Krev je nejdůležitější detoxikační orgán našeho těla, pečujme o něj!

Krev je tekutý orgán našeho těla, který má několik, pro život nezbytných, funkcí. Kromě toho, je ale také nedůležitějším detoxikačním orgánem. Ale co dělat, když orgán, který má detoxikovat, je sám toxiny zatížen?

krev, detoxikace

Krev je zrcadlo zdraví. Mikrocirkulace je druhé srdce. Co to znamená?

Druhá věta znamená, že pokud je krev perfektní a erytrocyty oddělené, bez lepivých vrstev, srdce musí vynaložit jen malou námahu na pumpování krve ve srovnání se stavem, kdy jsou krvinky pospojovány a slepeny dohromady do řetízků. Takto změněný stav vlastností krve mezi perfektním a velmi špatným stavem znamená rozdílnou námahu srdce při špatném stavu krve oproti stavu s dobrým stavem krve. Průběh zhoršování stavu viskozity nebo tekutosti krve končí takovou tvorbou fibrinových vláken, které vypadají jako pavučina v krvi, že následně vznikají tromby a ucpávají cévy v mozku, srdci nebo plicích. Proto je mikrocirkulace druhé srdce, protože pokud je krev perfektní, odlehčuje vaše srdce o podstatnou část námahy. Pokud jsou slepené krvinky, jsou lepivé i cévní stěny a lepivý povlak se nachází na všech buňkách.

Ale první věta z úvodu, že krev je zrcadlo zdraví, potřebuje mnohem složitější výklad.

Krev je nejdůležitější orgán v těle, protože se stará o všechny orgány a všechny buňky. Je na prvním místě v homeostáze, což znamená udržování podmínek pro život. Má své parametry, které sledujeme u lékaře, ale ty musí být dobré z tohoto principu, že ačkoli už i pociťujeme, že se něco děje, krev z principu homeostázy to nemusí signalizovat. Krev se snaží plnit svou funkci abychom žili. Odebírá živiny z oblasti střev a roznáší je po celém těle. Odnáší z těla kysličník uhličitý a vodu do plic a tak vydechujeme vodní páry a kysličník uhličitý v plynné formě. V těle tato směs tvoří kapalinu, kyselinu H2CO3, kterou absorbují erytrocyty. Následně při nádechu nabírá krev v plicích kyslík a odnáší ho do těla. V těle ho předává v tkáních v nejtenčích kapilárách, které tvoří 99% všech našich cév v celkové délce 100 000km. Kyslík je nezbytný k životu pro všechny naše buňky střevními počínaje a nervovými konče. Odvod CO2 je druhá nezbytná podmínka, abychom se nepřekyselili a zde kromě krve vstupují do hry i plíce, slinivka, kosti a ledviny, pokožka ..

Krev, aby plnila svou funkci častokrát i rabuje naše orgány

Je to princip homeostázy. Je to princip přežití. Bez krve nepřežije žádný náš orgán. Ani mozek a ten to umí. A tak jiný orgán, jestliže v krvi není to, co krev potřebuje pro zachování své řádné funkce předává do krve to, co potřebuje. Pokud je krev překyselená, zasahuje do zásob hydrogenuhličitanů, v horším případě i do kostí, ještě v horším případě likviduje zásoby kolagenu v tkáních a stárneme před očima ze dne ně den. Je to jako když nás rozežírá kyselina zevnitř. Pokud je krev příliš toxická, ukládá odpady v těle, ať ve formě kyselých lokálních míst, toxických skládek v mezibuněčném prostoru nebo i v samotných buňkách. Krev je mnohem důležitější orgán než si kdokoliv myslí. Je to nejdůležitější orgán v člověku. Proto pokud jdete k lékaři a někde už cítíte problém, častokrát se stává, že krev máte v pořádku a nic vám podle krevního obrazu není. Ale nemusí tomu být tak. Již začal proces zhoršování stavu a protože lékař neumí vyšetřit při prvním kontaktu s pacientem orgán, pošle pacienta domů nebo naordinuje další vyšetření. Ty jen prokáží, že problém opravdu existuje v určitém orgánu. Ale nikdo nezkoumá příčinu, ale jdou se napravovat následky. Častokrát je to opravdu nutné zredukovat škody, co vznikly na orgánu, řeší to lékaři, ale po jeho záchraně by mělo následovat odstranění příčiny a to se obvykle neděje. Pacient jde domů, protože se vyřešil kolaps a žije dál jako předtím a dělá stejné chyby jako předtím, protože neví, kde dělá chyby a co dělá špatně. Nikdo ho to nenaučil a nevysvětlil mu to, jak žít, aby byl zdravý a mohl žít dlouho. A tak další kolaps na sebe nenechá dlouho čekat. Možná na jiném orgánu a jiném místě se to projeví opět.

Zdraví je základ

Naše hloupá, nevzdělaná krev na rozdíl od nás to ví. Snaží se o to. O udržení života a udržení zdraví. Když ji my, vzdělaní a přechytralí lidé zaženeme do kouta, tak neví, jak z něj utéct a tak zasahuje to, co je nejblíže a pokud něco má nejnižší odolnost, tak předávají buňky nejen elektrony ale i atomy nebo molekuly, aby krev mohla plnit svou funkci a dodávat, co je třeba všem orgánům našeho těla. A odvádět vše, co je třeba, jak se to jen nejlépe dá.

Kde děláme chyby?

