Krásné ruce s pomocí zubního kartáčku a rybího tuku

Vyděsily vás první příznaky stárnutí v obličeji? Tak to se podívejte pozorně na své ruce. Tam totiž zub času hlodá nejdříve. Tím vás nechceme děsit, ani nabádat k tomu, abyste se věnovaly více rukám než obličeji, ale pokud chcete zůstat dlouho mladé, potom milé ženy, pečujte o své ruce!

péče o ruce, masky na ruce, krém na ruce, ženy, pracovní rukavice

1. Neparfémovaná kosmetika

Asi každá z nás miluje ten pocit, když si můžeme po náročném dni natřít ruce nějakým příjemně voňavým krémem a i díky jeho aroma na chvilku relaxovat a zapomenout na všechny starosti. Ve skutečnosti však neděláme dobrý krok. Aby si odpočinula i naše pokožka, měly bychom na ni používat neparfémovanou kosmetiku na přírodních základech, která nás nedráždí, nezpůsobuje časem alergie a pleť dokonale vyživí.

2. Rozumné mytí rukou

Během dne děláme několik činností, po kterých se nám ruce zašpiní a potřebujeme si je co nejdříve očistit. Děláte však velkou chybu, pokud za všech okolností používáte na tuto hygienu mýdlo. Jestli tekuté, nebo v tuhém stavu, obě alternativy pokožku velmi vysušují. Pokud pracujete s něčím v kuchyni a ruce nejsou doslova špinavé, postačí vám je opláchnout vodou. Bakterie z nich sjedou i tímto způsobem a pokožka nebude tak podrážděná.

3. Přírodní oleje

Pokud máte práci, během které je pokožka vašich rukou příliš namáhána, neváhejte investovat do některého z kvalitních přírodních olejů. Používejte je každý večer namísto krémů. Ohřejte je před nanesením na pár vteřin v mikrovlnné troubě. Takto příjemně teplé budou navíc účinnější. Spojte to i s krátkou masáží, která ruce dobře prokrví.

4. Zubní kartáček

Účinkuje stejně jako při vašich rtů. Jemně a snadno se tak zbavíte všech odumřelých buněk. Navíc jim dopřejete perfektní masáž, díky které stimulujete i tvorbu kolagenu a zlepšíte jejich vzhled. Zejména mějte na paměti fakt, že musíte používat vždy jen kartáček s jemnými štětinkami a masáž nikdy nedělejte nasucho. Natřete si předem ruce krémem nebo olejem a pak se do ní směle pusťte.

5. Na domácí práce s rukavicemi

Nebojte se toho, že byste působily jako rozmazlené paničky. Veškerá vaše lhostejnost se vám za pár let spočítá, a proto je důležité nic nezanedbávat už od začátku. Při jakémkoliv čištění si proto vždy nasaďte rukavice. Agresivní prostředky vám nebudou dráždit pokožku a ta vám tak brzy nezestárne. Dokonce pokud patříte do skupiny alergiků na roztoče, měla byste si pořídit textilní rukavice, se kterými budete utírat prach. Ten totiž při vašem problému způsobuje mimo jiné i stárnutí pleti.

6. Cvičení

A teď nemyslíme jen posilování ramen. Kromě něj by mělo být vaší samozřejmostí i procvičování prstů a dlaní. Takové úkony budou mít hned dvojí efekt. Pokud pracujete s počítačem, vyhnete se křečím, problémům s karpálním tunelem a brnění končetin. Na druhé straně takovými cviky dobře prokrvíte pokožku, udržíte ji ve výborné kondici a nikdy nebude působit ochable. Zkuste si proto podívat na internetu na speciální gymnastiku na ruce a cvičte ji alespoň dvakrát týdně.

7. Kúra z ovesných vloček

Když je vaše pokožka velmi suchá a jsou vidět na ní první vrásky, měla byste začít pravidelně používat tuto vitaminovou masku z ovesných vloček. Pomáhá vám pleť zjemnit, zpevnit a dobře vyživit. Ovesné vločky smíchejte s mlékem a nechte je takto chvilku odstát, aby změkly. Pak je rozmixujte na hustou kaši. Do té můžete přidat ještě olivový olej, med nebo rozmačkaný banán. Vytvořte směs husté konzistence, kterou si nanesete na ruce. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte vlažnou, ne horkou vodou a nepoužívejte už žádnou dodatečnou kosmetiku. Místo mléka můžete použít i bílý jogurt.

8. Rybí tuk

Z dětství jste si na něj přinesla asi jen negativní vzpomínky. Je však bohatým zdrojem omega mastných kyselin a když chcete mít zdravou a mladou pokožku, nemůžete ho ze svých zvyklostí vynechat. Dobrou zprávou však je, že ho už můžete koupit i v kapslích, takže jeho nepříjemnou chuť neucítíte. Také byste měla pravidelně konzumovat ryby, které vám udělají stejnou službu. Stejně důležitý je i vitamin E. Používejte jej nejen prostřednictvím tablet, ale snažte se najít i kosmetiku s jeho přídavkem. Pomůže to nejen vašim rukám, ale i celému tělu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Nebezpečí z prošlých, dlouho skladovaných a špatně upravených potravin

Zdravá výživa bez zbytečných zdravotních komplikací, to především správná technika vaření a uchovávání...
více…

Meloun pro zdravé oči, ledviny, pleť a jako přírodní viagra

Meloun nejen úžasně chutná, ale je to také obrovský zdroj lykopenu, který chrání naše tělo. Dokonce ho obsahuje...
více…

Potraviny z velkých obchodních řetězců mají akční ceny, ale...

Většina českých konzumentů vůbec nečte etikety a nezajímá je ani o to, co právě nakupují. Navíc výrobci sází...
více…

Paměť se dá posílit i pouhou procházkou

Aktivní pohyb pomáhá v mnoha oblastech lidské činnosti. Dokonce podporuje i myšlení. Zjistili to američtí vědci,...
více…

Domácí bylinkové máslo výborně chutná a zbaví vás i některých zdravotních problémů

Přemýšlíte, co si natřít na chléb? Paštiky a sýry jsou často nevalné kvality, navíc obsah dózy často nestačí...
více…

Jak si vyrýsovat svaly na břiše

Kdo by netoužil po vyrýsovaném bříšku s viditelnými svaly, kterými se později může pyšnit v letních měsících?...
více…

Čokoláda podporuje naše myšlení a zahání smutek

Milujete čokoládu, ale vyhýbáte se jí kvůli tomu, že pochybujete o tom, zda neškodí zdraví a štíhlé...
více…

Zdravá svačina, kterou si uděláte v klidu domova, zvýší váš pracovní výkon

Také se již v časných dopoledních hodinách nemůžete dočkat oběda a váš žaludek už dlouho volá po něčem k...
více…

Červená řepa pomáhá zdraví, kráse a vitalitě

Červená řepa je jedna z nejléčivějších a nejvšestranněji použitelných potravin. Zdravá strava je jeden ze...
více…

Jogurt s probiotickým účinkem

Jak si vybrat jogurt, který nám bude chutnat a navíc bude obsahovat to, kvůli čemu tento zakysaný mléčný výrobek...
více…