Mezizubní kartáčky pro prevenci zubního kazu

Kartáčky na čištění mezizubního prostoru využívá stále větší množství populace. Stojí za tím naléhání zubních lékařů, kteří svým pacientům tuto péči doporučují jako prevenci vzniku zubního kazu. Právě v prostorách mezi zuby se totiž nachází největší množství nečistot, které jsou za vznik zubního kazu zodpovědné. Je vhodné, aby vám správný typ kartáčku vybral sám zubař nebo dentální hygienistka. Velikost těchto prostor je u každého člověka různá a použitím nesprávné kartáčku by mohlo dojít k poškození zubů a dásní.

Čištění je opravdu jednoduché a stačí ho dělat jednou denně. Postačí pouze jedním tahem pročistit každou mezeru mezi zuby. Zařazení tohoto úkonu mezi každodenní ranní návyky v koupelně vám tak skutečně zabere minimum času. Pokud se při prvním čištění těchto míst objeví ve vašich ústech krev, zůstaňte klidní. Je signálem nečistot přítomných mezi zuby a dokáže vám, že čištění bylo opravdu třeba. Krvácení se za několik dní zcela vytratí.

A nezapomeňte. Jen bělení zubů vám dokonalý úsměv nepřinese. Kvalitní zubní pasta a vhodně zvolená kartáček toho mnohokrát zvládnou mnohem více a levněji, než finančně náročné bělení.

Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

 

comments powered by Disqus