Hrušky Singo léčí kocovinu
Korejské hrušky, hrušky Singo, ale také asijské hrušky, to je jen malý výčet názvů pro sladký a šťavnatý plod, který svým tvarem spíše připomíná jablko. Tento plod je plný vitaminů, minerálů a v Asii se používá v léčitelství k léčbě bolestí hlavy, snižování horečky a dokonce i jako podpůrný lék na malárii. Malárii v naší zemi nemáme, ale přesto tento plod i zde najde léčivé uplatnění. A sice při léčbě kocoviny.
Kocovina
Tento stav většina z nás zažívá více či méně pravidelně. Pokud jste ho doposud zvykli řešit oblíbenou růžovou pilulkou nebo šumivými preparáty z lékárny, máme pro vás zcela nové, čistě přírodní řešení. Australští vědci přišli na způsob, jak se nepříjemné "opice" zbavit nejen zaručeně, ale ještě i poměrně rychle. Postačí vám hrušky. Lépe řečeno korejské hrušky, kterým odborníci připisují zázračné schopnosti. Korejské hrušky se od těch klasických liší především svou chutí - ta je kombinací chutí jablek a hrušek. Kromě toho jsou korejské hrušky sladké, šťavnaté, lehce stravitelné a mají mírně zaoblený tvar připomínající tvar jablka. Výborně chutnají nejen v ovocných salátech, ale také jako tepelně upravená přísada do jídel a samozřejmě hruškový džus, který vám dáváme do pozornosti právě v souvislosti s tímto tématem.
Hrušková šťáva nejen pro zdraví
Hrušková šťáva má údajně významný vliv na zmírňování následků bujarých nocí. Ale pozor! Klíčem k úspěchu je popíjet šťávu ještě dříve, než vyrazíte na party a jedna sklenka šampaňského se rázem změní na několik gin toniků. Vedoucí odborné studie, věří, že šťáva z korejských hrušek pomáhá tělu rychleji metabolizovat alkohol a inhibovat jeho absorpci. Účastníci experimentu, kteří pili šťávu z korejských hrušek před konzumací alkoholu, se na následující den cítili podstatně lépe než ti, kteří tak neučinili. To se dá připsat úžasné schopnosti korejských hrušek, působit na klíčové enzymy zapojené do metabolismu alkoholu. Díky vysokému obsahu vápníku, hořčíku a vitaminů B1 a B2 pomáhají také vyrovnat Ph v těle a navíc výborně hydratují organismus.
Potvrdí to i další výzkumy?
Přestože vědci tvrdí, že dané závěry je nutné vědecky podložit dalšími výzkumy, jde o metodu tak neškodnou a bezpečnou, že nemusí být na škodu ji v praxi vyzkoušet. Nemyslíte?