy...
více…

Proč podnikat ve finančnictví?

Zdá se až neuvěřitelné, jak velké procento světové populace, je dnes nespokojené se svým současným zaměstnáním....
více…