Příliš mnoho jíme, málo pijeme a tak si koledujeme o vyučenou. Odpady v nás si najdou své vlastní řešení, v konverzi našich buněk na rakovinné. V přítomnosti těchto odpadů nic neběží normálně, ještě i krev mění své vlastnosti a když krev na sklíčku k mikroskopu není v pořádku, tak pak to signalizuje, abychom se nad sebou zamysleli. A 90% Čechů nemá krev na sklíčku v pořádku. My si myslíme, že se o tělo staráme, aby např. mělo vždy dostatek energie, ale je to pravda jen částečně. Dělá to krev a ne tělo. Ona ukládá nadbytek energie do tukových zásob. A když není dostatek energie, tak se zase tělo stará? Ne, krev začíná rozebírat naše již z vybudované tkáně, ať už tuky, nebo i svaly a transportuje jejich komponenty k tvorbě energie do orgánů k dalšímu zpracování a následně až do buněk. Příklad bulimie. Ti lidé na šokujících obrázcích spálili sami sebe v oxidačně redukčních procesech získávání energie, aby tělo přežilo. A stará se o to vaše krev. Ona nejen přináší a odnáší komponenty, ale také reguluje, co se má dít. Procesy pohánějí potenciály a nic jiného. Potenciál znamená schopnost něco jednat a tak se to i děje. Např. potenciál vodíku tedy pH, ORP oxidačně redukční potenciál a různé elektrické potenciály, tlakový potenciál, potenciály procesů rozpouštění a změn koncentrací látek ...

Takže krev je něco nad vším

Mozek se tváří jako vládce, ale toky energií k němu zajišťuje armáda pracovníků zvaných krvinky a sérum, ve kterém krvinky jsou. Ty v oblasti mozku i čistí, uklízejí, odnášejí smetí tak odevšad z celého těla a jsou to takoví podceňování služebníci. Vyčleněné organizační jednotky v našem těle v různých orgánech smetí třídí, některé odstraňují tekutý odpad, jiné tuhý, další plynný a tak tyto jednotky plní své funkce organizovaně v ledvinách, játrech ....Krev navíc plní i ochrannou funkci a brání invazi nepřátel do těla. Pokud už do těla vniknou, tak s nimi bojuje. Takže v dýchacím systému je množství bojovníků připravených zasáhnout, kdyby vzduchem přiletěl nepřítel v letadélku. Jsou to například různé viry.

V trávicím systému máme vybudovanou nejsilnější armádu našich vlastních bojovníků,

cca 60% imunity je tam. Pomáhají i spřátelené kmeny, které žijí v blízkosti našeho střeva a pomáhají našim bojovníkům v boji proti nepřátelům. Je to velmi silná armáda, co dělá práci za nás. Má ohromný potenciál konat práci. Žije tam stonásobně vyšší počet bakterií, než je počet všech buněk našeho těla. Je pořeba se o tuto armádu starat a nedělat v jejích řadách škody, protože pokud ji oslabíme, musíme pak bojovat my, sami. A pokud boj nezvládneme sami, což je 100% jisté, že ho sami nezvládneme, tak se boj přesune do celého těla. Proto zdraví začíná ve střevě a krev je zrcadlo zdraví. Proto, abychom byli zdraví, je třeba začít pečovat o svou krev.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Voda s citronem vám pomůže zhubnout, zlepšit stav pleti a zahnat ranní ospalost

Voda s citronem je ideální nápoj, který pomůže přírodní cestou nastartovat očistu těla. A nejen to, pokud...
více…

Ovesná kaše s marinovanými borůvkami detoxikuje tělo

Ovesná kaše k snídani je velmi dobrý tah, protože vás zasytí na dlouhé hodiny. Ale ovesná kaše, pokud si ji správně...
více…

Banány dělají lidí šťastnější a štíhlejší

Banány nejen výborně zasytí, skvěle chutnají a dokonce mají tu moc, že dokáží zahnat stres. Stačí denně sníst...
více…

Droždí nejen do buchet, ale i na očištění celého těla

Kvasnice sice nevábně vypadají, spíše smrdí než voní, ale svými účinky vás určitě dostanou. Hodí se nejen do...
více…

Potraviny, které vám pomohou nejen s jarní detoxikací těla

Jarní detox, to nemusí být jen přísný půst. Tělu odlehčíte i pouhou změnou jídelníčku.  A to není nic...
více…

Čaj z bambusových výhonků - prevence rakoviny, účinná detoxikace jater a odkyselení těla

Bambusové výhonky jsou chutné. Mají léčivé účinky a do jídelníčku by si je měli rozhodně zařadit i lidé,...
více…

Červená řepa detoxikuje tělo a pomáhá léčit kouby

V době dovozu unikátních a super zdravých potravin zůstávají naše běžné, levné a dostupné plodiny jaksi stranou....
více…

Houbový čaj, který vyčistí tělo od škodlivin

Čaj, který zlepšuje náladu, navrací zdraví a krásu? Ano, je tady a běžně k dostání. Ale není to čaj ovocný, je...
více…

Detoxikace pomocí domácích koktejlů a ovocných salátů

Strava plná konzervantů, stres, litry kávy, občas alkohol...A co takhle nechat tělo trošku vydechnout? Nabízíme vám...
více…

Medová voda - účinná a sladká detoxikace organismu

Medová voda je léčivá tekutina, která má silné detoxikační účinky. Jak už její název napovídá je vyrobena z...
více…