Hry, které zabaví děti při dlouhém cestování

Cestování s dětmi nemusí být vždy s vypětím sil a s nervy na pochodu. Jen to chce malé rošťáky během jízdy zabavit a také je naložit do auta již zklidněné. Pokud to nevyžaduje časový pres, zkuste děti před jízdou uklidnit třeba jógou či poutavým vyprávěním o tom, co všechno jim plánovaná cesta přinese. Určitě by se měl uklidnit i ten z rodičů, který řídí a ne jít do auta vytočený a plný negativních emocí.

děti, hry, cestování s dětmi, hry v autě

1. Pozorně naplánujte trasu

Při cestování s dětmi jsou velmi důležité přestávky, které by měly být každých 1,5 až 2 hodiny. Prozkoumejte mapu a snažte se naplánovat přestávky na zajímavých místech, kde si děti mohou vybít energii. Mohou to být například areály u jezer, místa, kde jsou prolézačky nebo louky. Házejte si s nimi létající talíř, zahrajte si s míčem nebo vymyslete jiné pohybové aktivity. Při cestování s dětmi je více než v kterémkoli jiném případě vhodné rozdělit trasu na menší úseky a například cestu do Chorvatska absolvovat s přenocováním na půli cesty. Připravte si plán s dostatečnou časovou rezervou. Obecně platí, že standardní délku cestyje třeba vynásobit 1,2 až 1,5 a tak si vypočítat celkový čas strávený přesunem.

2. Strava a pitný režim

Zahánění nudy jídlem je pro cestování jedna z horších možností. Jezte menší porce a upřednostněte lehčí jídla. Přesto nezapomeňte ani na úplatky ve formě jinak zakázaných komodit, jako jsou sladkosti. Dávkujte je však obezřetně, protože zvyšují žízeň a mohou rozhodit stravovací režim dítěte. Vždy berte do auta dostatek tekutin, vyhýbejte se sladkým syceným nápojům. Nepřeceňujte vliv klimatizace. Raději vyšší teplotu, aby dítě po vystoupení z vozidla neutrpělo přílišný teplotní šok. Dětský organismus je citlivý a nakonec by se mohlo stát, že dovolenou strávíte péčí o malého pacienta. V závislosti na kvalitě povrchu sedačky můžete na ni položit ručník nebo osušku, které skvěle sají pot a zvýší komfort dítěte.

3. Postarejte se o zábavu

  • Vezměte s sebou nové hry, filmy nebo dětské písničky. Dětem nejednou postačí jednoduchá obdoba tetrisu, nebo jiné hry zaměřené na postřeh a máte od nich na dlouhou dobu klid.
  • Pokud hry přestaly plnit svůj účel, můžete zapnout fantazii a vymýšlet různé hry, například můžete děti učit orientovat se v mapě. Vymyslete si dvě města a děti musí na mapě najít nejkratší cestu. Alternativou je říci dvě země a požádat děti, aby jmenovaly státy, přes které byste museli jet. Mohou hledat hrady, řeky, počítat mosty ... možností je nepočítaně.
  • Děti rády počítají, tak to využijte. Ať počítají sanitky, nákladní auta, autobusy, zkrátka cokoliv, co se momentálně hodí. Můžete mezi sebou soutěžit, kdo první spatří modré nebo zelené auto, buldozer, sanitku, nákladní auto nebo něco jakkoli neobvyklého.
  • Můžete hrát hru "Na co myslím". Někdo myslí na určitou věc nebo zvíře a dítě musí klást otázky, na které můžete odpovědět jen ano nebo ne. A co takhle hra na malé policisty? Děti budou na určitém úseku sledovat porušování předpisů, například, rychlost, nezapnuté pásy, telefonování. Mohou počítat kolik řidičů spáchalo přestupek a jaký, a pochopitelně mohou "pokutovat" i svého rodiče za volantem.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

S hrami a aktivitami od Albi si užijete spoustu zábavy

Dnešní moderní děti tráví čas raději sledování videí nebo hraním mobilních her. Nebylo by lepší, kdyby se...
více…

Jak potěšit malého stavitele? Přeci jedinečnou stavebnicí Merkur

Ve škole byste jenom těžko hledali dítě, které by doma nemělo alespoň jednu stavebnici. Plastové kostičky má doma...
více…

Pokémoni aneb fenomén, který žije dodnes

Když svět spatřil pokémony poprvé v roce 1996, vypukla mánie. Děti sbíraly kartičky do svých alb a netrpělivě...
více…

Spongebob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated: Hra, kterou ocení velcí i malí

Zbožňujete vy nebo vaše děti animovaný seriál Spongebob SquarePants? Pozvěte hlavní hrdiny k sobě domů díky...
více…

Nadšenci rychlých aut a závodů, zbystřete! Už jste slyšeli o hře Forza Horizon 4?

Změna ročního období, krajiny, výběr z mnoha aut – to a mnohem více dalšího nabízí závodní hra z dílny...
více…

Cyberpunk 2077: Počítačová hra, na kterou všichni čekali

Nejočekávanější RPG hra Cyberpunk 2077 je tady! Kolem jejího vydání proběhlo spoustu odkladů, ale konečně se...
více…

Tlapková patrola ochrání všechny kolem a děti pobaví

Kdo by nemiloval dětské animované seriály? Asi každý. Většinou se hovoří o tuzemských seriálech, nicméně...
více…

Lego Technic: Malí montéři si přijdou na své

Víte, jak efektivně rozvíjet schopnosti a dovednosti vašeho dítěte? Správně, stačí jenom vhodná stavebnice. Na trhu...
více…

Lego: Stavebnice, se kterou se bavilo už několik generací dětí

Najít někoho, kdo by neznal lego, je dnes fakticky nemožné. Tato stavebnice, která se začala vyrábět po druhé...
více…