Jak napsat zamilovaný dopis?

Poslat a napsat zamilovanou SMS, to je otázka často pouhé minuty. Slova jako miluji tě nahradí kreslené znaky. Přidáme pár srdíček a jiné emotikony a milostný vzkaz je na světě. Uspěchaná digitální doba nám v životě dokáže mnoho věcí usnadnit. Díky internetu a různým typům komunikačních aplikací máme možnost spojit se s osobou na druhé straně smartphonu do několika sekund.

dopis, láska, vztahy

Povrchní SMSky?

Dnešní doba nenabírá pouze na rychlosti, ale podporuje zejména povrchnost v komunikaci a mezilidských vztazích. Stále častěji čteme a slýcháme o instantní lásce, emoce se stávají masovou záležitostí a postrádají hloubku a autenticitu. Emotikony ve tvaru srdíček a smajlíky s náznakem polibku jsou neodmyslitelnou součástí zamilované komunikace mezi mladými. Slova jako" miluji" patří mezi výchozí možnosti v mobilních telefonech, když však přijde k popisu pocitů, které prožíváme, displej zůstává prázdný.

Papír je papír

Pamatujete si ještě na dobu, kdy jsme si odkládali lístečky ze školy, nebo dopisy od přátel? Kouzlo psaného slova digitální komunikace nikdy nenahradí. Neposkytuje totiž takový osobní rozměr a kouzlo, jako když ve schránce najdete například kromě účtů a reklam voňavý, ručně napsaný dopis. Kdysi byly ručně psané dopisy vzácným komunikačním nástrojem, a i když jejich rychlost a doručení nebylo vždy nejspolehlivější, slova, které obsahovaly, měla pro adresáta nevyčíslitelnou hodnotu. I když jsou z technického hlediska již jen jakýmsi přežitkem, nesou s sebou něco, co elektronické dokumenty nikdy mít nebudou - přímou stopu pisatele a autentickou vůni.

Prolomit ledy a oživit stereotyp

Kdysi se milostné dopisy psaly v houfech - od panovníků až po obyčejné řemeslníky, všechny city zůstávaly skryté mezi řádky papíru. Dnes nám ručně psané listy či odkazy mohou pomoci přemoci ostýchavost, vyjádřit své city nebo dokonce vnést vášeň a perfektně oživit již existující stereotypní vztah. Rozhodnutí napsat někomu dopis nebo mail může být novým pokusem o komunikaci, která se zasekl mezi partnery vlivem konfliktů. Milostný dopis je projevem nejhlubších emocí člověka, který zasáhne přímo do srdce.

V lásce je básníkem každý

Napsat zamilovaný dopis není žádná věda. Obvykle jsou muži ostýchavější než ženy, ale právě o to víc si ženy takového mužského gesta dokáží vážit. Pokud si netroufáte na dopis, můžete své lásce napsat kratší vzkaz. Důležité je, vyhradit si na napsání dopisu čas, prostor a zejména pohodu. Nevynechejte své pocity a nezapomeňte partnerovi vyjádřit svou vděčnost.

Tipy, jak psát ženám

  1. Pořiďte si na psaní pěkný papír. Vytržená stránka poznámek nebo lísteček na nákupy je možná originální, ale vaše polovička ho při takové příležitosti nemusí ocenit.
  2. Dejte si záležet na oslovení. Pokud se častujete oblíbenými přezdívkami, můžete je použít i na závěr.
  3. Buďte upřímní. Ostýchavost a hanba jde v tomto případě stranou, papír snese všechno. Umělá slova a květnaté metafory vaše láska rychle prokoukne, obyčejnou upřímnost si však bude cenit nadevše.
  4. I nešikovnost může být roztomilá. Pokud se spletete, nebo vám na papír kápne slza, nesahejte po novém. Dodá to listu autentičnost a skryté emoce mezi řádky.
  5. Nepište pouze o sobě. Dávejte si pozor, aby se hlavní postavou vašich myšlenek stal partner. I když mluvíte o svých pocitech, nezapomínejte na toho, kdo je vyvolává.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Láska je jako dobré víno

V současné době existuje mnoho odborníků, kteří radí partnerům, jak překonat vztahové krize, přesto velká spousta...
více…

Ideální věkový rozdíl mezi partnery a statistika rozchodů

V otázce věkových rozdílů má společnost často problém. Společnost někdy sama se sebou bojuje, aby dokázala...
více…

Pět etap, kterými procházíme, když neprožíváme pouze vztah na jednu noc

Každý vztah prochází určitými fázemi vývoje. Ale každý pár prochází různými stádii rozdílnou rychlostí a...
více…

Umíte se ovládat? Pokud ne, chce to trénink!

Sebeovládání nemusí v dnešní době svobody a důrazu na spontánnost znít našim uším zrovna nejpříjemněji....
více…

Rozumíte si s lidmi, ale přesto jste samotáři?

Samotáři nejsou lidé osamocení. Ba naopak, jsou vyhledávaní, protože patří mezi nestabilnější kamarády. Prostě...
více…

Pracovní vztahy, povinnosti a pracovní doba

Jsou nadřízení, kteří mají se svými podřízenými kamarádský vztah. Ale to je někdy docela zrádné a záludné,...
více…

Úspěch v práci je často záležitostí nejen znalostí, ale i šestého smyslu

Tak jako je různá práce, tak jsou i různí šéfové. Na některé s láskou vzpomínáme i léta potom, co již pod nimi...
více…

Změna zaměstnání - pro a proti

Každého někdy štve práce, kterou dělá. Teď jde o to, zda je to takové běžné “naštvání”, které do druhého...
více…

Když vám problémy přerostou přes hlavu, nestyďte se a vyhledejte pomoc psychologa

Bolí vás duše? To je bolest, která není vidět, ale dokáže pěkně potrápit a dovést člověka až k tomu, že...
více…

Podle čeho vybírat pracovní oděvy?

Pracovní oděvy jsou důležitou součástí některých povolání. Měly by být dostatečně pohodlné, aby neomezovaly...
více…